معادلات پیش روی ایران؛ خیلی سخت، خیلی آسان

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1292 ] - دوشنبه, 24 دی 1397

معادلات پیش روی ایران؛ خیلی سخت، خیلی آسان

با پایان دور دوم مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2019 ، چهره 10 تیم صعودکننده به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شده است. تیم های امارات، اردن، چین، کره جنوبی، ایران، ع... 3 out of 5 based on 2 ratings.
معادلات پیش روی ایران؛ خیلی سخت، خیلی آسان

با پایان دور دوم مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2019 ، چهره 10 تیم صعودکننده به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شده است. تیم های امارات، اردن، چین، کره جنوبی، ایران، ع...

ارتش سرخ دات كام :

با پایان دور دوم مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2019 ، چهره 10 تیم صعودکننده به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شده است. تیم های امارات، اردن، چین، کره جنوبی، ایران، عراق، عربستان سعودی، قطر، ژاپن و ازبکستان تیمهای صعود کرده به مرحله حذفی هستند و از این بین تنها سرگروهی اردن در این مرحله مشخص شده است و دیدارهای مرحله سوم برای مشخص شدن سرگروه ها و همچنین چهره 6 تیم دیگر باقیمانده در مسابقات با حساسیت خاصی دنبال می شود.

در این دوره از مسابقات، بازی های بسیار کمی با نتیجه مساوی به پایان رسیده و از 24 دیدار برگزار شده تنها در 2 مسابقه تیمها به تساوی رضایت دادند و همین مساله باعث شده تا در 4 گروه دو قطبی ضعیف و قوی شکل گیرد؛ دو تیم 6 امتیازی در صدر و 2 تیم بدون امتیاز در قعر جدول جای گیرند. برنامه ریزی مسابقات به گونه ای است که دو تیم قدرتمند هر گروه در روز آخر برای صدرنشینی و دو تیم ضعیف برای حضور در رتبه سوم با هم جدال خواهند داشت.

نکته جالب اینکه از 5 قدرت برتر آسیا که به جام جهانی صعود کردند، تنها ایران است که در صدر جدول گروه خود قرار دارد. استرالیا قطعا صدر جدول گروه را از دست داده و هنوز صعود این تیم به مرحله بعدی قطعی نشده است.3 تیم دیگر یعنی ژاپن، کره جنوبی و عربستان برای سرگروهی محکوم به پیروزی برابر تیمهای ازبکستان، چین و قطر هستند و همین مساله پیچدگی روز آخر مسابقات را بیشتر و گمانه زنی در خصوص مسیر احتمالی ایران را مشکل تر ساخته است.

مسیر ایران در صورت حفظ شرایط موجود: اگر وضعیت جدول در پایان مرحله گروهی در شرایط فعلی باقی بماند، ایران به عنوان تیم اول صعود خواهد کرد و از بین 5 قدرت برتر آسیا با کره جنوبی و عربستان در یک سمت جدول مرحله حذفی قرار می گیرد و کره جنوبی حریف تکراری ایران در مرحله یک چهارم نهایی و عربستان رقیب آشنای ایران در بازی نیمه نهایی خواهد بود.

مسیر ایران در صورت پیروزی تیمهای قدرتمند در روز آخر: همان طور که اشاره شد 3 تیم ژاپن، کره جنوبی و عربستان برای سرگروهی احتیاج به پیروزی در روز آخر دارند و ایران نیز باید به یک تساوی دست یابد. در صورت تحقق این امر، از تیمهای قدرتمند آسیا ایران و ژاپن در یک سمت جدول قرار می گیرند و تیم ملی در مرحله یک چهارم نهایی احتمالا با چین دیدار خواهد داشت و ژاپن حریف ایران در نیمه نهایی خواهد بود.

سخت ترین قرعه ممکن: سادگی یا سختی مسیر ایران در مرحله حذفی بیش از آنکه ارتباط به سرگروهی یا عدم سرگروهی ایران داشته باشد به وضعیت سایر گروه ها بستگی دارد. ایران در صورت سرگروهی با تیم سوم یکی از گروه های B و E و F بازی خواهد کرد که بدترین گزینه استرالیا خواهد بود که در صورت شکست در روز آخر مقابل سوریه، سوم گروه B خواهد شد و تحت شرایطی با ایران دیدار خواهد کرد. کره جنوبی در صورتیکه در گروه خود دوم شود، در مرحله ی یک چهارم نهایی حریف ایران خواهد شد. در صورتیکه ژاپن سرگروه یا عربستان تیم دوم گروه E شود با یکی از این دو تیم در نیمه نهایی و با تیم دیگر در فینال روبه رو خواهد شد. در این صورت تیم ملی برای قهرمانی در آسیا باید از سد هر 4 تیم مطرح قاره عبور کند. ایران در صورت دومی نیز باید با تیم اول گروه E بازی کند که می تواند عربستان باشد. کره جنوبی در صورت سرگروهی در گروه C حریف بعدی ایران خواهد بود و پس از آن در مرحله نیمه نهایی و فینال تیم ملی با ژاپن و استرالیا دیدار خواهد داشت.

آسان ترین قرعه ممکن: اگر ایران موفق به سرگروهی در گروه خود شود در صورت دومی چین و سرگروهی قطر و ازبکستان ایران تا فینال با هیچ تیمی از 5 قدرت برتر آسیا مواجه نخواهد شد در صورت دومی نیز ایران ممکن است با چین و قطر و ازبکستان در یک سمت جدول قرار گیرد و مسیر همواری تا دیدار فینال داشته باشد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • قلمراد دوم
    قلمراد دوم :
    امیدوارم در آسونترین مسیر قرار بگیره حذف شه

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن