6 دوپهلو؛ همدردی یا آماده سازی ذهن برای پایان فصل؟

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 1806 ] - یکشنبه, 23 دی 1397

6 دوپهلو؛ همدردی یا آماده سازی ذهن برای پایان فصل؟

چند روزی است از بازی ایران و یمن گذشته و 6 نشان دادن طارمی هم همدردی او با سعید عزت اللهی مصدوم عنوان شده است. اما هنوز خیلی ها این موضوع را باور نکرده اند و ... 4 out of 5 based on 6 ratings.
6 دوپهلو؛ همدردی یا آماده سازی ذهن برای پایان فصل؟

چند روزی است از بازی ایران و یمن گذشته و 6 نشان دادن طارمی هم همدردی او با سعید عزت اللهی مصدوم عنوان شده است. اما هنوز خیلی ها این موضوع را باور نکرده اند و ...

ارتش سرخ دات كام :

چند روزی است از بازی ایران و یمن گذشته و 6 نشان دادن طارمی هم همدردی او با سعید عزت اللهی مصدوم عنوان شده است. اما هنوز خیلی ها این موضوع را باور نکرده اند و اعتقاد دارند طارمی دارد به این شکل زمینه بازگشت خود به پرسپولیس را در آخر فصل فراهم می کند.

واکنش هواداران پرسپولیس به خبر بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس چندان عجیب نبود. آنها از بازگشت بازیکنی که با سهل انگاری خودش پرسپولیس را با مشکل بزرگ یارگیری مواجه کرده بود و بعد از پایان محرومیتش بدون درنظرگرفتن شرایط پیش آمده درخواست جدایی داد، ناراحت شدند و این ناراحتی اصلا عجیب به نظر نرسید. این درحالی است که شایعاتی مبنی بر احتمال بازگشت وی در پایان فصل به گوش می رسد. واکنش طارمی بعد از گلزنی مقابل تیم ملی یمن در جام ملت های آسیا هم که کاملا دوپهلو بود و به شایعه بازگشت وی دامن زد. چه دلیلی داشت او به یاد عزت اللهی عددی را نشان دهد که در تیم ملی در اختیار بازیکن دیگری است، آن هم عددی که برای پرسپولیسی ها و هوادارانش اهمیت بسیاری دارد! شواهد نشان می دهد دلایل منطقی برای بازگشت طارمی به پرسپولیس در ذهن برانکو و مسئولان باشگاه پرسپولیس در پایان فصل همچنان وجود دارد.

تفاوت نظر آشکار دو مدیرعامل
در موضوع طارمی و محرومیت پرسپولیس، دو مدیرعامل پیشین پرسپولیس نظرات متفاوتی از هم دارند. علی اکبر طاهری در مصاحبه ای رسما عامل محرومیت پرسپولیس از دو پنجره نقل وانتقالاتی را طارمی می داند. او دقیقا حرف هایی را مطرح می کند که بسیاری از هواداران پرسپولیس به آن اعتقاد دارند. او می گوید قرارداد امضاشده میان پرسپولیس و طارمی قبل از سفر این بازیکن به ترکیه و در 31 خرداد 95 یعنی همان روزی که طارمی راهی ترکیه شده، به امضا رسیده، درحالی که قرارداد طارمی با ریزه اسپور در هشتم تیر 95 به امضا رسیده تا در دوم مرداد 95 قابلیت اجرایی پیدا کند. البته طاهری در بخشی از مصاحبه گفته فردای عقد قرارداد با طارمی یعنی 31 خرداد 95 عکس این بازیکن را دیده که همراه رامین رضاییان با ریزه اسپور قرارداد امضا کرده و مشخص نیست چطور شده قرارداد امضاشده سه روز بعد از تاریخ امضای قرارداد (اول تیر 1395 بنا به گفته طاهری) به امضا رسیده و یک ماه بعد قابلیت اجرایی پیدا می کرده است.

طاهری تاکید دارد هیچ دستی در تاریخ قرارداد این بازیکن نبرده و تاریخ قرارداد مهدی طارمی با پرسپولیس قبل از قراردادش با ریزه اسپور بوده است و هیچ گونه بی صداقتی در کار باشگاه نبوده و فیفا هم رای به بی صداقتی مسئولان باشگاه پرسپولیس نداده. حتی طارمی هم شماره حسابی به آنها نداده و مسئولان باشگاه ریزه اسپور براساس پولی که حسین هدایتی به عنوان پاداش بازگشت به این بازیکن داده، پرسپولیس را متهم به اغواکردن این بازیکن کرده و رای را هم از فیفا گرفته و پرسپولیس را از دو پنجره نقل وانتقالاتی محروم کرده و طارمی را هم چهار ماه و 10 روز خانه نشین کرده است!

اما اتفاقاتی که گرشاسبی بعد از پایان محرومیت طارمی تعریف می کند، نشان می دهد که طارمی با جدایی اش از پرسپولیس نسبت به جبران خسارت وارده اقدام کرده و اجازه داده پرسپولیس از این انتقال سود لازم را ببرد. بد نیست به حرف های گرشاسبی هم توجه کنید.

 همکاری طارمی با پرسپولیس!

گرشاسبی برخلاف طاهری با آرامش بیشتری درمورد مساله طارمی با پرسپولیس صحبت می کند. او کاری به اتفاقات گذشته ندارد و فقط درمورد وقایعی صحبت می کند که پس از رفع محرومیت طارمی رخ داده است. مدیرعامل سابق درخصوص ماجرای طارمی به «فرهیختگان» گفت: «طارمی چهار ماه و 10 روز محروم شد و بعد از پایان محرومیت دو ماه تا پایان قرارداد فاصله داشت. خودش با برانکو هماهنگ شد و گفت می خواهد برود. گفتیم باید مکتوب این مساله را بنویسد و او هم نوشت. آن اواخر هم در ترکیب قرار نمی گرفت و تمرینات جدی هم نمی کرد. کلا از تیم دل کنده بود. تنها کاری که توانستیم بکنیم این بود که او را ترانسفر کردیم. در این مورد خودش هم همکاری کرد، درحالی که می توانست یک ماه دیگر صبر کند تا بازیکن آزاد شود. با او صحبت کردیم و مبلغی را از تیم الغرافه گرفتیم. ضمن اینکه طلب خودش را هم بخشید. هواداران آن موقع او را مقصر بسته شدن پنجره نقل وانتقالاتی می دانستند و فشار می آوردند که او برود. ما هم با توجه به اینکه هواداران را صاحبان اصلی پرسپولیس می دانستیم در این مورد حرفی نزدیم و درنتیجه ترانسفر را بهترین راهکار می دانستیم.»

به نظر می رسید طارمی در آن مقطع کاری کرد تا پرسپولیس بیشتر از این، از جانب او متضرر نشود؛ کاری که سه بازیکن اصلی تیم به رغم اطلاع داشتن از مشکلات تیم برای یارگیری در حق پرسپولیس انجام ندادند. گرشاسبی خیلی خلاصه به این موضوع اشاره می کند و می گوید: «این یک بحث طولانی است که به موقع راجع به آن صحبت خواهم کرد. طارمی اجازه داد از انتقالش پرسپولیس هم سهمی ببرد اما برخی بازیکنان دیگر بعد از آزادی از تیم رفتند.»

گرشاسبی سعی می کند با این گفته ها طارمی را از بسیاری از اتهامات رها سازد. او دل پرخونی از بی توجهی صادق محرمی، فرشاد احمد زاده و وحید امیری به درخواست هایش برای تمدید قرارداد داشته و اعتقاد دارد پرسپولیس می توانست یا از جدایی آنها صاحب سود شود، یا یک نیم فصل فشار کمتری را از بابت بازیکن و نیرو تحمل کند.

 همدردی بود یا پیغام؟

چند روزی است از بازی ایران و یمن گذشته و 6 نشان دادن طارمی هم همدردی او با سعید عزت اللهی مصدوم عنوان شده است. اما هنوز خیلی ها این موضوع را باور نکرده اند و اعتقاد دارند طارمی دارد به این شکل زمینه بازگشت خود به پرسپولیس را در آخر فصل فراهم می کند. مدیران برنامه این بازیکن می گویند او آخر فصل قصد حضور در فوتبال درجه 2 و 3 اروپایی را دارد. برانکو هم می گوید به خاطر دوری از حواشی به طارمی فکر نمی کند.

سرنوشت در دست برانکو

باید دید آخر فصل که این بازیکن آزاد می شود و نیازی به پرداخت حق فسخ قرارداد دو میلیون یورویی به الغرافه را ندارد، برانکو بازهم می گوید به طارمی فکر نمی کند، یا باز هم به دنبال به کارگیری توان گلزنی این بازیکن برای پرسپولیس است یا نه. البته باید به داستان حضور احتمالی برانکو در تیم ملی هم فکر کرد که اگر چنین شود، کلا مسیر این داستان می تواند دستخوش تغییر شود. تا اینجای کار طارمی از برخی اتهامات رها شده و فقط نیاز به جلب توجه دوباره هواداران پرسپولیس و روی خوش آنها برای بازگشت به پرسپولیس دارد که اگر آن هم فراهم نشود، این پروژه کلا به دست فراموشی سپرده خواهد شد!

*اردلان بزرگ نیا

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • رضا هاشمی نسب
  رضا هاشمی نسب :
  با اینکه در حال حاضر طارمی رو یکی از بهترین مهاجمان آسیا قبول دارم و واقعا بودنش برا هر تیمی غنیمته ولی چون بی وفایی ازش دیدیم که نسبت به پرسپولیس انجام داد، دلسرد شدیم ازش شاید هم من اشتباه بگم ولی اگه غیرت داشت بخاطر وضعیتی که برا پرسپولیس پیش اومده بود بنا به هر دلیلی به هر حال یکسرش خود طارمی بود باید میموند و وفاداریش رو نسبت به تیم و هوادار ثابت میکرد و اسم خودشو جاودانه می کرد
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  آنچه دراین پست ازقول گرشاسبی آمده همه آن چیزی بودکه من درچندکامنت خواستم بگویم اماظاهرا موفق نشدم
  طارمی مقصربودامانه زیاد
  معرفتش هم بیشترارمحرمی وامثالهم بودواقلاسودی به پرسپولیس رسانددرحالی که میتوانست نرساند
  من علیرغم رنجش بابرگشتنش موافقم
  طارمی بازیکنی فراترازآسیاست
  تصورمیکنم نقشه اینه:
  این فصل راباپودیمیروعلی پورسرمیکنیم.فصل بعدعلی پورترانسهرمیشه وطارمی میاد
  آماده باشیم ودلخوری پیش نیاریم
  طارمی اقلابانعرفت ترازمحرمی ووحیدواون یکیه
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  دوستان عزیز! گمان می کنم نکته اصلی در میان این گمانه زنی ها و حاشیه ها و اخبار گوناگون گم شده، خاطر نشان می کنم این آدم یه بی پرنسیپه و اصول اخلاقی و حرفه ای رو رعایت نکرده و نمی کنه. این و رضائیان و احمد زاده و مسلمان و... کم توی پرسپولیس حاشیه درست نکردن. یادمون نره روزای سختی که با بی تدبیری و بی تعصبی و پول پرستی همینا برامون پیش اومد. وقتی که پرسپولیس تا این حد کم حاشیه و خوب شده برای چی امثال این رقاص ها برگردن و خرابکاری کنن؟

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن