عملیات فریب در استادیوم غدیر

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 1217 ] - چهارشنبه, 24 بهمن 1397

عملیات فریب در استادیوم غدیر

با گذشت چند روز از مسابقه ی جنجالی پرسپولیس و فولاد به تدریج ابعاد این ماجرا در حال روشن شدن است. اظهارنظر مدیر روابط عمومی برق اهواز هم بر جذابیت ماجرا افزود... 4 out of 5 based on 3 ratings.
عملیات فریب در استادیوم غدیر

با گذشت چند روز از مسابقه ی جنجالی پرسپولیس و فولاد به تدریج ابعاد این ماجرا در حال روشن شدن است. اظهارنظر مدیر روابط عمومی برق اهواز هم بر جذابیت ماجرا افزود...

ارتش سرخ دات كام :

با گذشت چند روز از مسابقه ی جنجالی پرسپولیس و فولاد به تدریج ابعاد این ماجرا در حال روشن شدن است. اظهارنظر مدیر روابط عمومی برق اهواز هم بر جذابیت ماجرا افزود: «در روز مذکور یک دقیقه هم قطعی برق نداشتیم» پس دلیل قطع برق ورزشگاه چه بود؟ آیا این خاموشی تعمدی بود؟ آیا مسئولان ورزشگاه به صورت خودجوش برق را قطع کردند؟ چرا دو ساعت مانده به بازی با عرب سرپرست پرسپولیس تماس گرفته شد تا بازی به تعویق بیفتد؟ آقای سرپرست می گوید من به خاطر روحیه بازیکنان موضوع را با آنها در میان نگذاشتم. ظاهرا شخص یا اشخاصی بعد از اینکه متوجه شدند سرپرست تیم موضوع را به بازیکنان انتقال نداده، جداگانه با بازیکنان تماس گرفتند تا موضوع را به آنها اطلاع بدهند: «در استادیوم بمب گذاری شده، جانتان را بردارید و بروید.» چه کسانی با بازیکنان تماس گرفتند؟ آیا شناسایی شماره ها کار سختی است؟

بر اساس فیلم هایی که از ورود اتوبوس سرخپوشان موجود است در لحظه پیاده شدن برانکو و بازیکنان، سعید فتاحی دوان دوان خودش را به اتوبوس می رساند و در حالی که از پیاده شدن آنها ممانعت می کند، بار دیگر موضوع را به کل تیم انتقال می دهد. بعد از دقایق طولانی که بازیکنان در میان دود اتوبوس و سر و صدای ناراحت کننده منتظر می مانند با واکنش بیرانوند که عصبی شده و وارد زمین می شود بقیه تیم هم اجازه پیدا می کنند تا روی نیمکت پیشروی کنند. این است وضعیت بازیکنان پرسپولیس در دقایق طلایی پیش از مسابقه که بازیکن باید از لحاظ ذهنی در آرامش کامل باشد. هواداران پرسپولیس هم وضعیت بهتری ندارند. آنها هم که از چند روز قبل توسط اشخاصی در شبکه های مجازی از ورود به استادیوم منع شده اند و مورد تهدید و ارعاب قرار گرفته اند اجازه ورود به ورزشگاه را ندارند تا سرانجام خودشان دست به کار می شوند و با کنار زدن موانع وارد استادیوم می شوند.

بازیکنان و هواداران میزبان اما در آرامش کامل مشغول تشویق و تمرین هستند و کوچک ترین مشکلی ندارند. به اعضای پرسپولیس گفته می شود که حق ورود به رختکن را ندارند و باید همانجا وسط زمین و روی نیمکت لباس خود را تعویض کنند! رفتاری بدوی و غیر انسانی آنهم زیر نظر فدراسیونی که داعیه پنج ستاره بودن دارد. سرانجام بازیکنان پرسپولیس با بدن هایی سرد، افکاری مشوش و روحیه ای متزلزل در مسابقه حضور پیدا می کنند.. اما این تازه شروع ماجراست. داوری عجیب رضا کرمانشاهی و اشتباهات مرگبار او باقیمانده ثبات ذهنی و روحی سرخپوشان را به تاراج می برد. هر دو گل فولاد در شرایط مشکوک به ثمر می رسد اما داور مسابقه به بازیکنان پرسپولیس می گوید «به جایش آفساید بودیمیر را نگرفته، بروند حال کنند» با بازیکنان فولاد آنقدر مهربان است که با خواهش و تمنا از دادن کارت قرمز منصرفش کنند. در پایان مسابقه هم در اوج حملات پرسپولیس با وجود یک تعویض در وقت های تلف شده بجای آنکه سی ثانیه به 4 دقیقه مذکور بیفزاید، سی ثانیه هم زودتر بر سوت خود می دمد تا پایانی باشد بر یکی از جنجالی ترین و ظالمانه ترین بازیهای تاریخ لیگ برتر.

اکنون اما سوال اینجاست؛ آیا بهتر نیست مراجع امنیتی این موضوع را دقیق تر واکاوی و بررسی کنند؟ آیا مسئله امنیت کشور، بمب گذاری و تهدید تروریستی شوخی است؟ آیا این مورد بسیار جدی، تبدیل به یک موضوع پیش پاافتاده شده تا به عنوان اهرم فشار در یک مسابقه فوتبال استفاده شود؟ آیا نباید مشخص شود چه کسانی برق ورزشگاه را قطع کردند یا چه کسانی با بازیکنان تماس گرفتند؟ آیا بیم آن نمی رود که این بدعت به صورت یک رویه در بیاید؟ که از این به بعد در همه شهرها به اسم «موضوع امنیتی» اتوبوس مهمان را متوقف کنند؟ به بازیکنانشان اجازه تمرین و گرم کردن ندهند، روحیه شان را قبل از مسابقه با تهدیدهای اینچنینی تضعیف کنند. امیدواریم ابعاد این ماجرا به سرعت روشن شود و ماجرای «رختکن تاریک» به دیگر اتفاقات لاینحل فوتبال ایران مانند رسوایی «آب های آلوده» نپیوندد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • بهرام عظیمی
  بهرام عظیمی :
  کی روش پرستها با این حرکات قصد دارند کار نیمه تمام کی روش تمام کنند
  و با ایجاد مانع برای قهرمانی پرسپولیس ، برانکو را فراری دهند
 • morteza morteza
  morteza morteza :
  رسم ادب و میهمان نوازی پرسپولیسی ها کجا و رسم ادب و میهمان نوازی های خوزستانی ها کجا؟!
 • jamshid azarkia
  jamshid azarkia :
  دوست گرامی مرتضی متأسف هستم از این قضاوت اکثراً خوزستانی ها طرفدار پرسپولیس هستند اما اینقدر محجوب هستند مانند اکثر سرخ دلان انانی که دست به این حرکات میزنند افراد معلومحالی هستند که توسط تیم رقیب .... که چند سالی هست با هزینه چند میلیاردی زیر پای پرسپولیس دست و پا میزند بیایید جریانات بعداز بازی فینال قهرمانی اسیا را رسد کنیم امیدوارم دشمنان و مغرضان و بدخواهان همواره زبون باشند به امید هتریک قهرمانی
 • morteza morteza
  morteza morteza :
  آقا جمشید دوست عزیز این چه میهمان نوازیه که 2 ساعت تیم پرسپولیس رو در اتوبوس زندانی کنند و حرف های رکیک به پرسپولیسی ها بزنند؟!

نظرسنجی

با خروج نام حسین ماهینی از لیست پرسپولیس موافقید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن