هدایتی خوب، هدایتی بد

- نظرات : 5 اظهار نظر - بازدید [ 1699 ] - دوشنبه, 13 اسفند 1397

هدایتی خوب، هدایتی بد

حسین هدایتی همان روزی که به حکم دولت مدیر یکی از بزرگ ترین باشگاه های آسیا شد، راه صد ساله را طی کرد؛ امروز چطور می شود گریبان چند فوتبالیست را گرفت که چرا با... 4 out of 5 based on 3 ratings.
هدایتی خوب، هدایتی بد

حسین هدایتی همان روزی که به حکم دولت مدیر یکی از بزرگ ترین باشگاه های آسیا شد، راه صد ساله را طی کرد؛ امروز چطور می شود گریبان چند فوتبالیست را گرفت که چرا با...

ارتش سرخ دات كام :

حسین هدایتی همان روزی که به حکم دولت مدیر یکی از بزرگ ترین باشگاه های آسیا شد، راه صد ساله را طی کرد؛ امروز چطور می شود گریبان چند فوتبالیست را گرفت که چرا با او حشر و نشر داشته اند؟

به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: همزمان با آغاز محاکمه علنی حسین هدایتی، بحث سابقه حضور او در فضای فوتبال ایران بار دیگر بسیار داغ شده است؛ آن قدر که گفته شد کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال قصد دارد آن دسته از بازیکنان، مربیان و پیشکسوتان پرسپولیسی را که در گذشته هدایایی از هدایتی دریافت کرده اند، احضار کند. همزمان، حتی زمزمه هایی در مورد لزوم باز پس دادن این هدایا به دولت نیز مطرح شده که این یک موضوع صرفاً حقوقی است و وارد آن نمی شویم اما ابهامات در مورد بخش اول بسیار زیاد است. به چند نکته مهم توجه کنید.

یک - بارها در مورد آفت حضور ماجراجویانه امثال حسین هدایتی در فوتبال ایران نوشته ایم و پس از این نیز چنین خواهیم کرد. به دفعات گفته شده در شرایط فعلی که فوتبال ایران به دلایل متعدد از نظر تجاری «سودآور» نیست، دلیل موجهی وجود ندارد که یک تاجر حساب گر، اندوخته و ثروتش را وارد این حوزه کند و در یک مسیر بی بازگشت به کار ببندد. بنابراین احتمال قابل توجهی وجود دارد که برخی از سرمایه گذاران بخش خصوصی فوتبال ایران به دنبال مقاصد جانبی و احیاناً مخرب باشند. این مساله قطعاً یک «آفت» است و در آن شکی وجود ندارد.

دو - در عین حال اما سوال کلیدی این است که وقتی یک نفر با برچسب «هوادار متمول» به باشگاه های پر هوادار نزدیک می شود و آزادانه دست به بذل و بخشش در این تیم ها می زند، چطور باید بازیکن و مربی و پیشکسوت را از همنشینی و مراوده با او بر حذر داشت؟ حسین هدایتی قبل از بازداشت، حداقل به مدت 10 سال در فضای فوتبال ایران نفس کشیده، انواع تریبون ها از سوی رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری در اختیارش قرار گرفته و بدون مزاحمت بر شهرتش افزوده است. اصلاً چرا راه دور برویم؟ حدود یک سال پیش، برنامه نود در پرونده محرومیت مهدی طارمی مصاحبه ای چند قسمتی از هدایتی پخش کرد و او را در لوکیشنی لوکس و شاهانه به تصویر کشید. آیا مجموعه این عوامل، سند مقبولیت هدایتی نبوده است؟ در این صورت یک بازیکن کم سواد فوتبال یا یک پیشکسوت فقیر و نیازمند از کجا باید مطلع باشد که اموال او آلوده است و نباید مثلاً هدیه ای از وی قبول کند؟ درست تر این بود که نهادهای نظارتی مرتبط با فوتبال در همان زمان با موضوع برخورد می کردند، نه امروز که کار هدایتی به دادگاه کشیده و تاختن به او کار دشواری نیست.

سه - یک نکته تامل برانگیز! در حالی امروز قرار بر مواخذه صله بگیران از هدایتی است که نامبرده در شهریورماه 87 رسماً به عضویت هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس درآمد و سپس ظرف مدت کوتاهی رئیس هیأت مدیره شد. زیر حکم او را هم محمد علی آبادی، رئیس وقت سازمان تربیت بدنی و معاون پیشین محمود احمدی نژاد امضا کرده بود. پرسش اینجاست که وقتی بالاترین مقامات دولتی یک نفر را بر چنین مسند و منصبی می نشانند، عامه مردم از کجا باید به صلاحیت او شک کنند؟ حسین هدایتی همان روزی که به حکم دولت مدیر یکی از بزرگترین باشگاه های آسیا شد، راه صد ساله را طی کرد؛ امروز چطور می شود گریبان چند فوتبالیست را گرفت که چرا با او حشر و نشر داشته اند؟

چهار - مساله دردناک این است که ظاهراً ما دو نوع حسین هدایتی داشته ایم؛ یکی خوب و سالم و دیگری مضر و ناسالم. تا زمانی که جناب «عابربانک» در فوتبال ریخت وپاش می کرد، پرداخت بخشی از دستمزد کارلوس کی روش را بر عهده می گرفت و حتی به قهرمانان کشتی فرنگی پژو 206 می بخشید، مدیران از زیر کار در روی ورزش او را حلواحلوا می کردند، اما امروز که دست او در بند است سراغ سکه بگیرها را می گیرند. اگر قرار است فلان پیشکسوت پرسپولیس بابت هدیه گرفتن از هدایتی محاکمه شود، چرا کمیته اخلاق سراغ مدیران ارشد وقت فدراسیون فوتبال نمی رود؟ چرا از آنها نمی پرسد هدایتی در اردوی تیم ملی چه می خواست و ادعاهای متعدد در مورد پرداخت بخشی از دستمزد کی روش از سوی او چقدر صحت دارد؟

پنج - هرگز وکیل مدافع رفقای مجیزگوی هدایتی نیستیم. کاش اصلاً هر که یک ریال از او گرفته، محکوم شود که دو ریال برگرداند. با این وجود، حتی در این صورت هم هیچ یک از ابهامات بالا از بین نمی رود. در حاشیه پرونده مزبور یک نکته مهم دیگر هم وجود دارد. آیا هدایتی تنها سرمایه گذار مساله دار فوتبال ایران بوده است؟ آیا ممکن نیست همین حالا «هدایتی» های دیگری مشغول ریخت وپاش های بحث برانگیز باشند؟ کاش کمیته اخلاق این بار برای برخورد با ناپاکی منتظر زمین خوردن افراد احتمالی مورد نظر نباشد و اگر واقعاً بوی نامطبوعی استشمام می کند، از حالا اهالی فوتبال را از مصاحبت با آنها بر حذر دارد؛ وگرنه معما چو حل گشت، آسان شود!


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • اسماعیل بحرانی
  اسماعیل بحرانی :
  زندانی هایی که آزاد کرد چی میشن؟؟؟اون موقع خوب بود؟
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  یادتون نره«هدایتی فقط بخاسر لاپوشانی یکسری از معضلات اجتماعی واقتصادی حاکم برجامعه دستگیرشده وبعنوان طعمه ای برای خفه کردن مردم بکار گرفته شده وگرنه«
  زنوزی یک هدایتی دیگریست با همون مشخصات و همون امکانات داده شده از همون نهاد خاص
  مشابه هدایتی نیز کسیست که در کمال زرنگی وبدون سروصدا به تیم رقیب کمک کرده ومیکنه وهنوز مهره سوخته نشده چون آنقدر زرنگ هست که خودشو نشون نمیده!!
  اینکه قبلا از طرف دولت حکمی گرفته وحالا شده آدم بده«زیاد تعجب نکنید که دراین 40 سال«بجز یکنفر«همه کسانیکه دردولتها دارای بالاترین پست بودن هم شدن دزد وجاسوس و... که هدایتی میشه انگشت کوچیکشون!!
  اوضلع وخیم جامعه نیاز به خون داره برای ساکت کردن مردم!!!..چه کسی بهتر از سلطان سکه وسرکه ویونجه وامثال هدایتی!!..ولی دستهای کلفت پشت پرده همچنان باقی میمونند برای روکردن افراد جدیدتر!!!
 • رضا هاشمی نسب
  رضا هاشمی نسب :
  خداییش کاری ندارم ولی هدایتی تو بعضی مقاطع با هزینه هایی که کرد تو پوزی خیلی خوبی به تیم رقیب میزد به هر حال ما که نمیدونیم دزد هست یا نیست ولی اگه هم باشه دزد لوتی صفتیه که فقط به فکر خودش نبود
 • امیر ایرانی
  امیر ایرانی :
  آقا رضای عزیز :
  با پوزش از شما ودوستانیکه اینگونه فکر میکنند ولی همونطور که قبلا عرض کردم«دزدها واختلاسگران را ما مردم میسازیم که اگر چنین تعاریفی از این پست فطرتان مال حرومخور نکنیم وفقط بدنبال منافع شخصی خودمون نباشیم«گنده تر از هدایتی هم غلط میکرد اختلاس ودزدی بکنه.
  منتها هرجاییکه به نفعمون بود « از چنین شیادانی دفاع کردیم!
  اینکه میفرمایید :ما که نمیدونیم دزد هست یا نه«یعنی مهر تایید بر همه کلاهبرداریهاش.
  شمارو به جان عزیزتون: اگر این شخص در نقطه مقابل قرار داشتو برای تیم رقیب هزینه میکرد« بازهم چنین نظری داشتین ویا همچون امروز «که هواداران رقیب دارن انواع تهمتها واهانتها را بما میکنند«شما هم درآن حالت«چنین حملاتی میکردین؟
  البته افکار نظیر شما کم نیست دراین جامعه که متاسفانه روند دزدیها واختلاسها و..را تداوم میبخشه.
  پوزش مجدد و
  التماس تفکر..
 • رضا هاشمی نسب
  رضا هاشمی نسب :
  سلام به امیر ایرانی عزیز و دوست داشتنی تمام حرفاتو میپذیرم و کاملا درسته

نظرسنجی

موافق بازگشت جدا شده های پرسپولیس در فصول گذشته به تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن