گرشاشبی: مجبورم نکنند برخی از مسائل را مطرح کنم

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 1284 ] - چهارشنبه, 17 بهمن 1397

گرشاشبی: مجبورم نکنند برخی از مسائل را مطرح کنم

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس گفت: جان کندیم تا تیم به فینال آسیا برسد و اگر یک اشتباه بانکی نبود و پولی به حساب ما نمی آمد شاید نمی توانستیم تیم را به ژاپن ب... 5 out of 5 based on 15 ratings.
گرشاشبی: مجبورم نکنند برخی از مسائل را مطرح کنم

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس گفت: جان کندیم تا تیم به فینال آسیا برسد و اگر یک اشتباه بانکی نبود و پولی به حساب ما نمی آمد شاید نمی توانستیم تیم را به ژاپن ب...

ارتش سرخ دات كام :

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس گفت: جان کندیم تا تیم به فینال آسیا برسد و اگر یک اشتباه بانکی نبود و پولی به حساب ما نمی آمد شاید نمی توانستیم تیم را به ژاپن بفرستیم.
حمیدرضا گرشاسبی در گفت وگویی در خصوص اظهارات برخی از اهالی فوتبال درباره توجهات ویژه به تیم پرسپولیس، سفر این تیم به ژاپن و موارد دیگر صحبت هایی کرد که در زیر بخشی از مهم ترین صحبت های او را می خوانید:

* بازیکنان ما را تحریک می کردند تا از پرسپولیس جدا شوند
* مجبورم نکنند که تقوایم را زیر پا بگذارم و برخی از مسائل را مطرح کنم
* خیلی ها کارشکنی کردند تا ما نتیجه نگیریم
* کی روش ادعای حرفه ای گری دارد اما درباره ما با بی انصافی حرف زد
* اگر اشتباه بانکی نبود و پولی به اشتباه به حساب ما نمی آمد نمی توانستیم به ژاپن برویم
* پرسپولیس سرمایه داری است که فقیرش کردند
* با جان کندن و بدبختی پرسپولیس را بالا آوردیم و کسی ادعا نکند که به ما کمک کرده است
* اگر کسی ادعا دارد یک ریال به ما کمک کرده با او مناظره می کنم
* پرسپولیس را له کردند اما می گویند همه چیز فراهم بوده است
* آقایان به جای پرداختن به پرسپولیس به فکر تقویت تیم خودشان باشند


مشروح صحبت های مدیرعامل سابق پرسپولیس را در زیر می خوانید.

این روزها صحبت های زیادی درباره پرسپولیس و رفتن به فینال لیگ قهرمانان آسیا مطرح می شود و حتی شخصی مثل محمد تقوی از پخش بازی پرسپولیس در مدارس هم انتقاد کرده است.
نیازی به گفتن نیست که پرسپولیس در چه شرایطی خودش را به فینال آسیا رساند.ما در شرایطی که محروم بودیم و نمی توانستیم بازیکن بگیریم فصل را آغاز کردیم و این در حالی است که 12 بازیکن کلیدی ما قراردادشان تمام شده بود و در این بین برخی ها بازیکنان ما را تحریک می کردند تا از تیم جدا شوند. از طرف دیگر قرارداد برانکو و دستیارانش تمام شده بود اما با همه این مسائل و سختی ها آنها با عشق و علاقه ماندند و گذشت کردند. ما توانستیم با ایجاد همدلی قرارداد بازیکنان و مربیانی که تمام شده بود را تمدید کنیم و این در حالی است که به خاطر بسته بودن پنجره نقل و انتقالات نمی توانستیم بازیکن جدید بگیریم.

درباره مبالغ درآمدی پرسپولیس هم صحبت کنید و اینکه این درآمدها چطور به دست آمد؟

طبق قانون کنفدراسیون فوتبال آسیا هر برد در لیگ قهرمانان 50 هزار دلار و هر مساوی 10 هزار دلار پاداش دارد و این در حالی است که برای هر اعزام هم حدود 30 هزار دلار به باشگاه داده می شد و ما با این مسئله توانستیم بخشی از هزینه ها را اینگونه تأمین کنیم. اینها در حالی رخ داد که پرونده های زیادی هم گریبان پرسپولیس را گرفته بود و شاید اگر ما در یکی از این پرونده ها محکوم می شدیم دیگر هیچ کدام از این افتخارات به دست نمی آمد. اگر خدای ناکرده پرسپولیس محروم می شد آیا این نشاط که بین هواداران به وجود آمد درست می شد؟ ما واقعاً جان کندیم و مراقب بودیم تا بدهی ها ما را زمین نزند و این در حالی است که بیش از 30 میلیارد تومان بدهی داشتیم.

در این بین برخی ها مدعی هستند که پرسپولیس مورد توجه و الطاف بیشتری قرار گرفته است. این موضوع را تأیید می کنید؟
من ادعا می کنم که هیچ سیستم دولتی حتی یک ریال هم به ما کمک نکرد و اگر احدی به ما کمک کرده آن را بگوید و رسانه ای کند. فقط از طریق اسپانسر طبق قرارداد منعقد شده داشتیم و اینکه یک فرد علاقه مند به پرسپولیس که دوست داشت نامش مطرح نشود به ما کمک مالی انجام داد و در تنگناها به ما کمک کرد. برای من عجیب است که کی روش و محمد تقوی این مسائل را مطرح می کنند چرا که مربیان و بازیکنان ما نزدیک به شش ماه پول نگرفتند اما با عشق و تعصب و برای خوشحال کردن مردم کار کردند و تیم را به فینال آسیا رساندند.

از طرف دیگر بحث سفر پرسپولیس به ژاپن و استفاده از پرواز بیزینس کلاس مطرح شده و شاید بهتر باشد خودتان پاسخ این مسائل را بدهید.
کسی این مسائل را نمی داند اما ما برای سفر به ژاپن مثل مرغ پرکنده بودیم و بال بال زدیم تا این سفر انجام شد و این در حالی است که هیچ کسی دست ما را نگرفت و ما روی پای خودمان ایستادیم. من هنوز زنده هستم و اگر احدی ادعا می کند که ریالی در این باره به ما کمک کرده است حاضرم هرکجا که می گوید مناظره کنم. آقایان کم لطفی نکنند چرا که من هم مجبور می شوم تقوایم را زیر پا بگذارم و برخی مسائل را مطرح کنم.نباید هر کسی به خودش اجازه بدهد که بگوید من پرسپولیس را بالا آوردم و این در حالی است که خیلی ها حتی کارشکنی هم کردند تا ما نتیجه نگیریم و اگر لازم باشد خیلی مسائل را مطرح می کنم اما نمی خواهم به شادی جامعه خدشه وارد کنم. درست است که من کنار رفتم اما برخی حرف های غیرمنصفانه نزنند و ادعا نکنند که آنها پرسپولیس را بالا آوردند. ما با بدبختی و بیچارگی بلیت پرواز به ژاپن را گرفتیم.

اما در این بین کی روش در صحبت هایی عجیب از اینکه بازیکنان پرسپولیس با پرواز بیزینس کلاس به ژاپن رفتند انتقاد کرد.
ما چطور می توانستیم در یک پرواز 16 ساعته بازیکنان را با پرواز اکونومی به ژاپن بفرستیم؟ مگر می شود بازیکن 16 ساعت روی هوا باشد و دو روز بعد فوتبال بازی کند؟ شما بپرسید که ما چگونه به ژاپن رفتیم و چقدر بدبختی کشیدیم تا این سفر انجام شود اما هیچکس به ما کمک نکرد تا حتی بتوانیم پرواز چارتر بگیریم. من از کی روش تعجب می کنم؛ او ادعا می کند یک مربی حرفه ای است اما با بی انصافی تمام این صحبت ها را مطرح کرد. او درباره پرواز ما به ژاپن حرف زده اما ما در به در به دنبال تهیه پول بودیم و کسی به ما پول قرض نمی داد تا این سفر را انجام دهیم. حتی می گفتیم که به ما پول قرض بدهید و چند روز دیگر این پول را پس می دهیم ولی کسی کمک نکرد. نمی دانم صلاح است بگویم یا نه اما اگر یک اشتباه بانکی نبود و پولی به حساب ما نمی آمد شاید نمی توانستیم تیم را به ژاپن بفرستیم. هرچند که پولی به اشتباه به حساب ما آمد و بعد از چند روز آن را دوباره برداشت کردند.

در هفته های اخیر صحبت از حکومتی بودن و توجه ویژه به پرسپولیس است و خیلی ها در این باره مدعی حمایت های خاص از سرخ پوشان هستند. حتی محمد تقوی از پخش بازی پرسپولیس در مدارس انتقاد کرده و آن را نمونه کمک های دولتی عنوان کرده است.
من بارها گفته ام که پرسپولیس یک سرمایه داری است که فقیرش کردند. درآمدهای این باشگاه را می برند و حقش را نمی دهند. پرسپولیس را له کردند بعد می گویند همه چیز فراهم بوده است. اگر بچه ها تهدید کردند که سر کلاس نمی روند چون می خواهند بازی پرسپولیس را ببینند به خاطر هنرنمایی بازیکنان و مربیان پرسپولیس بوده است وگرنه از تماشای بازی پرسپولیس توسط دانش آموزان در مدرسه چه سودی به پرسپولیس می رسد؟ مگر ما از دانش آموزان پول گرفتیم که فوتبال تماشا کردن را یک کمک به پرسپولیس می دانند؟ به خاطر موفقیت های پرسپولیس، مردم علاقه مند بودند بازی های این تیم را ببینند. همانطور که مردم در ساعت 3 صبح از خواب بیدار می شدند تا مسابقات کشتی المپیک را ببینند. این مسائل قلبی است و پرسپولیس به قلب ها نفوذ کرد چون افتخارات زیادی به وجود آورد و در این راه مسئولان هم مجبور شدند در پارک ها و مدارس تلویزیون بگذارند تا مردم فینال آسیا را ببینند. ما خوشحالیم که حتی باعث درآمدزایی برای کافی شاپ ها و رستوران ها شدیم چرا که مردم برای تماشای باز های پرسپولیس به این مکان ها می رفتند تا بازی را ببینند.

بعد از هجمه هایی که به راه افتاده بازیکنان پرسپولیس خواستار صحبت های شما در این باره شدند و به نظر می رسد شما یک بار دیگر حمایت خوبی از آنها کردید.
ببینید وقتی یک انسان با قلب خود حرکت می کند خدا هم به او کمک می کند. بازیکنان پرسپولیس با قلب شان بازی می کردند و بدون پول با درد و به لطف آمپول می توانستند به زمین بروند. این مسائل را با چه چیز می شد عوض کرد؟ سیدجلال حسینی با کمر مصدوم در زمین حاضر می شد، شجاع خلیل زاده مهر ه های گردنش کلی درد داشت، کمال کامیابی نیا با کتف مصدوم بازی می کرد، محمد انصاری درد شدید در پایش داشت، امید عالیشاه مصدوم بود، علیرضا بیرانوند درد داشت و... و ما در این شرایط دیدیم که بازیکنان ایثار کردند و با قلب شان پای کار آمدند و خدا هم به آنها کمک کرد اما هیچ احدی به ما کمک نکرد. همه می داند که گرشاسبی دروغگو نیست و بهتر است آقایان به فکر تقویت تیم خودشان باشند و به تیم های دیگر کاری نداشته باشند. از هواداران پرسپولیس هم خواهش می کنم اجازه ندهند حاشیه ها در تیم حاکم شود و از تیم، برانکو و بازیکنان حمایت زیادی داشته باشند. نباید وارد حاشیه ها شویم و هواداران باید حواس شان را جمع کنند تا این باشگاه افتخارآفرین آسیب نبیند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ناشناس
  ناشناس :
  همیشه همینه همیشه دزدا داد میزنن دزد دزد بگیریدش بگیرید تا کسی متوجه دزدی خودشون نشه اونایی که سالهاست با بازیهای کثیف به جایی رسیدن حالا دم از کمک به پرسپولیس بزرگ میزنن درحالیکه خودشون با لجن کردن فوتبال میتونستن موفقیتهای جعلی بدست بیارن اما حالا با وجود این پرسپولیس با تمام لجن کاریهاشونم دیگه نمیتونن به اون جایگاه جعلی و کثیفشون برسن اینا دارن تو کثافت خودشون دست و پا میزنن
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  با درود به جناب گرشاسبی،
  هرکسی از ظن خود شد یارمن،
  از درون من نجست اسرار من
  اینجماعت همچون دلال موزاوبیکی وتقوی و ...درد وسوزششون از جای دیگه است،از عدم کارآرایی و نتیجه گیری،از نداشتن علم وشعور مربیگری،تیمی که با 13 نفر میره دا فینال و میتونه بهترین تیمها چه از لحاظ نفرات و چه مالی را شکست بده،سوزشی درحد اتشفشان به چنین منتقدان مزخرف سرایی را وارد میکنه که اقیانوس هم توان خنک کردنشونو نداره،کیروش که بیخیال،ولش کنیم چون گورشو گم کرد،تقوی هم با آنهمه هزینه و پول و بازیکنهای چند میلیاردی که تراکتور جذب کرد و هیچ غلطی نتونست بکنه، وبقول ماهینی عزیز،حتما بخاطر عدم قراردادش داره عقده هاشو روی پرسپولیس خالی میکنه،.لذا
  بسوزید که سوزش شما در این روزگار سختی و پراز غم و دردباعث شعف و خنده ما میشه،
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  درود بر جناب گرشاسبی عزیز!

  بالاخره اینا بدجوری سوزش گرفتن به طوری که برن پشت سد شیرجه بزنن هم قابل برطرف شدن نیست. دست شما درد نکنه که با مدیریت خوب خودتون به حفظ آرامش و اتحاد در پرسپولیس کمک فراوانی کردی. مطمئناً خدمات درخشان شما و این تیم رویایی که عبور از دشواری ها و تنگناها رو واقعاً معنا کرد از حافظه فوتبال پاک نخواهد شد.
  خلاصه بذارین بسوزن که حسود از حسادتش بسوزه و نابود بشه.
 • omid 110
  omid 110 :
  درود بر مدیر عزیز اقای گرشاسبی....اصلا بر فرض که از پرسپولیس حمایت کرده باشن...وظیفشون رو انجام دادن...باید از پرافتخارترین و پرطرفدار ترین و بزرگترین تیم فوتبال ایران حمایت بکنن...نکنه توقع داشتن که از تراکتور سازی حمایت بشه..از تیمی که توی کل تاریخش فقط 1بار قهرمان جام حذفی شده

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن