نوراللهی، شبیه به «هشت»های قدیمی

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1941 ] - شنبه, 13 بهمن 1397

نوراللهی، شبیه به «هشت»های قدیمی

احمد نوراللهی با رساندن خودش به بازی مقابل سپیدرود و ماندنش در زمین با وجود مصدومیت، کاری کرد که برانکو از او به خاطر حس مسوولیت پذیری اش تشکر کند. شاید هم آق... 5 out of 5 based on 10 ratings.
نوراللهی، شبیه به «هشت»های قدیمی

احمد نوراللهی با رساندن خودش به بازی مقابل سپیدرود و ماندنش در زمین با وجود مصدومیت، کاری کرد که برانکو از او به خاطر حس مسوولیت پذیری اش تشکر کند. شاید هم آق...

ارتش سرخ دات كام :

احمد نوراللهی با رساندن خودش به بازی مقابل سپیدرود و ماندنش در زمین با وجود مصدومیت، کاری کرد که برانکو از او به خاطر حس مسوولیت پذیری اش تشکر کند. شاید هم آقای سرمربی می خواسته با تمجید و تشکر از این بازیکن به بشار رسن عراقی کنایه بزند. بازیکنی که بعد از حذف عراق قرار بود یکشنبه ی گذشته خود را به تمرینات پرسپولیس برساند اما این تیم را قال گذاشت و با 6روز تاخیر به تهران آمد.

قبل از بازی پرسپولیس مقابل سپیدرود و با در نظر گرفتن اینکه در نبود بشار رسن عراقی محرومیت کمال کامیابی نیا و مصدومیت محسن ربیع خواه مشکل بزرگی برای برانکو در پست هافبک دفاعی ایجاد کرده بود، قرمزها از این می ترسیدند که در این مسابقه سخت و حساس با مشکلاتی جدی مواجه شده و با از دست دادن فضای بین مدافعان و هافبک ها لطمه بخورند.

جالب اینکه برانکو ایوانکوویچ قصد داشت از سیامک نعمتی یا شایان مصلح در این پست حساس بازی بگیرد اما با توجه به لطماتی که پیش از این در استفاده از بازیکنان غیرتخصصی در این پست خورده بود، دلش برای انجام این تغییرات قرص نبود. با این حال چاره ای هم نداشت. باید یکی از آنها را بجای هافبک های دفاعی اش بازی می داد اما در فاصله سه روز مانده به بازی با سپیدرود، تیم ملی بازی نیمه نهایی جام ملت ها را به ژاپن باخت و ملی پوشان عصر سه شنبه به تهران برگشتند.

پیش از آمدن شان و بلافاصله بعد از حذف تیم ملی، نوراللهی به برانکو پیغام داده بود که می خواهد در رشت بازی کند و آقای سرمربی هم در پاسخ به او گفت که هر چه زودتر خودش را به تمرین تیم برساند تا در بازی با سپیدرود در رشت بتواند پست حساس و خالی مانده ی ترکیب یازده نفره ی پرسپولیس را پر کند. نوراللهی با مسوولیت پذیری و احساس نیاز تیم به او در حالی که سه شنبه شب به تهران رسیده بود، صبح چهارشنبه در محل تمرین پرسپولیس خودش را به برانکو معرفی کرد و با تنها یک جلسه تمرین راهی رشت شد. اتفاقا بازی معقولی هم ارائه داد تا شاگردان برانکو به سلامت و با دست پر از رشت به تهران برگردند.

این بازیکن که در جام ملت ها تنها چند دقیقه مقابل ویتنام به میدان رفته بود، در حین بازی با سپیدرود به شدت مصدوم شد اما باز هم حاضر نشد استراحت کند. بعد از این مصدومیت که زانوی او را دچار مشکل کرده بود، وقتی به احمد نوراللهی گفتند تعویضت می کنیم، قبول نکرد و خواست که تا پایان مسابقه در میدان بماند.

در واقع با اینکه احتمال تشدید مصدومیتیش وجود داشت، بار دیگر حس مسوولیت پذیری اش گل کرد و تصمیم گرفت در آن بازی که پرسپولیس جایگزینی برایش نداشت، تا سوت پایان در زمین بماند. اتفاقی که شاید نتیجه ی خوشایندی برایش نداشته باشد و او را از حضور در بازی این هفته برابر پدیده و یا حتی بازی های بعد از آن محروم کند.

در واقع در دوره و زمانه ای که بازیکنان همواره در کوران مسابقات و تورنمنت ها دنبال یک روز استراحت بیشتر و یک سفر کمتر هستند و در حین مسابقات به شدت از پاهایشان مراقبت می کنند، نوراللهی به رشت رفت، جانانه بازی کرد و مصدوم هم شد تا این کار بزرگش به چشم برانکو بیاید و از شماره 8 تیمش تمجید کند.

حالا و با این میزان از مسوولیت پذیری یا در اصطلاح عامیانه تر خوش غیرتی، احمد نوراللهی را می توان به شماره هشت های قبلی پرسپولیس مثل مجتبی محرمی، مرتضی کرمانی مقدم و علی کریمی نزدیک کرد و حتما با این ماجرا محبوبیت او نزد هواداران پرسپولیس هم بیشتر خواهد شد اما معلوم نیست که او در بازی روز چهارشنبه مقابل پدیده هم بتواند به میدان برود.

حال آنکه پرسپولیس در این بازی هم کمال کامیابی نیا را به دلیل اخراج در بازی لیگ برتری با سپاهان و محرومیتی دوباره در اختیار نخواهد داشت و با توجه به مصدومیت ربیع خواه و دروی اش از تمرینات اخیر، غیبت نوراللهی هم برایش دردسرساز خواهد شد. این بازیکن البته خودش گفته که مقابل پدیده هم بازی خواهد کرد اما باید ببینیم آیا پزشک تیم (که زمان بازگشت نوراللهی را نامعلوم خوانده بود) و برانکو این را می پذیرند؟


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • محمد ابراهیم حبیبی
    محمد ابراهیم حبیبی :
    به امید خدا هافبک دفاعی اصلی و آینده تیم ملی خواهد بود.
  • حبیب اله شهریاری
    حبیب اله شهریاری :
    با سلام و درود به احمد که واقعا نشون داد همانطور که در زمان محرومیت باشگاه چه جواهر بی نظیری درخط میانی داریم وبه حق شایستگی لباس تیم ملی را دارد، دربازی مقابل سپیدرود هم باتوجه به خستگی اردوهای طولانی ملی با شهامت مثال زدنی به کمک باشگاه آمد ، درود و صد درود به تو شیرمرد باغیرت همیشه در قلب ما هواداران خواهی ماند.

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در افتتاحیه لیگ برتر کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
تراکتور
تراکتور
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : یادگار امام تبریز
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 شهریور 1398 / ساعت : 17:45
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
پارس جنوبی
پارس جنوبی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 31 مرداد 1398 / ساعت : 19:10

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن