عربشاهی: جای خالی سید جلال حسینی مقابل ژاپن احساس شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 634 ] - سه شنبه, 9 بهمن 1397

عربشاهی: جای خالی سید جلال حسینی مقابل ژاپن احساس شد

پیشکسوت پرسپولیس و کارشناس فوتبال ایران گفت: ساختار دفاعی تیم ملی که همیشه از آن تعریف می کردیم در بازی مقابل ژاپن بسیار آماتور عمل کرد. ضیاء عربشاهی در گفت و... 5 out of 5 based on 1 ratings.
عربشاهی: جای خالی سید جلال حسینی مقابل ژاپن احساس شد

پیشکسوت پرسپولیس و کارشناس فوتبال ایران گفت: ساختار دفاعی تیم ملی که همیشه از آن تعریف می کردیم در بازی مقابل ژاپن بسیار آماتور عمل کرد. ضیاء عربشاهی در گفت و...

ارتش سرخ دات كام :

پیشکسوت پرسپولیس و کارشناس فوتبال ایران گفت: ساختار دفاعی تیم ملی که همیشه از آن تعریف می کردیم در بازی مقابل ژاپن بسیار آماتور عمل کرد.

ضیاء عربشاهی در گفت وگویی، درباره شسکت 3 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل ژاپن و حذف از رقابت های جام ملت های آسیا اظهار داشت: بارها گفته بودم که در این دوره جام ملت ها ایران، ژاپن و قطر شخصیت بالاتری نسبت به سایر تیم ها دارند و از همه تیم ها یک سر و گردن بالاتر هستند. اما کی روش در این بازی در ارنج یازده نفره اشتباهاتی داشت و می توانست به جای حاج صفی، قدوس را از ابتدا به بازی می فرستاد چون قدوس بازیکنی بود که می توانست زمانی که تیم تحت فشار هست با امید ابراهیمی هماهنگ تر باشد.

وی افزود: جدا از ارنج اشتباه تیم ملی ما ابتدا روی اشتباه فردی گل دریافت کردیم و خط دفاعی که ما از آن همیشه تعریف می کردیم به یکباره اشتباه مهلکی را انجام داد و باعث به ثمر رسیدن گل اول ژاپنی ها شد. ساختار دفاعی ما که همیشه از آن تعریف می کردیم در این بازی بسیار آماتور عمل کرد. بعد از دریافت گل می توانستیم جبران کنیم اما متاسفانه باز هم تصمیمات کی روش در تعویض ها اشتباه بود، به طور مثال وحید امیری که بازیکن دونده ای بود و خیلی خوب به جلو اضافه می شد از بازی بیرون می آید و انصاری فر وارد می شود، این در حالی است که می شد حاج صفی از زمین خارج می شد.

کارشناس فوتبال کشورمان با بیان این که نظر شخصی من این است که ضعف مدیریت کی روش شکل تیمی ما را عوض کرد، خاطر نشان کرد: تیمی مانند قطر مشخص است که می تواند به فینال راه پیدا کند چون واقعا ساختار تیمی بسیار خوبی دارد، اما ما در این بازی به خودمان باختیم و با گلی که روی اشتباهات فردی دریافت کردیم تیم مان نظمش را از دست داد، ما همیشه از نظم تیمی ایران تعریف می کردیم اما امروز کاملاً اوضاع طور دیگری بود و مقابل ژاپن تنها چیزی که ندیدیم نظم تیمی بود.

عربشاهی عنوان کرد: بعد از این که گل اول را دریافت کردیم نتوانستیم ساختار تیمی مان را حفظ کنیم و بازی احساسی را در دستور کار قرار دادیم. بازیکنان فقط می خواستند به گل برسند تا بازی مساوی شود و کار به وقت های اضافه و پنالتی کشیده شود. همین موضوع باعث شد که ما گل های بعد هم دریافت کنیم که باز هم این گل ها روی اشتباهات خط میانی ما به ثمر رسید.

وی درباره این که آیا با وجود ضعف خط دفاعی ایران مقابل ژاپن جای خالی یک بازیکن باتجربه مانند سید جلال حسینی، احساس نمی شد؟ گفت: واقعاً جای سیدجلال در خط دفاعی ایران خالی بود و عدم حضور او در این بازی خودش را نشان داد، چرا که مدیریت در داخل زمین بسیار مهم است. ما یک مدیریت از کنار زمین داریم و یک مدیریت در داخل زمین و این می شود که سیدجلال حسینی می توانست در این بازی خط دفاعی ما را به خوبی مدیریت کند و اجازه ندهد ساختارش  اینطور به هم بریزد.

کارشناس فوتبال کشورمان راجع به عملکرد ژاپن، یادآور شد: پیش از این می گفتند ژاپن اقتصادی بالا آمده است، اما قانون اول فوتبال این را می گوید که اول باید گل نخوریم و بعد باید به دنبال گل زدن باشیم. ژاپن در این بازی همین طور عمل کرد ابتدا به دنبال گل نخوردن بود و بعد موفق به به ثمر رساندن گل شد. همین طور این کار را در ادامه بازی نیز انجام داد، بعد از این که پیش افتاد ابتدا به دنبال این بود که نتیجه را حفظ کند و بعد برای بیشتر کردن اختلاف تلاش کند، این کاری بود که ژاپن به درستی و روی برنامه انجام داد. ژاپن در طول مسابقات با برنامه ظاهر شده بود و هیچ وقت خودش را خسته نمی کرد.

عربشاهی ادامه داد: تیم ما در طول مسابقات گل هایش را یا روی اشتباهات فردی بازیکنان حریف به ثمر رساند و یا روی خلاقیت فردی بازیکنان خودش. به هر حال به تک تک بچه ها خسته نباشید می گویم، چرا که خودم در سه دوره جام ملت ها حضور داشتم و می دانم که چقدر حضور در این مسابقات سخت و پراسترس است. ما به خودمان باختیم و می توانستیم خیلی راحت فینالیست شویم.

وی در خصوص این که آیا کی روش باید در ایران بماند یا خیر، عنوان کرد: به نظر من او دیگر نباید در ایران باشد، اگر هم قرار باشد در ایران بماند باید یک قرارداد خوب با او بسته شود که دیگر در چارچوب اختیارات خودش حرف بزند و درباره مسائل دیگر اظهار نظر نکند، اما به هر ترتیب قطع همکاری با کی روش بهترین گزینه است.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

با خروج نام حسین ماهینی از لیست پرسپولیس موافقید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن