آقای کی روش! چه کسی باید عذرخواهی کند؟

- نظرات : 5 اظهار نظر - بازدید [ 1205 ] - چهارشنبه, 10 بهمن 1397

آقای کی روش! چه کسی باید عذرخواهی کند؟

اشک های کارلوس کی روش پس از بازگشت تیم ملی فوتبال به ایران این سؤال را به وجود می آورد که او بر چه چیزی می گرید و ما با حسرت از کدام ثروت بربادرفته می گوییم؟ ... 5 out of 5 based on 9 ratings.
آقای کی روش! چه کسی باید عذرخواهی کند؟

اشک های کارلوس کی روش پس از بازگشت تیم ملی فوتبال به ایران این سؤال را به وجود می آورد که او بر چه چیزی می گرید و ما با حسرت از کدام ثروت بربادرفته می گوییم؟ ...

ارتش سرخ دات كام :

 اشک های کارلوس کی روش پس از بازگشت تیم ملی فوتبال به ایران این سؤال را به وجود می آورد که او بر چه چیزی می گرید و ما با حسرت از کدام ثروت بربادرفته می گوییم؟

چشم های اشک آلود کارلوس کی روش در فرودگاه امام خمینی (ره) پس از بازگشت تیم ملی فوتبال ایران بعد از ناکامی در جام ملت های آسیا 2019، یکی از پربازدیدترین تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی بود اما گذشته از این تصویر که تنها با هدف بازی با افکار و احساسات عمومی منتشر شده می توانیم از خودمان بپرسیم که دلیل این اشک ها چیست؟ کارلوس کی روش بر چه چیزی می گرید و ما با حسرت از کدام ثروت بربادرفته می گوییم؟

ایرانی ها مردمانی وابسته به احساسات و دلسوز اما در عین حال باهوش هستند. حالا زمان این رسیده که از خودمان بپرسیم بر اتفاقات 8 سال گذشته فوتبال کشور چه کسی باید گریه کند؛ ما یا کارلوس کی روش؟

در پایان این جام که مثل سال 2015 با ناکامی و دست های خالی به پایان رسید می توانیم از خودمان، متولیان فوتبال و تصمیم سازان حوزه ورزش کشور بپرسیم که دستاورد میلیون ها دلار پولی که در سخت ترین سال های این مردم به کی روش پرداخت شد چه بود؟

اگر به گفته خودش کمپ تیم های ملی یا نسل باقیمانده را میراث و دستاورد کی روش بدانیم که خودمان را فریب داده ایم حال آنکه به خوبی می دانیم نزدیک به دو دهه از فعالیت کمپ و ایجاد زمین تمرینی مناسب برای تیم ملی می گذرد و این مجموعه در زمان صفایی فراهانی ساخته و در مقاطع مختلف ترمیم و تکمیل شد. نسل فعلی تیم ملی هم که مثل بسیاری از نسل های دیگر تاریخ فوتبال ما حاصل پرورش استعدادها در سطوح پایین تر بوده و بسیاری از همین بازیکنان در ترکیب تیم های نوجوانان و جوانان و امید حضور داشتند و شناسایی آنها ارتباطی به کارلوس کی روش ندارد.

دستاورد این همه هزینه دو صعود به جام جهانی بوده است؟ حال آنکه می دانیم سهمیه صعود کشورهای آسیایی به عدد پنج رسیده و ایران در بدترین شرایط هم جایی بین 5 تیم اول آسیا دارد و صعود به جام جهانی با شرایط سال های 1998 و 1994 و حتی 2002 متفاوت است. اگر دستاورد این هزینه ها را کسب نتایج مناسب در جام جهانی می دانیم از خودمان بپرسیم که مگر در دوره های گذشته زنگ تفریح یا تیم بی هویتی در جام های جهانی بوده ایم؟ مگر با جلال طالبی در جام 98 آن بازی های افتخارآمیز را مقابل آمریکا و یوگسلاوی و حتی آلمان ارائه نکردیم؟

هنوز هم تردیدی در توانمندی های فنی کارلوس کی روش وجود ندارد اما از کدام دستاورد و نتیجه در این سال ها به عنوان میراثی گرانقدر و بهایی متناسب با دستمزد و هزینه های فوتبال خودمان سخن می گوییم؟ فراموش نکنیم که در هیچ مقطعی همه چیز مثل امروز بر وفق مراد سرمربی تیم ملی نبود. نه در دوران مایلی کهن و طالبی و پورحیدری و نه حتی بلاژوویچ و برانکو، تقویم لیگ، تمامی امکانات و پاداش های آنچنانی به تیم ملی اختصاص پیدا نمی کرد.

کی روش به واقع با سلطنت مطلق و بدون رقیب حاکم بی چون و چرای فوتبال کشور در این 8 سال بود. با این همه اختیارات و امتیازات و هزینه ها چه کسی باید گریه کند آقای کی روش؟ حداقل انتظار این نبود که افتخاری بزرگتر و ماندگارتر از دوره های گذشته برای فوتبال کشور به جا بگذارید؟ امروز این اشک ها سهم شماست یا سهم مردمی که در میان این  همه مشکلات دلشان به موفقیت تیم ملی با این نسل طلایی خوش بود؟ شما اشک می ریزید که برای پیروزی در بازی های دوستانه مقابل تیم هایی مثل ترینیداد و توباگو و بولیوی برای خود و اعضای تیمتان صدها میلیون پاداش دریافت می کردید. سهم شما، اشک است یا عذرخواهی از مردم؟ شاید سهم شما اشک بود چون دیگر جایی پیدا نمی کنید که پول خوب بگیرید و هر طور می خواهید رفتار و به مسئولان بالا دستی تان حمله کنید. اگر اشکی ریخته شده شاید دلیلش همین بوده است!

شب گذشته زاکرونی پس از شکست برابر قطر از مردم امارات عذرخواهی و اعلام کرد که حضور در نیمه نهایی جام ملت های آسیا دستاوری برای او و امارات نبوده است؛ آن وقت کی روش حضور در نیمه نهایی را برای ایران یک رؤیا می دانست و حتی حاضر به عذرخواهی هم نشد؛ این است حکایت غریب فوتبال ایرانی!


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ناشناس
  ناشناس :
  اشک تمساح
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  با اون دسته گلهایی که رییس فدراسیون گردنش انداخت و تشویقهای چند تا طرفدار کی روش در فرودگاه فکر کنم ایشون چند روز دیگه ادعا میکنه که وزیر ورزش باید از من عذرخواهی کنه. خاک بر سر تاج حقیر و ذلیل کنن .
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  هروقت خواستین ملت ایرانو فریب بدین،بهترین حرکت اشک ریختن و چشمان خودتونو پر از اشکم گردنه!!
  مثلا شما داری میبینی یارو با سیاه بازی وشارلاتانی،داره گدایی می کنه و شما معترض میشی که چرا کار نمیکنه،،بلافاصله به اینکه جسم ناقصی !! داره و معلولیت چهارتا انگشتشو نشون میده،بلافاصله اشکت جاری میشه وخودبخود،راه بهتر دزدی کردنو نشونش میدی!!(منظورم از شما،اکثریت جامعه است و نه شخص خودتون)
  حالا این مردک هم بهتر از همه میدونه چطوری سیاهمون بکنه..
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  معلومه که خوب دندونای ما رو شمرده!
 • omid 110
  omid 110 :
  خدایا شکرت که شر دلال موزامبیکی کم شد..خدایا شکرت که بالاخره 1نفر پیدا شد تا توی صدا و شیما جلوی عادل کیروشی پور ایستادگی بکنه تا کیروشی پور فکر نکنه همه کاره فوتبال ایران هست..کیروش به نوچه خودش پیام داده و ازش تشکر کرده

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن