در مورد دختر پرسپولیسی سپاهان؛ قلب ها را اعدام نكنيد

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 2368 ] - شنبه, 22 دی 1397

در مورد دختر پرسپولیسی سپاهان؛ قلب ها را اعدام نكنيد

از جمله خبرهاي حاشيه اي چند روز گذشته مربوط به برخورد تند هواداران و مديران سپاهان با يكي از بازيكنان تيم بانوان باشگاه مي شد كه گويا در فضاي مجازي به پرسپولي... 5 out of 5 based on 13 ratings.
در مورد دختر پرسپولیسی سپاهان؛ قلب ها را اعدام نكنيد

از جمله خبرهاي حاشيه اي چند روز گذشته مربوط به برخورد تند هواداران و مديران سپاهان با يكي از بازيكنان تيم بانوان باشگاه مي شد كه گويا در فضاي مجازي به پرسپولي...

ارتش سرخ دات كام :

از جمله خبرهاي حاشيه اي چند روز گذشته مربوط به برخورد تند هواداران و مديران سپاهان با يكي از بازيكنان تيم بانوان باشگاه مي شد كه گويا در فضاي مجازي به پرسپوليس ابراز علاقه كرده است. از قرار معلوم اين دختر فوتباليست در صفحه مهجور اينستاگرامش در پاسخ به يك كامنت مدعي مي شود او و اغلب هم تيمي هايش هوادار پرسپوليس هستند. بعد هم اين پاسخ يك خطي بين هواداران سپاهان دست به دست مي شود و چنان الم شنگه اي راه مي افتد كه كار را به احضار دخترك به كميته انضباطي باشگاه مي كشاند؛ يك برخورد قاطع با جرمي بزرگ و نابخشودني!

چندي پيش هم يك مجري زن در شبكه استاني اصفهان به جرم ابراز اميدواري براي پرسپوليس در فينال ليگ قهرمانان آسيا از سوي برخي تيفوسي هاي سپاهان آماج شديدترين حملات و هتاكي هاي مجازي قرار گرفت؛ آنچه نشان مي دهد بد اخلاقي ها فقط مخصوص به زمين مسابقه نيست و بيرون از ميدان هم خيلي از مواقع قواعد بازي جوانمردانه رعايت نمي شود. اين اتفاق را بگذاريد كنار اخراج يكي از اعضاي كادر پزشكي تراكتورسازي كه ظاهرا جرمش به مزايده گذاشتن كارت آخرين بازي آسيايي علي كريمي در لباس تراكتور بوده است؛ آيا احساس نمي كنيد رواج اين قبيل نگاه هاي افراطي و قوم گرايانه، به پديده اي خطرناك در فوتبال ايران تبديل شده است؟

فوتبال زبان خودش را دارد و شايد با هيچ پديده اي در جهان قابل مقايسه نباشد. مستطيل سبز سرزمين اعدام قلب ها، نيت خواني و امر و نهي به عواطف نيست. اينجا شما فقط بايد آدم ها را با كيفيت كار و رفتارشان قضاوت كني، نه اينكه دادگاه تفتيش عقايد و سلايق راه بيندازي و دنبال كنكاش در احساسات آنها باشي. همه دنيا مي دانند آندرس اينيستا در كودكي هوادار رئال مادريد بوده و خودش هم صراحتا ابه اين مساله اعتراف كرده است، اما او حالا اسطوره ابدي بارسلوناست، همانطور كه تصاوير هوادارانه ايسكو با لباس بارسلونا به وفور در فضاي مجازي يافت مي شود، اما اين هافبك تكنيكي در حال حاضر الماس درخشان رئال مادريد در برنابئو به شمار مي آيد.

در همين ايران خودمان هم از اين داستان ها زياد داريم. هنوز يك ماه نمي گذرد از روزي كه علي عليپور در تلويزيون اعتراف كرد قبلا هوادار استقلال بوده، اما او حالا آقاي گل محبوب و ستاره بي ادعاي سرخ هاست، همانطور كه مجيد حسيني در برنامه نود به صراحت گفت هوادار پرسپوليس است، اما بعدا سر از استقلال درآورد و بي محابا درخشيد. اين دنيا، دنياي حيرت آوري است كه در آن نوه علي پروين نان سلطان سرخ ها را مي خورد و استقلالي شده، در نقطه مقابل پسر مهدي رحمتي در حريم خانه كاپيتان آبي ها، هوادار پرسپوليس است.

ببينيد در چه ژانر بزرگي راجع به تناقض هاي شگفت انگيز جهان فوتبال حرف مي زنيم، بعد چطور ممكن است سپاهاني ها يك بازيكن تيم زنان باشگاه را مواخذه كنند كه به تيم مردان پرسپوليس علاقه دارد؟ اصلا مگر پرسپوليس يا استقلال در بخش زنان فعاليت دارند كه سپاهاني ها نگران شده اند؟ يعني اين بنده خدا كه شندرغاز از شما پول مي گيرد، بايد به تيم هاي كاراته و شنا و شمشيربازي سپاهان هم تعهد عاطفي بدهد؟ اين چه رسمي است كه دخترك را وا مي داريد توبه نامه اينستاگرامي بنويسد و بعد به همان مقدار هم افاقه نمي كنيد؟ خب اگر اينطور است اول امير قلعه نويي را از روي نيمكت تيم تان برداريد كه يك استقلالي شناخته شده است، يا مهرداد محمدي را جواب كنيد كه خودش در تلويزيون گفت ليدر و بوقچي پرسپوليس بوده است. نكند خونش را در اين دو سال عوض كرده ايد؟

دنياي فوتبال، دنياي شگفت انگيز محالات است. اگر پدر و پسري براي شنا به دريا بروند و پسر غرق شود، بيزاري و تنفر چنان در عمق جان پدر رسوخ مي كند كه او شايد تا آخر عمرش ديگر به هيچ دريايي نگاه نكند. قصه فوتبال اما فرق دارد. برنامه نود همين اواخر تصوير پدر رنج كشيده اي را به نمايش گذاشت كه پسرش را در كل كل هاي بعد از بازي كاشيما با ماشين زير گرفته و كشته بودند. با اين وجود او بعد از آن همه ضجه و مويه، سرش را بالا گرفت و گفت: «هنوز هم پرسپوليسي ام. بيشتر از قبل.» حالا شما با سلاح كميته انضباطي و كسر حقوق و تيرباران كردن قلب آدم ها، به كجا مي خواهيد برسيد؟


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • مهدی ادیب
    مهدی ادیب :
    علاقه وافر به موفق شدن به هر قیمتی باعث شده که در این باشگاه ها انسان بودن و سالم بودن فراموش بشه
  • morteza morteza
    morteza morteza :
    بنازم م به این شیر دختر پرسپولیسی درود بر تو - واقعا ظالمانه است که به دختری که عشقش پرسپولیسه بی احترامی بشه و از اون باز خواست کنند

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن