خوب شد ژاپنی نیستید آقای انصاریان!

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 4193 ] - پنجشنبه, 20 دی 1397

خوب شد ژاپنی نیستید آقای انصاریان!

خبر را حتما شنیده اید. گزارشگر یکی از شبکه های ماهواره ای افغانستان، از همان ها که به سبک صداوسیمای خودمان بعضی از مسابقات فوتبال را از روی آنتن برمی دارند و ... 5 out of 5 based on 22 ratings.
خوب شد ژاپنی نیستید آقای انصاریان!

خبر را حتما شنیده اید. گزارشگر یکی از شبکه های ماهواره ای افغانستان، از همان ها که به سبک صداوسیمای خودمان بعضی از مسابقات فوتبال را از روی آنتن برمی دارند و ...

ارتش سرخ دات كام :

خبر را حتما شنیده اید. گزارشگر یکی از شبکه های ماهواره ای افغانستان، از همان ها که به سبک صداوسیمای خودمان بعضی از مسابقات فوتبال را از روی آنتن برمی دارند و بدون اجازه پخش می کنند، هنگام پوشش بازی ایران و یمن در جام ملت ها طعنه جانانه ای به تلویزیون ایران زده است. وقتی دوربین تصویر تماشاگران زن حاضر در استادیوم را نشان داده، گزارشگر افغان گفته: «بینندگان عزیز، تصاویری که شما می بینید یا در ایران پخش نمی شود و یا با یکی، دو دقیقه تأخیر روی آنتن می رود.» فیلم این متلک درست و حسابی که از قضا دل خیلی از مردم را هم خنک کرد، بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت و خیلی ها از صداوسیما خواستند کلاهش را بالاتر بگذارد.

با وجود این در کمال تعجب، علی انصاریان که مجری یک برنامه ورزشی در شبکه5 تلویزیون شده، ورودی ناشیانه به موضوع داشت و اقدام گزارشگر افغان را به سخره گرفت. انصاریان ضمن تمسخر موکد لهجه این گزاشگر، با لحنی آمیخته به تبختر گفت: «از این حرف ها نزن، چون ما چیزهایی دیده ایم که شما هرگز ندیده اید. در ضمن داری در مورد کشوری حرف می زنی که خیلی به آن مدیون هستید.» معلوم نیست ما در این برخورد زشت نژادپرستانه فقط با خطای انسانی یک نفر به نام علی انصاریان مواجه هستیم یا واقعا اظهارات او مورد تأیید اتاق فکر برنامه و شبکه بوده؛ هر چه باشد اتفاقی که رخ داد بسیار زشت و دردناک بود.

علی انصاریان را درک می کنیم. او در عالم بازیگری بدجوری از رقیب تازه واردترش یعنی پژمان جمشیدی عقب افتاده و از سر ناچاری رو به اجرا آورده است. اینجا هم عمده هنر انصاریان عبور از خط قرمزهای نیم بند رسانه های تصویری، انجام شوخی های خاص و تقلید از خوانندگان لس آنجلسی بود که همان را هم تلویزیون -همین نهادی که انصاریان امروز سنگش را به سینه می زند- قلع و قمع کرد. داریم از رسانه ای صحبت می کنیم که برای تصاحب و نظارت بر شبکه های تصویری اینترنتی هم چنگ انداخته؛ تشکیلاتی که حتی حضور یک روحانی منتقد را هم برنمی تابد و او را با نخستین فشار ممنوع التصویر می کند. آیا چون امروز علی آقا نان این مجموعه را می خورد، باید آنقدر در دفاع از آن غرق شود که ناخواسته کارش به توهین های نژادپرستانه بکشد؟ از این گذشته، همیشه باید به اصل حرف توجه کرد نه ماهیت و هویت گوینده آن و حالا سؤال این است که مگر گزارشگر افغان حرف نامربوطی زده است؟ وقتی تلویزیون ما چنان مردم را صغیر می پندارد که تماشای بدون سانسور و دستکاری یک بازی فوتبال را هم از آنها دریغ می کند، چرا نباید به خاطر چنین رویکردی مورد ملامت قرار بگیرد، درشت بشنود و حتی مسخره شود؟

همه آدم ها ممکن است اشتباه کنند و علی انصاریان هم از این قاعده مستثنا نیست. امیدواریم آنچه او گفته تنها یک تلاش شکست خورده برای خوشمزگی کردن و پاسبانی از غرور ملی باشد، نه برآیندی از تفکرات و تجزیه و تحلیل های این فوتبالیست سابق. در این صورت باید خوشحال باشیم که آقای انصاریان مثلا ژاپنی نیستند، و گرنه معلوم نیست چه چیزهایی خطاب به ایرانی ها می گفتند. به هر حال همانطور که افغان ها در ایران مهاجرند، بسیاری از هموطنان ما هم در کشورهایی مثل ژاپن، کانادا، استرالیا و آمریکا مهمان هستند و پکیج رفتاری شان در جامعه میزبان شامل خدمات و خیانت های مختلف می شود. فکرش را بکنید اگر یکی از مجریان آنها در یک شبکه دولتی اینطور ما را به سخره می گرفت و فخر دیده هایش را به ما ندیده ها می فروخت، چه الم شنگه ای راه می انداختیم. کاش همیشه طوری رفتار کنیم که دلمان می خواهد با ما رفتار شود!


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • قلمراد دوم
  قلمراد دوم :
  صدا و سیما و تمام عواملش سوراخن کسی که سرش به تنش بیارزه همچین جایی کار نمیکنه
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  ننگ ما
 • omid 110
  omid 110 :
  مگه کسی تلویزیون نگاه میکنه...مدتهاست هیچ برنامه ایی از تلویزیون ایران نگاه نمیکنم

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن