هاشمیان: ایران شایسته ترین تیم برای قهرمانی است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 702 ] - یکشنبه, 7 بهمن 1397

هاشمیان: ایران شایسته ترین تیم برای قهرمانی است

 پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: کره جنوبی و استرالیا از همان ابتدا نشان دادند که تیم های خوبی نیستند و تا اینجا به نظر من شایسته ترین تیم برای قهرمانی، تیم ... 3 out of 5 based on 5 ratings.
هاشمیان: ایران شایسته ترین تیم برای قهرمانی است

 پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: کره جنوبی و استرالیا از همان ابتدا نشان دادند که تیم های خوبی نیستند و تا اینجا به نظر من شایسته ترین تیم برای قهرمانی، تیم ...

ارتش سرخ دات كام :

 پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: کره جنوبی و استرالیا از همان ابتدا نشان دادند که تیم های خوبی نیستند و تا اینجا به نظر من شایسته ترین تیم برای قهرمانی، تیم ایران است.

وحید هاشمیان در گفت وگویی در خصوص عملکرد تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا، بازی فردا مقابل ژاپن و موارد دیگر صحبت هایی کرد که در زیر می خوانید.

جام ملت های آسیا به روزهای پایانی خودش نزدیک شده است. عملکرد ایران را در این مسابقات چطور می بینید؟
به نظر من عملکرد تیم ملی ایران تا اینجای مسابقات قابل قبول بوده و تیم ملی عملکرد خوبی داشته است. ما در دفاع تیمی شرایط خیلی خوبی داشتیم و دیدید که تا اینجا گل نخوردیم که البته نباید از نقش علیرضا بیرانوند چشم پوشی کرد. در خط حمله هم عملکرد ملی پوشان خوب بود به طوریکه 12 گل زدیم و موقعیت های زیادی هم خلق کردیم و شاید بتوانم بگویم فقط بازی با عراق متعادل بود چرا که عراق هم خیلی تیم خوبی بود. این را هم باید بگویم که تیم ایران خیلی باهوش بود و به عنوان سرگروه به مرحله بعد صعود کرد و از نظر من در تیم اتحاد زیادی وجود دارد و همه خطوط با هم هماهنگ هستند.

نظر شما به عنوان یک مهاجم کلاسیک در خصوص عملکرد خط حمله تیم ملی چیست؟
به هر حال وقتی تیمی گل می زند فقط این موضوع به خط حمله مربوط نمی شود بلکه همه بازیکنان تلاش کردند تا بازیکنان از موقعیت های به دست آمده استفاده کنند و گل بزنند. به نظر من سردار آزمون مقابل چین خیلی باهوش بود به طوریکه با توپ ربایی هایی که انجام داد باعث شد تا تیم ملی در گلزنی عملکرد خوبی داشته باشد. هرچند که به نظر من بازیکنان باید در زدن ضربات نهایی دقت بیشتری داشته باشند چون در برخی بازی ها این احتمال وجود دارد که موقعیت های زیادی گیر مهاجمان نیاید و آنها باید از موقعیت های به دست آمده استفاده خوبی کنند هرچند که در بازی با چین، بازیکنان تیم ملی عملکرد خوبی داشتند و در گلزنی هم عملکرد آنها درخشان بود.

تیم ملی فردا با ژاپن بازی دارد، نظر شما در خصوص این بازی چیست؟
در ابتدا باید بگویم که خیلی خوشحالم که تیم ملی به مصاف تیمی از شرق آسیا می رود چرا که اگر با تیم های عربی بازی می کردیم به دلیل مشکلات سیاسی که وجود دارد شاید دچار مشکل می شدیم اما مقابل ژاپن می توانیم یک فوتبال خوب انجام دهیم چرا که این تیم فوتبال تمیزی ارائه می دهد. ژاپن زمانی که توپ را در اختیار دارد خیلی خوب بازی می کند اما وقتی که توپ را از دست می دهند عملکرد آنها خوب نیست و در ضد حملات و روی ضربات ایستگاهی مشکلاتی دارند. من با بازی هایی که از تیم ژاپن دیدم به نظرم تیم ایران می تواند ژاپن را شکست دهد اما در فوتبال حوادث هایی هم وجود دارد که باید آنها را هم در نظر گرفت.


پیش بینی شما از قهرمان آسیا چیست؟ آیا تیم ایران توانایی قهرمانی در آسیا را دارد؟
اگر یادتان باشد ما در سال 2004 هم تیم خیلی خوبی داشتیم که می توانست قهرمان شود اما در بازی با چین با ناداوری و اخراج یک بازیکن ما و در ضربات پنالتی بازنده شدیم وگرنه آن تیم هم شانس قهرمانی داشت. بازی های این دوره جام ملت های آسیا را به صورت کامل ندیدم اما از همان ابتدا مشخص بود که تیم های کره جنوبی و استرالیا تیم های خوبی نیستند و ضعف دارند از طرف دیگر به نظرم تیم عراق تیم خوبی بود و این شانس را داشت تا به مراحل بالاتر برود اما گذشته از این حرف ها باید بگویم تا الان شایسته ترین تیمی که برای قهرمانی دیدم تیم ملی ایران است و بعد از آن به نظرم تیم ژاپن شایستگی قهرمانی آسیا را دارند و ای کاش این دو تیم در فینال آسیا با هم رقابت می کردند.

تا اینجای مسابقات چه تیمی را پدیده این دوره از مسابقات می دانید؟

من دقایقی از بازی ژاپن و ویتنام را دیدم و به نظرم پدیده این دوره از مسابقات تیم ویتنام بود. آنها خیلی خوب بازی کردند و پیشرفت قابل توجهی داشتند و شاید مقابل ژاپن بدشانس بودند اما درباره قطر و امارات که به این مرحله رسیدند هم باید بگویم شاید چون این دوره از مسابقات در غرب آسیا انجام شد آنها به این مرحله آمدند اما اگر این بازی ها در شرق آسیا انجام می شد شاید آنها به این مرحله صعود نمی کردند.

فکر می کنید از چه راهی می توانیم به تیم ژاپن ضربه بزنیم؟
به نظر من با استفاده از ضربات ایستگاهی می توانیم ژاپن را شکست دهیم. البته تیم ژاپن روی ضد حملات ضعیف است و در جام جهانی هم دیدیم که مقابل تیمی مثل بلژیک روی همین ضد حملات گل خوردند همچنین به نظر من با استفاده از ضربات شروع مجدد و کرنرها می توانیم به تیم ژاپن ضربه بزنیم.

چند وقتی است که فوتبال ایران درگیر مسائلی شده که حتی فوتبال را تحت الشعاع قرار داده و یکی از این مسائل بحث ماندن یا رفتن کی روش از تیم ملی است. به نظر شما او باید در تیم ملی بماند یا نه؟

در ایران همه چیز یا سیاه است یا سفید. یعنی همه یا طرفدار کی روش هستند یا با او مشکل دارند اما من فقط 2 بار او را در حد سلام و علیک دیدم و اگر حرفی می زنم به خاطر منافع یا چیز دیگری نیست. اما در ابتدا باید ببینیم که اصلاً خود کی روش تمایلی به ماندن در ایران دارد یا نه و اینطور نیست که فقط فدراسیون فوتبال تصمیم گیرنده باشد. موضوع دیگر این است که اگر کی روش برود باید ببینیم چه کسی قرار است بیاید و اگر کی روش قرار است بماند باید مشکلات حل شود. به هر حال مشکلاتی بین کی روش و برخی باشگاه ها است اما من همانطور که در 4 سال قبل در مصاحبه ام با خبرگزاری فارس گفتم اگر یوآخیم لو توانست آلمان را در سال 2014 قهرمان جهان کند فقط سرمربی نقش نداشت بلکه باشگاه هایی مثل دورتموند، بایرن مونیخ و ... عملکرد خوبی داشتند، همانطور که آلمانی ها روی تیم های پایه خیلی خوب کار کردند و از نظر پزشکی تغذیه و موارد دیگر کارهای خلی خوبی انجام دادند و نتیجه اش هم قهرمانی آلمان در سال 2014 بود و در واقع در سال 2014 آلمانی ها ثمره کارشان را با قهرمانی دیدند و فقط لو در آن قهرمانی تأثیرگذار نبود. الان هم نباید فقط انتظار داشت که کی روش وضعیت فوتبال ایران را سر و سامان و تغییر بدهد اما دیدیم که او سیستم گل نخوردن را در فوتبال ایران جا انداخت و ایران را در فاز دفاعی بسیار قوی کرد و حالا می بینیم که از نظر هجومی هم تیم ملی وضعیت خیلی خوبی دارد اما اگر کی روش بماند باید فدراسیون فوتبال بین او و باشگاه ها تعامل خوبی برقرار کند.

موضوع طلب شما از پرسپولیس به کجا رسید و آیا این مشکل حل شد؟
بله، خوشبختانه این موضوع هم حل شد و باید از آقای گرشاسبی در این باره تشکر کنم چرا که او را انسان با اخلاق و خیلی خوبی دیدم که به نظر من شخصیت مدیر پرسپولیس بودن را داشت. حتی به او گفتم که رفتار شما آنقدر خوب و حرفه ای بود که حتی طلبم را ندهید هم مشکلی نیست و به نظرم او مدیریت آرام و بی حاشیه ای داشت که ثمره اش را هم دید و پرسپولیس در زمان او نتایج خیلی خوبی گرفت. به نظر من گرشاسبی مدیری نبود که بخواهد جلوی دوربین خودش را نشان بدهد.


این روزها شما در آلمان چه می کنید؟ فعالیت فوتبالی دارید؟
حدود 5 ماهی می شود که از تیم قبلی ام جدا شدم و خیلی دوستانه همکاری ما به پایان رسید چرا که آنها مرا برای پست دیگری می خواستند و من تمایل به انجام آن نداشتم و الان هم در کنار خانواده هستم و کارهای شخصی ام را انجام می دهم، به هر حال همه چیز فوتبال نیست و من کارهای شخصی ام را نیز انجام دادم. در این مدت هم دوره های آموزش و کلاس های آموزشی را شرکت کردم و از فوتبال دور نبودم هرچند که چند ماه قبل با آقایان تاج و ساکت هم جلسه ای برای هدایت تیم جوانان داشتم که به دلیل طولانی بودن زمان آن این همکاری انجام نشد اما دوست دارم در کاری باشم که انگیزه زیادی برای آن داشته باشم.

احتمال بازگشت شما به فوتبال ایران وجود دارد؟
چرا که نه! اگر شرایط خوبی پیش بیاید که من بتوانم به آن تیم کمک کنم و آن تیم هم به من کمک کند تا پیشرفت کنم به ایران می آیم اما به جز چند باشگاه، سایر باشگاه ها در ایران مشکلات مدیریتی و مالی دارند.

اخیراً در مسابقات خیر خواهانه و پیشکسوتان هم حاضر شدید.
بله در تیم پیشکسوتان هامبورگ و تیم بالای 40 سال ویکتوریا در بازی های خیریه شرکت می کنیم و بازیکنان بزرگی همچون نویل، ساناگو و ... که همگی بازیکنان بزرگی بودند در این بازی ها حاضر می شویم تا باز هم در داخل زمین باشیم.

در پایان اگر صحبت خاصی دارید بگویید.
درباره همه بازیکنان تیم ملی و مربیان حرف زدم اما باید از مسعود شجاعی که بازیکن با تجربه ای است تشکر کنم. او با اینکه در تورنمنت ها و جام های بزرگی حضور داشته اما این روزها روی نیمکت تیم را اداره می کند و این مسئله ارزش و شخصیت بزرگ او را نشان می دهد و نشان داده که بازیکنی است که قلبش با تیم است. نباید از نقش پررنگ شجاعی چشم بپوشیم و باید از او تشکر کنیم که در بیرون از زمین هم نشان داد بازیکن بزرگی است.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

با خروج نام حسین ماهینی از لیست پرسپولیس موافقید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن