آنالیز بازی پرسپولیس و فولاد / باز هم اهواز !

- نظرات : 5 اظهار نظر - بازدید [ 1354 ] - دوشنبه, 22 بهمن 1397

آنالیز بازی پرسپولیس و فولاد / باز هم اهواز !

پرسپولیس در روزی که می توانست برابر فولاد خوزستان با کسب پیروزی به صدرنشینی خود در رقابت های لیگ برتر تداوم ببخشد، مقابل شاگردان قطبی شکست خورد و صدرنشینی را ... 4 out of 5 based on 3 ratings.
آنالیز بازی پرسپولیس و فولاد / باز هم اهواز !

پرسپولیس در روزی که می توانست برابر فولاد خوزستان با کسب پیروزی به صدرنشینی خود در رقابت های لیگ برتر تداوم ببخشد، مقابل شاگردان قطبی شکست خورد و صدرنشینی را ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در روزی که می توانست برابر فولاد خوزستان با کسب پیروزی به صدرنشینی خود در رقابت های لیگ برتر تداوم ببخشد، مقابل شاگردان قطبی شکست خورد و صدرنشینی را از دست داد .
روز گذشته  در چارچوب هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر تیم های فولاد خوزستان و پرسپولیس در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف یکدیگر رفتند. برانکو که امیدوار بود در ادامه روند موفقیت تیمش در اهواز به نتیجه لازم برابر حریف دست یابد و رکورد قطبی با 17 بازی بدون شکست را شریک شود، برابر این تیم و با هدایت قطبی تن به شکست داد تا جایگاهش در صدر جدول را از دست رفته ببیند.

رونمایی از نادری و ترابی !
شاگردان برانکو در دومین دیدار نیم فصل دوم لیگ هجدهم ، با ترکیب متفاوتی به مصاف تیم سرمربی سابق خود رفت .مهمترین غایب سرخپوشان در این بازی شجاع خلیل زاده بود . به همین سبب برانکو در ترکیب اصلی خود دست به تغییراتی زد . محمد نادری ومهدی ترابی از ابتدا در ترکیب اصلی حضور یافتند . برانکو در این دیدار عالیشاه را نیمکت نشین کرد تا در نیمه ی دوم از سرعت بالای او بتواند استفاده بکند . برانکو در این دیدار از سیستم 2-4-4 با ماهیت لوزی استفاده کرد . علیرضا بیرانوند به عنوان شماره یک قابل اعتماد این تیم، بار دیگر در درون دروازه بود . مهدی شیری ، سیدجلال حسینی به عنوان کاپیتان، محمد نادری ، شایان مصلح خط دفاعی سرخپوشان را تشکیل می دادند .در خط میانی نیز کامیابی نیا به عنوان هافبک دفاعی ، نعمتی و نورالهی به ترتیب به عنوان هافبک های سمت راست و چپ و سروش رفیعی که در مقابل تیم سابق خود قرار می گرفت هم به عنوان بازیساز حضور داشتند. ترابی نیز بعد از پشت سر گذاشتن یک جلسه محرومیت به همراه علی علیپور به عنوان زوج خط حمله 11 بازیکن اصلی برانکو را در این دیدار تشکیل دادند . ضعف خط دفاعی فولاد مهمترین پاشنه ی آشیل این تیم در طول نیم فصل اول بود . عملکرد ضعیف آن ها در فاز دفاعی منجر به دریافت 18 گل شد  و بر همین اساس مهمترین پلن برانکو در این دیدار پرس از جلو با ترابی و علیپور ، انتقال توپ به دو جناح برای ارسال سانتر های بلند توسط دو فولبک راست چپ یعنی شیری و مصلح ، به داخل محوطه جریمه بود . درطول بازی ، برانکو در تیم خود دست به تغییراتی زد و به ترتیب ماریو بودیمیر ، رسن و عالیشاه را به زمین فرستاد .

از نبود شجاع تا پنالتی بحث برانگیز !
در شرایطی که بازی با تاخیری 15 دقیقه ای برگزار شد، فولادی ها در دقایق ابتدایی برتری خود را نسبت به پرسپولیس نشان دادند و در چند مرحله روی دروازه بیرانوند خطرناک ظاهر شدند.سرخپوشان اما با سود بردن از نفرات تکنیکی خود در خط میانی به دنبال این بودند تا روی دروازه سالاری خطرساز ظاهر شوند و در چند صحنه نیز ترابی که اولین بازی خود را در این تیم پشت سر می گذاشت موقعیت مناسبی شکل داد.بعد از مردود شدن گل آفساید فولاد خوزستان، این تیم بار دیگر به حملات خود روی دروازه پرسپولیس اضافه کرد و روی یک ضربه کرنر و با اشتباه عجیب بیرانوند صاحب موقعیت گل شدند و از حریف پیش افتادند.در حالی که به نظر می رسید بازی با همین نتیجه در نیمه اول خاتمه یابد، یک توپ پشت مدافعان پرسپولیس و سرنگون شدن میرزایی باعث شد تا داور در یک سوتی بحث برانگیز یک ضربه پنالتی برای فولاد اعلام کرد و در نهایت بازی با 2 گل فولاد در نیمه اول به پایان رسید .

یک قدمی کامبک !
پرسپولیس در نیمه دوم نمایش بهتری از خود به جا گذاشت و بارها روی دروازه فولاد خطرساز شد . برانکو در نیمه دوم مهدی ترابی و سروش رفیعی را از زمین خارج کرد و با سود بردن از بودیمیر، عالیشاه و بشار رسن به دنبال دستیابی به گل بود . بودیمیر از زمان حضور در زمین بارها برای هم تیمی هایش موقعیت سازی کرد و بشار رسن نیز به دنبال این بود تا شرایط را در خط میانی به سود تیمش در بیاورد و عالیشاه نیز یک فرصت مناسب گلزنی را در شش قدم از دست داد. اما در دقیه 85 کامیابی نیا موفق به گشودن دروازه سالاری شد . پس از گل ، تلاش شاگردان برانکو برای رسیدن به گل دوم بیشتر شد . آن ها تا یک قدمی یک کامبک بزرگ رفتند اما در نهایت بازی پیش از وقت موعود توسط داور به پایان رسید تا سرخپوشان شکست ناپذیری خود  را به همراه صدر نشینی را  از دست دادند .

سخن پایانی / دور از انتظار بودید !
سرخپوشان برابر فولاد خوزستان، عملکردی بسیار سردرگمی نشان دادند، تا جایی که می شد ضعف سرخ ها را به وضوح دید! بسیار بعید به نظر می رسید تیمی که عنوان نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را با خود به یدک می کشد در عین ناباوری ، چهره ی متفاوتی در این نبرد حساس از خود نشان بدهد . اما حقیقت ماجرا این است که پرسپولیس در ظاهر ماجرا اینگونه حاضر شد. شاگردان برانکو تا پیش از دریافت گل نخست ، بسیار خوب بازی می کردند و توانسته بودند بازی خود را به میزبان خود تا حدودی دیکته کنند و تاآستانه رسیدن گل پیش بروند. اما همه چی پس از 5 دقیقه طوفانی شاگردان قطبی که منجر به دریافت گل شد ، تغییر کرد . دریافت گل در خانه حریف و جو ایجاد شده در ورزشگاه شاگردان برانکو را تحت تاثیر خود قرار داد و  پس از گل تعداد اشتباهات فردی بازیکنان بیشتر شد تا شاگردان قطبی به گل دوم برسند . نیمه دوم چهره ای متفاوت از شاگردان برانکو را شاهد بودیم . چهره ای که توسط برانکو در رختکن ، برای بازگرداندن بازی ، شاگردانش را ترغییب کرده بود . سرخ ها در نیمه دوم چندین موقعیت خطرناک را ایجاد کردند ، موقعیت هایی که با تبدیل شدن به گل ،می توانست روند بازی را بسیار تغییر بدهد ، امابازهم اشتباهات فردی و ضعف در زدن ضربات پایانی بار دیگر گریبان گیر سرخ ها شد . در میان عملکرد دور از انتظار سرخ ها ، نباید عملکرد فنی تحسین برانگیز افشین قطبی و مردانش نیز نادیده گرفت، چرا که آنها نیز در این نبرد بزرگ بسیار با تمرکز و مقتدر ظاهر شدند و نشان دادند که پیروزی شان برابر تراکتورسازی نیز اتفاقی نبوده است. با اطمینان کامل و با بررسی شرایط بازی می توان گفت ، بازی در شعاع اتفاقات پیش از بازی قرار گرفته بود . حاشیه ها و ادعاهای بسیاری پیرامون ایجاد فشار بر روی سرخ های تهران پیش از آغاز دیدار برابر فولاد مطرح شد که نه می توان آن را تایید کرد و نه می توان آن را تکذیب! اما هرچه که هست این دیدار با توجه به تنش های ایجاد شده در طول بازی، در شرایط عادی برگزار نشد . نبود قاطعیت از سوی مسئولین سازمان لیگ در نحوۀ برگزاری بازی ، قضاوت پر اما و اگر داور تا مجموعۀ اشتباهات فردی و تاکتیکی ، در از دست رفتن صدرنشینی دست به دست هم دادند .

نویسنده: آرتین چراغی

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  شکست ناپذیری وربیشازحدخوب بودن تیم ،این یک بدی راهم داردکه شکست وناکامی اش دردناکترنی شودوهمه چیز رابه هم می ریزد
  ازدیروزکه باخته ایم جوبدی به راه افتاده است
  بازبرخی هواداارن فازمنفی برداشته اند
  برخی کارشناس شده اندوبه نقدسرمربی وبازیکنان پرداخته اند
  ورمحیه خیلی ها به هم ریخته است
  دوستان .فئتبال روزخوب داردروزبددارد
  هرتیمی باخت راهم تجربه می کند
  زمین هم میخورد
  بایدبلندشدو لباش راازگردوخاک زمین تکاندودوباره شروع کرد
  وبایدمثل قبل ترهادوباره حمایت کرد.
  دوباره بایدهمداه تیم بود
  بازی دیشب بارسلونادرس هایی برای ماداشت
  بارسای بزرگ دیشب اسیربیلبائوی کم قدرت شدوحتی ممکن بودببازذ
  این فوتبال است .زودبه جان هم نیافتیم
  بله قبول دارم علی پورمدتی یه که درحدخودش نیست.مثل سوارزکه ندتی یه سایه خودش هم نیست.ولی بازی می کند.فیکس هم بازی می کند
  بله .نادری خوب نبود.ولی کدام بازیکن دراولین بازی اش به این خوب یاست؟تازه .دیروز-به هردلیلی-هیچکش خوب نبود
  خسته نشویم.جمایت کنیم.دوباره برمیخیزیم
  عجالنا آخرهفته دربرابر استقلال خوزستان که چرک تریم فوتبال رابازی می کندآزادی راپرکنیم .یک انتقام اساسی ازخوزستانی هابگیریم تادوباره جان بگیریم
  مثل بازی با پدیده نباشه که ده هزارنفرروسکوباشند
 • بهرام عظیمی
  بهرام عظیمی :
  دیروز مساوی می کردیم یا می باختیم صدر جدول را از دست می دادیم!
  به نظر شما حالا باخت بهتر بود یا مساوی?
  به نظر شما بازیکن در خارج از خانه استرس بردن نداشته باشد بهتر نیست?
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  سلام دوست عزیز
  مطلب من درباره بردن بود؟
  من گفتم حتمابایدمی بردیم؟
  من میگم روزبدمان بودوباختیم
  لازم نیست به هم بریزیم
  ماقبلا هم باخته ایم
  اماکادرفنی کارآمدمون عیب هارایافته اندوبازبرگشته اند
  بازیکن هامون ازسیلی باخت به خودآمده اندوبیدارشده اند
  صبورباشیم ولجازه بدهسم آدم های کارکشته ترتحلیل کنندوعیوب راپیداکنند
  همه می دانندکه تیم ماجلوی تیم هایی که بشته بازی می کندمشکل دارد.
  این مشکل حل خواهدشد.به هم نریزیم
 • بهرام عظیمی
  بهرام عظیمی :
  اون شخصی که تصور می کند پرسپولیس باید همه بازیها از جمله بازی های خارج از خانه را ببرد یک ساده لوح است
  اگر با استراتژی حداقل امتیاز در بازی فولاد وارد زمین شده بودیم امروز فضای متفاوتی داشتیم
  ماله کشی روی اشتباهات برانکو در استفاده از مهره ها و استفاده از بازیکنان در پست غیر تخصصی مشکلی از پرسپولیس حل نمی کند
  فقط به این تعویض دقت کنید:
  سروش از زمین بیرون می آید
  رسن وارد زمین می شود
  رسن به پست نوراللهی می رود
  نوراللهی به پست سروش می رود!
  چرا آقای برانکو?
  نابود کردن منشا کم بود حالا نوبت رسن و شریفی شده است?
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  کسی به سرمربی که اینهمه افتخار برای ما آورده حمله نمیکنه. کسی جلوی انتقاد را نگرفته و انتقاد با احترام نه حمله کردن. انتقاد کردن حق هرکسی است اگر همراه با احترام باشد.

نظرسنجی

عملکرد پرسپولیس در نقل و انتقالات را چطور ارزیابی می کنید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن