استعداد ایرانى، آموزه هاى اسپانیایى

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 894 ] - پنجشنبه, 11 بهمن 1397

استعداد ایرانى، آموزه هاى اسپانیایى

مى گویند دزد حاضر و بز حاضر! و مى گویند «هذا مسجد و هذا منبر!» یعنى این راه درست که باید رفت و این هم مسیر غلط که باید از حوالى اش هم عبور نکرد! دوره آلن راجر... 5 out of 5 based on 3 ratings.
استعداد ایرانى، آموزه هاى اسپانیایى

مى گویند دزد حاضر و بز حاضر! و مى گویند «هذا مسجد و هذا منبر!» یعنى این راه درست که باید رفت و این هم مسیر غلط که باید از حوالى اش هم عبور نکرد! دوره آلن راجر...

ارتش سرخ دات كام :

مى گویند دزد حاضر و بز حاضر! و مى گویند «هذا مسجد و هذا منبر!» یعنى این راه درست که باید رفت و این هم مسیر غلط که باید از حوالى اش هم عبور نکرد! دوره آلن راجرز و موسیو رایکوف و فرانک اوفارل و دتمار کرامر و... تمام شده است! کاشف هاى دوران پارک ژوراسیک! حالا مردان روزاندیش، با دانش به روز شده شان را باید از میان امثال «سانچز» اسپانیایى انتخاب کرد! اینک و امروز، نوبت رسیده است به نظایر مربیان تیم ملى قطر!

بچه هاى ما، مستحق بهترین هایند! حق شان را به جا آوریم! بچه هاى ما، خود بهترینند و باید به عالى ترین شکل هم پرورش یابند! دوره مردان قدیم، دوران علوم قدیمى و دانش رنگ و رو باخته پیشین، به پایان رسید! باید به استقبال «معلم-مربى» هاى باادب و خوش اخلاق که «بلد کار خویشند» رفت! از تکرار خطاهاى دیروز و پریروز بپرهیزیم! با پول کمتر، مربى بهتر و معلم مؤدب ترى استخدام کنیم! مربیگرى، به علم است و به کارنامه است و به تکرار پیروزى ها، نه مکرر در مکرر باختن ها!... خود راه بگوید که، چون باید رفت! راهى که استعداد ایرانى را پیوند بزند به آموزش هاى اسپانیایى!

ولاسکو و کى روش
ولاسکو، مربى تیم ملى والیبال ایران بود! تیم ایران، هم لهستان را مى برد، هم ایتالیا را شکست مى داد، هم به روس ها درس بازى کردن مى آموخت و هم آمریکا را مفتون قدرت خویش مى کرد، اما تیم والیبال ایران، خوب به بازى برنمى گشت! عقب که مى افتاد، وا مى داد! ولاسکو، تیم ملى را به آلمان برد و به آلمان باخت! دوباره ولاسکو تیم ملى را به بلژیک برد و طعم شکست را دوباره چشید! چرا؟

دلیل تن دادن به این دو بازى و پذیرفتن این دو شکست، چه بود؟ ولاسکو، خود پاسخ داده بود: آلمان و بلژیک، خوب مبارزه مى کنند! تا «پوئن» آخر مى جنگند! وقتى دو گیم باخته اند و در گیم سوم هم ٤، ٥ امتیاز عقبند، باز هم تسلیم نمى شوند و باز هم «وا» نمى دهند! من، تیم ملى را با آلمان و بلژیک به مسابقه انداختم و حالا، بچه هاى من هم خوب به بازى برمى گردند! ولاسکو، به استقبال باخت مى رفت تا بتواند ببرد! کى روش حوصله و دل و ظرفیت باختن نداشت! عده اى، دلایل دیگرى مى آورند!

کى روش دانا؛ کى روش بدسگال!
بداخلاقى، مادر همه مشکلات غیر فنى است! بداخلاقى، تمام امتیاز ها و همه فضایل هر انسانى را، زایل و ضایع مى کند! درباره اخلاق، بسیار گفته اند و درباره اخلاق خوش (که یکى از باید ها و یکى از واجب هاى هر آئین و کیشى هست) کتاب ها نوشته اند! همه در مدح خوش اخلاقى و در تعریف خوش اخلاقان و نیز در باب بداخلاقى و ذم روى ترش و برخورد نازیبا داشتن هم کم نگذاشته اند!

نمونه آخر در درستى این اصل -که باید اخلاق خوش داشت و با بداخلاقى، مردم را به بهشت نمى توان برد- همین کارلوس کى روش خودمان که مربیگرى اش بد نبود ولى روابط عمومى اش «اِند» و آخر مردم گریزى و انزواگرایى و پیله بستن در لاک خود، بود! کى روش، ده ها حسن و خوبى داشت که در بازى تیمش -تیم ملى ایران- مشهود است و آشکار ولى همین کى روش، چون وارد بحث ارتباط با دیگران و ایجاد رابطه کارى پیش مى آمد، کارش سخت معیوب مى نمود!

جهانبخش خوب بازى نمى کند یا امیرى؟
علیرضا جهانبخش حتماً بازیکن خوبى است! جهانبخش، گلزن چالاکى هم بوده، به ویژه در لیگ هلند او کارهاى نمایانى کرده است ولى جهانبخش، چرا براى تیم ملى آن طور که انتظارش را داریم، بازى نمى کند؟ نکند جناب کى روش -که زیاد هم چلوکباب با خورشت قیمه مى خورد- از او بد بازى مى گرفت؟

وحید امیرى، در جام جهانى حرکتى را به رخ کشید که براى چند لحظه، سکوت مطلق بر مسابقه هاى ٢٠١٨ حاکم شد: ... دریبل کردن جرارد پیکه! توپ را از میان دو پاى او، لایى زدن! همان توپ را به روى دروازه اسپانیا، ارسال کردن و بهترین لحظه و قشنگ ترین صحنه را براى سر زدن مهدى طارمى، فراهم کردن! امیرى در جام ملت ها چه کاره بود؟ امیرى، در لیگ ترکیه موسوم به توتو اسپور، چه کار مى کند که تبدیل به این شده است که هست؟! مجید حسینى چرا قافیه را به کنعانى زادگان مى بازد؟ پورعلى گنجى براى چه دیگر صلابت بازى در تیم نفت تهران را ندارد؟!

*اردشیر لارودی

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در افتتاحیه لیگ برتر کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
تراکتور
تراکتور
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : یادگار امام تبریز
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 شهریور 1398 / ساعت : 17:45
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
پارس جنوبی
پارس جنوبی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 31 مرداد 1398 / ساعت : 19:10

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن