از این همه بی عدالتی واقعا در مانده ام!

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1005 ] - سه شنبه, 16 بهمن 1397

از این همه بی عدالتی واقعا در مانده ام!

ملت غرییی هستیم. هم خود درکار خود حیرانیم هم خلق جهان در کار ما درمانده اند. در همه جای جهان وقتی معیار ارزیابی یک مربی، توفیقات و کامیابی هایش هست و به سبب م... 5 out of 5 based on 16 ratings.
از این همه بی عدالتی واقعا در مانده ام!

ملت غرییی هستیم. هم خود درکار خود حیرانیم هم خلق جهان در کار ما درمانده اند. در همه جای جهان وقتی معیار ارزیابی یک مربی، توفیقات و کامیابی هایش هست و به سبب م...

ارتش سرخ دات كام :

ملت غرییی هستیم. هم خود درکار خود حیرانیم هم خلق جهان در کار ما درمانده اند.
در همه جای جهان وقتی معیار ارزیابی یک مربی، توفیقات و کامیابی هایش هست و به سبب مقام های کسب شده یک مربی را رتبه بندی می کنند. درکشور ما گویا که رسم دیگری حاکم است .

ما یک سرمربی خارجی استخدام کرده ایم و 8 سال به او زمان داده ایم که در تاریخ مان سابقه ندارد. قراردادی با او بسته ایم که حتی یک چهارم مبلغ آن هم در تاریخ فوتبال ملی و باشگاهی مان سابقه ندارد. حمایتی بی سابقه از او و برنامه هایش کرده ایم. فضای ایزوله مطبوعاتی بی سابقه ای برایش ساخته ایم که صدای هیچ انتقادی از او شنیده نشود.

در کدام مقطع در تاریخ تیم ملی آدم هایی مثل پروین و دایی ،به این سفتی و سختی پشت سرمربی تیم ملی ایستاده اند؟ آنوقت این مربی هیچ افتخار دندان گیری برای ما نیاورده است. درعوض ماچه کرده ایم؟ رئیس فدراسیونی که چندی پیش مجبور به عذرخواهی بابت دهن کجی های آقای سرمربی شده بود با فرشی نفیس به استقبالش می رود و او در ادامه زنجیره تحقیرهایش همان فرش ایرانی آن قدر حقیر می شمارد که به کسی دیگر هبه می کند.

علی دایی تجلیل سنگینی از او می کند.
پروین تقصیر را متوجه صداوسیما می کند.

چشم مان به عادل و نود بود که ببینیم این مربی شکست خورده را چگونه به چالش می کشد؟ آیابه شیوه آشنای برنامه نود یقه این مربی رامیگیرد و او را سرزنش می کند یا نه؟ که از دیدن شوی بی بو و خاصیت نود خشک مان زد. عادلی که استاد کوبیدن مربیان شکست خورده است به جای به چالش کشیدن مربی شکست خورده و ناکام ، پربیننده ترین ساعت آنتن نود را در شبی که نود برخلاف معمول و نیم ساعتی زودتر از همیشه پخش می شد دراختیار آقای سرمربی گذاشت تا ازخودش دفاع کند زنگار هر عیب و ایرادی را ازخود بزداید.

عادل هر انتقادی را که درباره او بود مطرح کرد و فرصت داد که به انتقادها جواب دهد. بی آنکه عادل ما به قدر سرسوزنی او را به چالش بکشد. عادل انگار عادل همیشگی نبود. عادلی که به وقتش هزاران عکس و سند و نمودار را رو می کند تا دروغ مهمانش را رو کند و اشک مهمان را در بیاورد چنان مهربان و چنان لطیف شده بود که باورکردنی نبود.

کیروش اگر پول میلیاردی برای تولید و پخش این رپورتاژ آگهی خرج میکرد بیراه نبود. آیا باور کنیم که این خدمت به رایگان به کیروش ارائه شده است؟

یادمان نمی رود که وقتی قلعه نویی با دست خالی از جام ملتها برگشته بود همین عادل چه اشکی از او در آورد. یادمان نمی رود که همین عادل سر اضافه وزن دو بازیکن اوکراینی چه معرکه ای برپا کرد. یادمان نمی رود آن طعنه دردآور عادل راکه "خداحافظ جام جهانی و خداحافظ برانکو ایوانکوویچ".

راستی چرا آقای عادل با آن همه عدالتش از این غزل های خداحافظی برای کیروش نخواند؟ مگر کیروش ایران را به فینال جام جهانی رساند؟ مگر ایران اقلا از گروهش صعودکرد؟ تیم ملی با کیروش همان یک امتیازی ازسه بازی را گرفت که با برانکو گرفته بود. چه کار بیشتری کرده بود؟ پس چرا آن خداحافظی طعنه آمیز را برای برانکو خواند و برای کیروش نخواند؟ کیروش چه کار بیشتری کرده بود؟

عادل یک بار نیامد از همان نمودارهای آشنایش روی وال استودیویش نگذاشت و نتایج کیروش را با نتایج برانکو قیاس کند. چه شده که روال برنامه عادل این همه عوض شده؟ آیا عادل هم یکی ازهمان میلیون ها ایرانی استعمار زده ای است که دربرابر کیروش ها مثل برده ها و استعمار زده ها رفتار می کند یا حساب و کتاب دیگری در کار است؟

از آن سو علی پروین که همواره مربیان خارجی را کوبیده است، صداوسیما را عامل شکست تیم می بیند. علی دایی آقای گل فوتبال دنیا در ذکر خدمات کیروش میگوید که او برای اولین بار در تاریخ دو بار ما را به جام جهانی رسانده است و کسی هم جوابش را نمی دهد که: نابغه جان. این برای این است که اولین کسی است که دو دوره فرصت مربی گری داشته است.

انگیزه های دایی از این حمایت البته معلوم است اما در انگیزه عادل از این همه بی عدالتی واقعا درمانده ام.

نویسنده: ایبو صامت

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  احسنت آقای صامت! درود به شرفت! ازت صمیمانه تشکر می کنم!
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  دوستان عزیز! هواداران راستین پرسپولیس! به هوش باشیم، منشا هم امروز به استقلال رفت. بوی نا خوشایندی از خبرای این چند روز به مشام می رسه! برانکو و تیممون رو تنها نذاریم و اسیر بازی های پلید کسانی که خواهان نتیجه نگرفتن و سقوط پرسپولیس هستن نشیم. فعلاً که دارن از تیم رقیب یه تصویر پر زرق و برق و رعب آور ارائه میدن، تنها راه خنثی کردن این بازی کثیف حفظ اتحاد بین هواداران و حمایت روحیه بخش از برانکو و تیممونه! مطمئنم که برانکو با حرفه ای گری خاص خودش برای یه پاتک حسابی برنامه ریزی کرده، در این راه ما هواداران هم کمک حال ایشون و تیممون که به غیر از خدا یاری رسی نداره باشیم.
  به امید ادامه روزهای درخشان و پرافتخار برای پرسپولیس بزرگ که عشق و دلخوشی همیشگی مونه!
  خداوندا از تو مدد و یاری می جوییم!

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن