بیرانوند: وقتی از زمین و زمان شاکی هستید داوری نکنید!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1250 ] - سه شنبه, 23 بهمن 1397
بیرانوند: وقتی از زمین و زمان شاکی هستید داوری نکنید!

غیر از برانکو ایوانکوویچ که در کنفرانس خبری هم حرفی علیه داوران نزد، بیشتر پرسپولیسی ها به اتفاقات بازی با فولاد معترض بودند. برای آنها قبول نخستین شکست در لی...

ارتش سرخ دات كام :

غیر از برانکو ایوانکوویچ که در کنفرانس خبری هم حرفی علیه داوران نزد، بیشتر پرسپولیسی ها به اتفاقات بازی با فولاد معترض بودند. برای آنها قبول نخستین شکست در لیگ دشوار بود اما به گفته خودشان چیزی که پذیرش این شکست را دشوارتر کرده بود، سوت های داور و اتفاقات قبل از بازی بود.
علیرضا بیرانوند، یکی از معترضان اصلی بود. بین دو نیمه او به سمت داور رفت و آن قدر اعتراض کرد که کارت زرد گرفت.
دروازه بان ملی پوش تیم پرسپولیس، معتقد است داور به اشتباه برای حریف پنالتی گرفته و پنالتی زن فولاد هم قبل از ضربه بیش از اندازه مکث کرده است. با او درباره این بازی، تیم ملی و ماندنش در پرسپولیس با وجود شایعاتی که بود، حرف زدیم.

 با شکست برابر فولاد صدرنشینی را از دست دادید.
واقعا نمی توانم در مورد مسائل فوتبالی صحبت کنم. اگر در زمین شکست می خوردیم، آنقدر برای من ناراحت کننده نبود. اما وقتی تا چند دقیقه پیش از شروع بازی به ما می گویند احتمال دارد این بازی لغو شود، چه کاری از دست ما ساخته بود؟
 
جایی از قولت نوشته بودند یک نفر ناشناس قبل از بازی به تو تلفن زده و گفته بازی برگزار نمی شود.
تلفنی چیه؟ مسئول سازمان لیگ 10بار به داخل اتوبوس تیم آمد و به ما گفت این بازی لغو می شود. بعد از آن از ورود ما به رختکن جلوگیری کردند و به ما گفتند برق ورزشگاه قطع شده و شرایط به گونه ای نیست که به رختکن برویم. چند دقیقه بعد فتاحی آمد و به ما گفت کنار زمین لباس عوض کنید و روی نیمکت بنشینید تا به شما بگویم چه کار کنید. این دیگر چه فوتبالی است و کجای دنیا اینطور فوتبال برگزار می کنند؟

 می خواهی بگویی این چیزها باعث شد تمرکزتان را از دست بدهید؟
شما اگر جای ما بودید تمرکزتان از بین نمی رفت؟ مسئول سازمان لیگ وقتی آمد گفت باید بازی کنید، برانکو نمی دانست چه کاری باید انجام دهد. همه ما تعجب کرده بودیم.

  از اتفاقات ابتدای بازی بگذریم. تو از داوری هم به شدت عصبانی بودی.
واقعا نمی دانم چه بگویم. داور بازی بسیار ضعیف بود. من نمی دانم وظیفه داور خط چیست؟ داور خط برای عکاسی کنار دروازه می ایستد یا داوری کردن؟ در صحنه ای که برای ما پنالتی گرفتند، به داور خط و حتی کمک داور گفتم که خطایی نشده اما داور خط به من می گوید که داور به آنها گفته من خودم صحنه را دیده ام و شما دخالت نکنید. این دیگر چه جور داوری است؟  آقای داور بازی که در میکسدزون ورزشگاه آزادی از زمین و زمان شاکی هستی! اگر ناراحتی، داوری نکن.
 
صحنه پنالتی از زاویه ای که دوربین تلویزیون گرفته بود، خیلی واضح نبود ولی بیشتر کارشناس های داوری گفته اند خطا نبود.
نه تنها آن صحنه پنالتی نبود بلکه حتی روی گل اول هم هیچ خطایی نشد که داور بازی بی جهت خطا گرفت. داور خط به نوعی خودش VAR است. باید اشتباهات داور وسط را به او بگوید.
 
بعد از گرفتن چند تا پنالتی حساس در تیم ملی، خیلی ها فکر می کردند پنالتی لوسیانو را هم می گیری، ولی هیچ حرکتی نکردی.
به خاطر اینکه وقتی سوت زده می شود بازیکن باید به توپ ضربه بزند و دروازه بان هم واکنش نشان دهد اما بازیکن حریف کلی تعلل کرد و بعد ضربه زد. به نظر من پنالتی زدن فولاد کاملا خطا بود.

  با این نتیجه پرسپولیس صدرنشینی را دوباره به سپاهان واگذار کرد.
اصلا این موضوع مهم نیست. تازه هفته دوم نیم فصل دوم تمام شده و مطمئن باشید که پرسپولیس دوباره به صدر برمی گردد. خواهید دید که ما امسال هم قهرمان می شویم.

  کمی از بازی فاصله بگیریم، بازیکنان جدید تیم را چطور می بینی؟
همه آنها ستاره هستند و مطمئنا در آینده خیلی می توانند به تیم کمک کنند اما کمی به زمان نیاز دارند تا بتوانند با تیم هماهنگ شوند. باید به آنها فرصت داد.
 
خودت هم که با وجود همه حرف و حدیث ها در نهایت تصمیم گرفتی در پرسپولیس بمانی.
 رفتن در این شرایط سخت بود چون تیم ها در جریان جام ملت ها که ما حضور داشتیم در حال نقل و انتقالات بودند و نمی توانستم بروم و با آنها مذاکره کنم، چون باید روی تیم تمرکز می کردم. در آن شرایط اگر تصمیم به رفتن می گرفتم اشتباه بود.
 
کی روش هم در نهایت از تیم ملی جدا شد. احتمالا تو خاطرات خوشی از کار کردن با او داری.
کی روش تیمی ساخت که سخت می باخت. فکر کنم در 100 بازی تنها 11 شکست داشتیم. خود من از رفتن او خیلی ناراحت هستم. هم اکنون تیم ملی بازیکنان خوبی دارد و خود این بازیکنان توضیح خواهند داد که چه تفاوت هایی وجود داشته است. کی روش روی تیم ملی عرق داشت و همیشه به بازیکنان می گفت برای مردم بازی کنید نه خودتان.
 
سال 97برای تو هم خوب بود هم بد. یک جام جهانی فوق العاده را تجربه کردی اما با پرسپولیس و تیم ملی در آخرین گام های دو تورنمنت مهم شکست خوردی.
به نظرم خدا من را خیلی دوست دارد که اینطور بدشانسی آوردم اما من در 2 سال اخیر خیلی تلاش کردم و از طرفی اتفاق بزرگی در حال رقم خوردن برای من است که به زودی همه از آن مطلع می شوند. 


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در افتتاحیه لیگ برتر کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
تراکتور
تراکتور
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : یادگار امام تبریز
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 شهریور 1398 / ساعت : 17:45
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
پارس جنوبی
پارس جنوبی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 31 مرداد 1398 / ساعت : 19:10

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن