اروپا پیشکش، ترابی چرا در تیم ملی فیکس نیست؟

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1964 ] - دوشنبه, 24 دی 1397

اروپا پیشکش، ترابی چرا در تیم ملی فیکس نیست؟

دومین کنفرانس خبری کارلوس کیروش در جام ملت های آسیا هم خالی از حاشیه نبود. بعد از برتری ایران برابر ویتنام که با قطعی شدن صعود تیم ملی به دور حذفی همراه بود، ... 5 out of 5 based on 15 ratings.
اروپا پیشکش، ترابی چرا در تیم ملی فیکس نیست؟

دومین کنفرانس خبری کارلوس کیروش در جام ملت های آسیا هم خالی از حاشیه نبود. بعد از برتری ایران برابر ویتنام که با قطعی شدن صعود تیم ملی به دور حذفی همراه بود، ...

ارتش سرخ دات كام :

دومین کنفرانس خبری کارلوس کیروش در جام ملت های آسیا هم خالی از حاشیه نبود. بعد از برتری ایران برابر ویتنام که با قطعی شدن صعود تیم ملی به دور حذفی همراه بود، سرمربی تیم ملی با ابراز رضایت از نمایش شاگردانش به طور ویژه از مهدی ترابی تمجید کرد و در اظهار نظری قابل توجه درباره این بازیکن گفت من شاید بازیکنان بزرگ زیادی ندیده باشم و با بازیکنان بزرگ خیلی کار نکرده باشم، اما هنوز شگفت زده ام که چطور این بازیکن در آسیا بازی می کند و در یک باشگاه بزرگ اروپایی مشغول نیست، چون استعداد زیادی دارد و سرعت و همین طور از لحاظ حرفه ای گری از شخصیت بسیار بالایی برخوردار است.

در ظاهر اینطور بنظر می رسد که کیروش بخاطر روحیه دادن به شاگرد جوانش که درخشش فوق العاده ای در 2 بازی اخیر تیم ملی داشته این صحبت ها را بر زبان آورده است و از جایی که مهدی ترابی در نیم فصل اول لیگ هجدهم ستاره بود و در چند سال گذشته همواره از سوی کارشناسان به دلیل توانایی های فنی بالای خود مورد تمجید قرار گرفته است، جملات کیروش که کمی هم چاشنی اغراق همراه آن بود عادی بنظر برسد. اما با در نظر گرفتن این موضوع که ترابی در نیم فصل دوم قرار است پیراهن پرسپولیس را برتن کند ماجرا تا قسمت زیادی شبهه برانگیز می شود.

بهرحال ترابی بازیکن ناشناخته ای برای کیروش نیست و از زمانی که در مسابقات مقدماتی المپیک ریو می درخشید و چشم سرمربی تیم را گرفت تا به امروز در اغلب اردوهای تیم ملی حتی با پای مصدوم حاضر بوده است؛ اما می توان گفت هرگز اینگونه مورد لطف کیروش قرار نگرفته بود! بدون شک آینده درخشانی که کیروش از آن سخن می گوید برای ترابی دور از دسترس نخواهد بود. این بازیکن همانطور که سرمربی تیم ملی درباره اش گفته است استعداد فراوانی در فوتبال دارد و توانایی بازی در بزرگ ترین تیم های اروپایی را داراست. اما عجیب اینجاست که کیروش خود در همه این سال ها این بازیکن را در تیم ملی نیمکت نشین کرده است و حتی در جام جهانی روسیه هم بازی نداد. در جام ملت های آسیا که 2 بازی از آن سپری شده ترابی تنها برابر یمن از ابتدا بازی کرد و برابر ویتنام هم این بازیکن به عنوان یار تعویضی به میدان آمد تا کیروش نشان دهد آنچنانکه هم ادعا می کند به گفته های خود اعتقاد ندارد! که اگر غیر از این بود اکنون ترابی مانند سایر جوان های تیم کیروش چون آزمون، طارمی و جهانبخش جایگاه ثابتی در تیم ملی می یافت، نه اینکه در طی سالیان اخیر سکونشین و نیمکت نشین باشد.

همانطور که اشاره شد تشویق این بازیکن برای بازی در اروپا، درست وقتی این بازیکن تصمیم گرفته در تیم برانکو به فوتبالش ادامه دهد تا حدود زیادی سوال برانگیز است؛ آن هم با توجه به اختلاف 2 مربی و اتفاقاتی که در گذشته رخ داده. خصوصا که در سال های اخیر همیشه این اتهام به کیروش وارد بوده که ستاره های پرسپولیس را به بهانه دعوت و بازی در تیم ملی برای بازی در خارج از کشور تحریک کرده است. و این برای هواداران پرسپولیس جای نگرانی ایجاد کرده که مبادا سرمربی تیم ملی از گفتن این صحبت ها قصد و غرض خاصی داشته و ستاره تازه وارد تیم شان را برای بازی در اروپا هوایی کند.

البته مهدی ترابی با بسیاری از بازیکنانی که در زمان کیروش لژیونر شدند تفاوت دارد. این بازیکن علیرغم سن کم هرگز اسیر شهرت و جاذبه های آن نشده است و همواره بدور از حاشیه بوده و تنها به پیشرفت و موفقیت پیراهنی که برتن داشته توجه داشته است. اگراین بازیکن تصمیم به بازی در اروپا داشت در ابتدای فصل پرسپولیس را برای ادامه فوتبالش انتخاب نمی کرد و مانند قلی زاده به یکی از لیگ های درجه چندم اروپایی می پیوست.

 البته اگر قرار باشد با نسخه سرمربی تیم ملی این بازیکن راهی اروپا شود قطعا باید سر از یکی از لیگ های حاشیه خلیج فارس و لیگ های درجه چندم اروپایی چون ترکیه، یونان، لهستان و غیره در آورد. آنچه که مشحص است هیچ کدام از لژیونرهایی که در دوران مربیگری کیروش در سال های اخیر سودای بازی در اروپا را داشتند نتوانستند در تیم بزرگی بازی کنند.

وحید امیری که ستاره پرسپولیس در لیگ هفدهم بود حالا در ترکیه نمیکت نشین است و تنها 12 بازی آن هم به مدت 346 دقیقه برای ترابوزان بازی کرده است. این بازیکن بعد از جدایی از پرسپولیس در تیم جدیدش دچار مصدومیت شد و در بازگشت دوباره هم نشانی از آن ستاره همیشگی نداشت و حتی در 2 بازی اخیر تیم ملی هم شاهد نمایش دور انتظار این بازیکن بودیم. مجید حسینی، همبازی وحید هم شرایط خوبی در تیمش ندارد. او هم بعد از درخشش در بازی های ابتدایی سوپر لیگ که با تمجید رسانه های ترکیه ای همراه بود رفته رفته دچار افت شد و جایگاه ثابتش را در ترکیب تیمش از دست داد. در بازی با یمن جنگ زده هم او به قدری ضعیف ظاهر شد که کیروش او را خیلی زود تعویض کرد.

وضعیت صادق محرمی گرچه در تیمش بهتر از این 2 بازیکن است اما او هم جایی در تفکرات کیروش برای حضور در جام ملت ها نداشت. محرمی علیرغم اینکه در لیگ کرواسی در بسیاری از بازی ها حاضر بوده اما نتوانست در لیگ اروپا برای دینامو زاگرب بازی کند.

دو ستاره فوتبال ایران هم که با ماجرایی خود پرسپولیس را دچار دردسر بزرگی کردند و به هوای بازی در ترکیه به پیراهن پرسپولیس پشت کردن اکنون در کشورهای حوزه خلیج فارس مشغول به بازی هستند. اروپایی که کیروش برای طارمی و رضاییان ساخته بود سرابی بیش نبود و حالا یکی که زمانی آقای گل ایران بود در فوتبال قطر از گلزنی هایش انتقاد می شود و دیگری بعد از مدت ها بدون تیم ماندن توانسته در لیگ قطر تیمی پیدا کند تا همچنان در تیم ملی بازی کند.

*شیوا دورانگر

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • قلمراد دوم
    قلمراد دوم :
    پرتقالی کسانی که تو تیمهای درپیتی اروپا بازی میکنن فیکس بازی میده بعد ترابی که معتقده باید تو تیمهای خوب اروپایی بازی کنه تو جام جهانی یک دقیقه بازی نداد حالا که اومده پرسپولیس در برابر یمن و تایلند که تو آسیا هم به حساب نمیان بازیش میده و میگه چرا نرفته اروپا فقط دلم میخواد با خفت از جام حذف شه به قول برانکو پرتقالی قهرمان بدون جامه ادعاش بیشتر از قهرمانه اما حقیقت اینه که یه بازنده خیلی پر رو و پسته
  • omid 110
    omid 110 :
    تیم ملی مهم نیست..به امید باخت استرالیا به سوریه..امیدوارم استرالیا سوم بشه و توی مرحله بعد با تیم کیروش بازی بکنه و تیم کیروش رو شکست بده

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن