واقعا به "هر چی برانکو بگه" ایمان داریم؟

- نظرات : 7 اظهار نظر - بازدید [ 2189 ] - سه شنبه, 16 بهمن 1397

واقعا به "هر چی برانکو بگه" ایمان داریم؟

بر اساس قوانین فیفا، بازیکن آزاد می تواند به هر تیمی برود حتی اگر در قراردادش بندی برای منع قرارداد با تیم های رقیب ذکر شده باشد. استقلال تهران در راستای بازی... 3 out of 5 based on 10 ratings.
واقعا به

بر اساس قوانین فیفا، بازیکن آزاد می تواند به هر تیمی برود حتی اگر در قراردادش بندی برای منع قرارداد با تیم های رقیب ذکر شده باشد. استقلال تهران در راستای بازی...

ارتش سرخ دات كام :

 بر اساس قوانین فیفا، بازیکن آزاد می تواند به هر تیمی برود حتی اگر در قراردادش بندی برای منع قرارداد با تیم های رقیب ذکر شده باشد.

استقلال تهران در راستای بازیکن گرفتن های مکرر خود، این بار به دنبال بازیکنی است که پرسپولیس و برانکو ایوانکوویچ او را جواب کرده اند. شاید آنها روی انگیزه های بازیکنی فکر می کنند که برای اثبات دوباره، خودش را به آب و آتش بزند، به ویژه که به خوبی حساسیت های بین دو تیم را می داند.

در این میان، شاید ماندن در تهران و دریافت پیشنهاد مالی، محدودیتی باشد که گادوین منشا بخواهد برای توجیه اقدام خود بر آن تکیه کند. مسلم است، این مساله خوشایند هواداران پرسپولیس نخواهد بود. شاید بعضی هواداران نسبت به این مساله موضعی خنثی داشته باشند، اما طبیعی است گروهی از هواداران که هنوز توانایی های منشا را باور دارند روی موضوع حساس باشند، آنها قبل از این به خاطر باور بالاتر و عمیق تر نسبت به صحت تصمیم های برانکو ایوانکوویچ، جدایی این مهاجم را پذیرفتند ولی بر این باور نیستند که او بازیکن خوبی برای تیمی مثل استقلال نخواهد بود.

تا اینجای کار، بازیکنانی که برانکو ایوانکوویچ کنار گذاشته است توفیق چندانی نداشته اند. حتی اگر از موفقیت نسبی هم بهره برده اند، این موفقیت به میزانی که خود پیش بینی می کردند یا دیگران انتظار داشته اند، نبوده است. در این میان حتی تلاش های کارلوس کیروش برای برهم زدن این معادله بی ثمر بود.  او که تیم ملی را به پاتوقی برای بعضی از این بازیکنان بدل کرده بود. در نهایت نتوانست باعث غلط درآمدن جمع بندی های ایوانکوویچ که دیدنی ها را احتمالا در نشست خام دیده است.

نگرانی و ناراحتی هواداران را باید در این قانون نانوشته همه هواداران دو آتشه دنیا جستجو کرد که هر عاملی در جهت تقویت احتمالی رقیب سنتی، محکوم است.

پرسش و ایراد هواداران نسبت به باشگاه

اگر از احساسات بگذریم، واقعیت های این پرونده کدام هستند؟ هواداران چند سوال مطرح می کنند که مضمون اکثر آنها یکی است. البته این سوالات بیشتر در شبکه های اجتماعی مطرح می شود که به هر حال سعی می کند روی فضای فکری هواداران تاثیر بگذارد و رسانه های رسمی را نیز هدایت کند. رسانه های که در جریان فعالیت حرفه ای خود درباره چنین مواردی، به بررسی و تحقیق می پردازند.

و اما سوال اصلی این است که باشگاه پرسپولیس چرا فسخ قرارداد و آزاد کردن منشا را منوط به عدم حضور در بعضی تیم ها نکرد؟

بعضی هم به صورت مشخص به اظهارنظر پندار خمارلو، مدیر رسانه ای تیم و مدیر روابط عمومی باشگاه اشاره دارند که گفته بود باشگاه در جریان قطع همکاری اجازه پیوستن منشا به تیم های رقیب و بالای جدول را نمی دهد، اما قوانین در این باره چه می گویند؟ باشگاه چرا این کار را انجام نداد؟

تعهد عدم پیوستن به تیم های رقیب در توافق اولیه وجود داشت

ما می دانیم باشگاه پرسپولیس در توافق اولیه اش با این بازیکن فسخی را به امضا وی رساند که وی در آن تعهد کرده بود به هیچ یک از تیم های سپاهان، استقلال، تراکتورسازی و پدیده که در رقابت نزدیک با پرسپولیس در جدول بازی ها هستند، ملحق نشود. برای امضای این بند کش و قوس بسیاری رقم خورد. پرسپولیس حتی اگر می دانست، این بند التزام اجرایی ندارد، بر آن اصرار کرد. توافق نامه هم امضا شد ولی فقط یک مشکل وجود داشت. پرسپولیس باید تا یکم بهمن پول این بازیکن را پرداخت می کرد و توفیق دیگر باشگاه این بود که منشا تیمی از مطالباتش را بخشیده بود. منشا کافی بود هیچ چیز را امضا نکند تا با عدم دریافت مطالباتش در پایان مهلت 10 روزه ای که اعلام شده بود به صورت خودکار آزاد شود. یک پرونده جدید برای پرسپولیس باز کند. تصمیم گیری برای تیم بعدی را هم بدون هیچ مانعی انجام دهد. دستیابی به توافق در این شرایط دشوار بود.

پرسپولیس در نهایت یکم بهمن ماه نتوانست پول را به این بازیکن برساند. به نظر می رسید، منشا سراغ فسخ یکطرفه و طرح شکایت برود. ایرج عرب هم می توانست پول را در جیب باشگاه نگه دارد و حل و فصل پرونده جدید در فیفا و پرداخت طلب منشا را هم  با هزینه مراتب بیشتر به مدیرعامل سال های بعد، پاس بدهد. اما دو طرف به گونه ای دیگر عمل کردند. قرار جدیدی بین دو طرف شکل گرفت. باشگاه پرسپولیس در ازای صرف نظر کردن از بندی که در ادامه می خوانید ضمانت اجرایی نداشت، یک هفته دیگر مهلت می گیرد این مساله البته از طرف منشا مطرح شد. بند محدودیت برای انتخاب تیم بعدی برداشته می شود. 8 روز بعد از آن، این بازیکن پولی که توافق کرده بود را دریافت کرد و پرونده بسته شد. پرسپولیس بدون احتساب جرایم و هزینه هایی که می توانست شامل حالش شود، حدود 150 هزار دلار صرفه جویی می کند.

خمارلو: قوانین داخلی و فیفا مانع از شرط ما برای منشا شد

داستان توافق های پرسپولیس و این مهاجم نیجریه ای به قراری بود که در گفته آمد. با این وجود، بخشی از فضای شبکه های اجتماعی با این سوال از خمارلو مشاهده می شود که قرار و مدار مورد نظر چه شد.

او در این باره می گوید: ما چنین قصدی داشتیم و برنامه این بود که جدایی وی مشروط باشد. این ماجرا را هم پیگیری کردیم ولی مسائل حقوقی و قانونی را هم در نظر گرفتیم و برای ما مسجل شد که در عمل نمی توانیم چنین تعهدی را اجبار کنیم و با فسخ قرارداد همکاری بین دو طرف، هر گونه تهعد از بین می رفت. در عمل وجود یا عدم وجود این بند، تغییر در شرایط ایجاد نمی کرد. چون وی به محض امضای فسخ همکاری از سوی دو طرف، بازیکن آزاد تلقی می شود و نه پرسپولیس، که هیچ باشگاهی در این شرایط هیچ ابزار قانونی برای تحت فشار گذاشتن بازیکن ندارد. از طرفی حفظ او هم که منتفی بود، چون تصمیم های فنی با آقای برانکو است. برای بازیکنی که مشخص شده از تیم کنار گذاشته شده است هم که نمی آیند با باشگاه صحبت کنند، منتظر می مانند تا آزاد شود. تنها کاری که از دست باشگاه بر می آمد که با مدیریت این ماجرا، از بازیکن تخفیف بگیرد تا منافع به این شکل حفظ شود و پرداخت حدود تیمی از مطالبات هم منتفی شد.

کارشناس حقوقی: منشا از هر قید و بندی آزاد است
در این ارتباط از عبدالصمد ابراهیمی روزنامه نگار قدیمی، وکیل رسمی و کارشناس حقوق ورزشی سوال می کنیم. او در این باره موضع باشگاه را تایید می کند و می گوید: همین که می گوییم فسخ قرارداد، تکلیف روشن است. یعنی دو طرف دیگر نسبت به یکدیگر تعهدی ندارند. بازیکن از لحظه فسخ، آزاد می شود و می تواند برای آینده خود هر تصمیمی بگیرد. تعهد برای زمانی است که بازیکن در قراردادی سه جانبه بین دو باشگاه جابجا می شود.

ارسلان مطهری یک نمونه عینی
در سالهای گذشته در این باره شاهد نمونه های عینی بوده ایم. زمانیکه باشگاه نفت به واسطه مدیران باشگاه با صبای قم به بازیکنانی هم رضایت نامه مشروط داد و در آنها شرط کرد که بازیکنان فقط به تیم صبا بروند. ارسلان مطهری چنین نکرد. کار به کمیته انضباطی کشید و پاسخ این بود که وقتی این توافق نامه می گوید، قرارداد فسخ شده است، یعنی هر قراری فسخ است و بلامحل.

منشا، استقلال را به حاشیه برد
گادوین منشا به استقلال نزدیک نشده، بین علمای استقلالی اختلاف افتاده است. هواداران استقلال در شبکه های اجتماعی با یکدیگر بر سر این موضوع اتفاق نظر ندارند، بحث ها بالا گرفته است.

پرسپولیس وقتی قصد داشت با این بازیکن تسویه حساب کند. دچار مشکل بود. اگر پاداش نایب قهرمانی آسیا نبود، شاید این مهم اتفاق نمی افتاد. حالا این سوال مطرح است که وقتی پرسپولیس برای تسویه حساب یک بازیکن دچار مشکل مالی است و آن را به لطف جایزه کنفدراسیون برطرف می کند، چگونه می شود تیم دیگری که همین امکان مالی را هم ندارد برای خرید این بازیکن پیشقدم می شود. به راستی استقلال این توانایی و مکنت مالی را از کجا می آورد؟

منشا اطمینان ندارد، پولش را جلوتر می خواهد
آخرین خبر این است که گادوین منشا و استقلال از یکدیگر دور شده اند. اخبار گوناگون مثل پیش خور شدن درآمد. جذب بازیکنان زیاد و تعهدات مالی که باید تسویه شود و مواردی از این دست باعث شد، منشا خواهان آن باشد بخش مهمی از مبلغ قرارداد را هنگام عقد قرارداد دریافت کند، گفته می شود، او 50 درصد مبلغ را خواهان شد. اگر استقلال این کار را انجام دهد. باید گفت یک کانال مخفی به منبعی ناشناس از پول و ارز دسترسی دارد.

مدیر برنامه های منشا البته می گوید: که این پیشنهاد برای گذشته بود و معلوم نیست چرا خبر آن اخیرا منتشر شده است. این در حالی است که این خبر را در 3-2 روز گذشته، یکی از مقام های استقلال مطرح کرده بود. انتقالی که بعضی هواداران استقلال آن را حاصل ناکارآمدی مدیران باشگاه خوانده اند.

با این وجود مدیر برنامه های منشا، انتقال او به استقلال را منتفی می خواند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • بهرام عظیمی
  بهرام عظیمی :
  با ماله کشی چیزی عوض نمیشه!
  با این افتضاح مدیریتی سه اتفاق افتاد:
  محبوبیت برانکو به چالش کشیده شد
  رقیب تقویت شد
  پوست خربزه زیر پای مدیرعامل پرسپولیس انداخته شد
 • بهرام عظیمی
  بهرام عظیمی :
  تا همین چند ساعت پیش سایتهای بزرگ ورزش ایران اعلام می کردند که مهدی طارمی با الغرافه فسخ کرده است
  اما وقتی دیدند پس از انتقال منشا به استقلال خواسته اکثر هواداران بازگشت طارمی به پرسپولیس است سریع از زبان مدیر برنامه های طارمی فسخ قراردادش را تکذیب کردند
  به همین دلیل بنده اعتقاد دارم اساسا انتقال منشا به استقلال یک جریان مشکوک است
 • منصور اسدی
  منصور اسدی :
  نگاه من حرفای برانکو رو خیلی قبول دارم ولی فسخ قرارداد منشا بخاطر صد هزار دلار و تقدیم کردنش به یکی از رقبای اصلیمون برا قهرمانی اشتباه محضه و برا جبرانش باید مهدی طارمی جذب بشه چون ماریو بودیمیر سنش بالاس و زود مصدوم میشه و کنده لطفا طارمی رو که الان آزاده جذب کنید قیمتش از منشا که کمتر میشه بابا جذبش کنید کیسه به منشا برا نیم فصل 300 هزار دلار داده یعنی طارمی نصف این منشا نیست
 • منصور اسدی
  منصور اسدی :
  مقصر وزارت ورزش کیسه کش و مدیریت پوکیده تیمه که اومدن تیم رو نابود کنن وقتی مدیریت میگه کیسه پیشنهاد بده روش فکر میکنیم بایدم اینچنین بشه
 • حبیب اله شهریاری
  حبیب اله شهریاری :
  سلام ، خواهش من از آقایان اینه که زود قضاوت نکنید ، اشتباه انتقال منشا به پرسپولیس از پیکان را یکبار دیگر مدیران عجول تیم رقیب بالاخره مرتکب شدند ، منشا درپیکان که تیمی جوان وساخته دست مربی با دانشی مثل آقای جلالی بود درمحوریت و مرکزیت تمام پاسهای هجومی از خط دفاعی و میانی قرار گرفته بود و ایشان هم که روزهای اولیه حضورش در ایران بود برای عرض اندام و خودنمایی تلاش دوچندانی در بازیها داشت ولی وقتی به پرسپولیس آمد شرایط بکلی عوض شدو آقای منشا نان را به نرخ روز میخورد ، وتلاش آقای برانکو هم هیچ نتیجه ای در این مدت نداد، ازطرفی ایشان بدلیل محرومیت باشگاه از گرفتن بازیکن به جایگاه خود مطمین بودند و هیچ تلاشی در ارتقای بازی خود انجام نداد، چنانچه باشگاه درمخمصه محرومیت قرار نداشت اطمینان دارم آقای برانکو حتی یک بازی هم ایشان راتحمل نمیکرد و به اجبار تا آخرنیم فصل ایشان را درتیم بازی میدادند، حال خواهبم دید درباشگاه رقیب چه اتفاقات ناگواری در آیتده خواهد افتاد .
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  منشابازیکنی است که به فضانیازداردوبه دردپرسپولیسی که حریفان لیگی اش جلوی محوطه 18 قدمش اتوبوس پارک می کنندنمی خورد.
  درآسیابه دردمیخورد.چون حریفان آسیایی برابر ماتولاک دفاعی نمیرند.
  حالاچراازرفات اوناراحت باشیم؟
  مگرمنشابه یک تیم مدعی قهرمانی رفته؟استقلال ازکی ندعی قهرمانی شده؟
  می ماندداربی .خط دفاعی مامنشاراازمادرش هم بهترمی شناسند.اجازه نفس کشیدن هم بهش نمیدند
  ببینیدکی گفتم

نظرسنجی

با خروج نام حسین ماهینی از لیست پرسپولیس موافقید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن