پرسپولیس؛ برنده پنجره نقل و انتقالات زمستانی!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1923 ] - یکشنبه, 14 بهمن 1397

پرسپولیس؛ برنده پنجره نقل و انتقالات زمستانی!

پرسپولیس با توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی بیشتر تلاش خود را در ابتدای فصل برای جذب بازیکن جدید صورت داد تا از این حیث همانند فصول گذشته با کمترین سر و صدا ب... 5 out of 5 based on 6 ratings.
پرسپولیس؛ برنده پنجره نقل و انتقالات زمستانی!

پرسپولیس با توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی بیشتر تلاش خود را در ابتدای فصل برای جذب بازیکن جدید صورت داد تا از این حیث همانند فصول گذشته با کمترین سر و صدا ب...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس با توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی بیشتر تلاش خود را در ابتدای فصل برای جذب بازیکن جدید صورت داد تا از این حیث همانند فصول گذشته با کمترین سر و صدا به تقویت خود بپردازد. برای دنبال کردن پروسه موفقیت پرسپولیس باید به روزهای ابتدایی حضور برانکو ایوانکوویچ بازگردید؛ جایی که در کمتر از 5سال تنها 3 بازیکن از آن دوره در این تیم باقی مانده و مرد کروات کاملا تیم را با تغییرات مدنظر خود همراه کرده و در این راستا به موفقیت های بزرگی نیز دست یافته است.

در طول این سال ها شاید پر سر و صداترین و به قول هواداران بمب نقل و انتقالاتی به چند مهره محدود مربوط بوده اند و سرمربی سرخپوشان بیشتر بر اساس نیاز تیمش دست به جذب بازیکن زده است. هرچند مهره های دانه درشتی همچون مهدی ترابی، سروش رفیعی، وحید امیری و علیرضا بیرانوند نیز که جزو معدود بمب های این تیم به حساب می آیند نیز تنها بر پایه برطرف کردن نیازهای تیم بوده اند و به خوبی نمایش مدنظر کادرفنی و هواداران را به اجرا گذاشته اند.

سرمربی پرسپولیس بیشتر از هر مربی ای در فوتبال ایران به جای بازیکن محوری اساس تیمش را بر پایه تمامی بازیکنان و پتانسیلی که در اختیار داشته گذاشته و به همین دلیل بوده که محرومیت از دو پنجره و جدایی ستاره ها نیز نتوانسته خللی در مسیر آنها شکل داده باشد. آنها در سومین پنجره بعد از آخرین حضورشان در بازار نقل و انتقالاتی همان سیاست چند وقت اخیر را یعنی جذب حداقلی و تنها بر پایه نیاز تیم صورت داده اند. مطمئنا در صورتی که آنها مشکلی نیز بابت حضور در نقل و انتقالات نداشتند هم در هر دوره کمتر از سه بازیکن را به جمع خود اضافه می کردند. اکنون پرسپولیس با جذب هفت بازیکن بعد از پشت سر گذاشتن دو محرومیت نقل و انتقالاتی خود را بار دیگر مهیای ادامه فصل کرده است و در این گزارش به شرایط سرخپوشان بعد از این مساله خواهیم پرداخت.

بودجه صرف شده برای جذب بازیکنان
پرسپولیس در نقل و انتقالات زمستانی موفق به جذب مهدی ترابی، مهدی شیری، مهدی شریفی، سروش رفیعی، سعید کریمی، محمد نادری و ماریو بودیمیر شده است. هفت بازیکنی که طبق شنیده ها نزدیک به 10 میلیارد هزینه جذب آنها صرف شده است. با این حال به نظر نمی رسد بعد از دو دوره غیبت در نقل و انتقالات صرف این مقدار بودجه برای جذب نفرات جدید شرایط مالی سنگینی برای این باشگاه شکل داده باشد. نفراتی که عمدتا با توجه به نیازهای تیم جذب شده و در طول فصل و خصوصا در لیگ قهرمانان آسیا قادر خواهند بود برانکو ایوانکوویچ و باشگاه را به اهدافش نزدیک کنند.

بازیکنان جدا شده از پرسپولیس
سرمربی سرخپوشان دست به پاکسازی بزرگی در تیمش زد و بازیکنانی که قادر به برآورده کردن انتظارات او نبودند را از لیست خارج کرد. حمید طاهرخانی به صورت قرضی راهی سپیدرود شد تا در ترافیک خط میانی، استعداد او در این تیم هرز نرود. احسان علوان زاده و گادوین منشا نیز دو بازیکن دیگری بودند که سرمربی سرخ ها نام او را از لیست تیمش خارج کرد.

بسته شدن پرونده نقل و انتقالات
برانکو ایوانکوویچ اعلام کرده که پرونده نقل و انتقالاتی تیمش در زمستان بسته شده و با جذب این هفت بازیکن نیازی به اضافه کردن نام دیگری در لیست خود ندارد. این در حالی است که پیش از این از سینا مریدی نیز به عنوان یکی از گزینه های مدنظر این باشگاه یاد می شد که بعد از مخالفت فولاد خوزستان قراردادش را بار دیگر با اهوازی ها تمدید کرده است. در حال حاضر پرسپولیس تنها در پست دفاع چپ شاید با مشکل مواجه باشد که البته شایان مصلح و محمد نادری را در اختیار دارد. با این حال برانکو ایوانکوویچ بدش نمی آمد یک بازیکن طراز اول را در این پست به خدمت بگیرد و شاید این انتقال به تابستان موکول شود.

پرونده بازگشت بازیکنان جدا شده بسته شد
در حالی که گفته می شد احتمال بازگشت مهدی طارمی، فرشاد احمدزاده و حتی وحید امیری به این تیم در زمستان وجود دارد، این انتقالات کاملا منتفی شده است. پرسپولیس در لیست خود جای خالی ندارد و در پست های این بازیکنان نیز نفرات مدنظر را جذب کرده است. مهدی طارمی که تیم هایی در قطر خواهان خود می بیند اکنون با پر شدن لیست پرسپولیس در خط حمله با حضور علی علیپور، ماریو بودیمیر، محمد امین اسدی و سعید کریمی شانس زیادی برای بازگشت نخواهد داشت. در خط میانی نیز با اضافه شدن سروش رفیعی و مهدی ترابی و قابلیت حضور مهدی شریفی در این خط، احتمال بازگشت دو بازیکن حاضر در لیگ لهستان و ترکیه به صفر نزدیک شده و باید تا تابستان برای این انتقال احتمالی منتظر ماند.

خرید با چشمانی باز
در میان خریدهای جدید می توان از مهدی شیری، مهدی ترابی و ماریو بودیمیر به عنوان خریدهای برپایه نیاز این تیم یاد کرد. سه بازیکنی که از کیفیت قابل توجهی در پست هایی که این تیم به آن نیاز داشت یاد کرد. بازیکنانی که در طول فصول گذشته عملکرد مثبتی از خود به جا گذاشته اند و این امیدواری بزرگ را شکل داده اند که در طول فصل نیز قادر به برآورده کردن انتظارات باشند.

خریدهای بعدی در تابستان
با بسته شدن پرونده نقل و انتقالاتی این باشگاه، اکنون باید در انتظار تابستان و حضور دوباره آنها در این بازار بود. برانکو ایوانکوویچ طی فصول اخیر معمولا کمترین خروجی و ورودی را داشته تا شاکله تیمش را حفظ کند. با این شرایط در تابستان هم نمی توان انتظار تغییرات وسیعی در تیم داشت. تنها مساله پایان قرارداد بشار رسن است. هافبک عراقی در پایان لیگ قراردادش به اتمام می‎رسد و باید دید سیاست باشگاه در قبال او چه خواهد بود. محمد نادری نیز که با قراردادی قرضی به این تیم پیوسته، باید بار دیگر راهی لیگ بلژیک شود و البته باید دید تصمیم نهایی باشگاه چه خواهد بود.

ماجرای بازیکنان بالای 30 سال
با پایان فصل باید دید سیاست برانکو ایوانکوویچ و باشگاه در قبال بازیکنانی که به سال های پایانی قرارداد خود با تیم رسیده اند به چه شکل خواهد بود. بازیکنانی که میانگین سنی تیم را نیز بالا خواهند برد. برانکو در فصول گذشته معمولا در ابتدای فصل بازیکنان باتجربه و پا به سن گذاشته را کنار گذاشته (محسن بنگر، بابک حاتمی، علیرضا نورمحمدی، محمدامین آرام طبع و...) اکنون باید دید با بازیکنانی همچون محسن ربیع خواه، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی و... چه خواهد بود تا سیاست این تیم در نقل و انتقالات را شکل دهد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • اسلان خلیلی
  اسلان خلیلی :
  اگه هواداران و برانکو صلاح میدونن,لطفا مهدی طارمی را جذب کنید,
  عزیزانم کیسه داره همینطور بازیکن گرون میخره, حتی ظاهرا منشا راهم میخره,

  برای من هم اعتبار پرسپولیس اولویت داره،
  ولی انصافا اگه برانکو مهدی طارمی را میخواد,کمکش کنیم,
  چون مهدی طارمی واقعا حیفه

نظرسنجی

با خروج نام حسین ماهینی از لیست پرسپولیس موافقید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن