بت بال

فغانی و پنالتی های سوخته ی پرسپولیس

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 1029 ] - یکشنبه, 19 اسفند 1397

فغانی و پنالتی های سوخته ی پرسپولیس

قضاوت علیرضا فغانی در بازی نساجی – پرسپولیس حرف و حدیث های زیادی به همراه داشت اما از آنجایی که او در جام جهانی و مسابقات بسیار مهمی مثل فینال جام ملت های آسی... 3 out of 5 based on 2 ratings.
فغانی و پنالتی های سوخته ی پرسپولیس

قضاوت علیرضا فغانی در بازی نساجی – پرسپولیس حرف و حدیث های زیادی به همراه داشت اما از آنجایی که او در جام جهانی و مسابقات بسیار مهمی مثل فینال جام ملت های آسی...

ارتش سرخ دات كام :

قضاوت علیرضا فغانی در بازی نساجی – پرسپولیس حرف و حدیث های زیادی به همراه داشت اما از آنجایی که او در جام جهانی و مسابقات بسیار مهمی مثل فینال جام ملت های آسیا و جام باشگاه های جهان سوت زده و شناخته شده ترین داور ایران به حساب می آید ،کارشناسان و رسانه ها در انتقاد از او جانب احتیاط را رها نمی کنند و به نوعی با احترام فغانی را نقد می کنند. با این حال طبیعی است که حتی اگر داور بزرگی اشتباه کند باید اشتباه هایش را متذکر شد و چنانچه فدراسیون فوتبال و کمیته داوران تشخیص بدهند فغانی در بازی نساجی – پرسپولیس اشتباه تاثیرگذار داشته ، باید او را محروم کنند که فعلا رئیس دپارتمان و کمیته داوران درباره این قضاوت جنجالی سکوت کرده اند .هر چند، هم رفعتی هم اصفهانیان درباره فغانی همیشه با احتیاط عجیبی حرف می زنند و حتی اگر او اشتباه هم کرده باشد خطایش را طوری مطرح می کنند که به شخصیت بهترین داورشان گزندی وارد نشود.

خطای ترابی برای چه؟
تقریبا بیشتر کارشناسان داوری متفق القول معتقدند در دقیقه ی 78 بازی خطایی از جانب احمد عبدالله زاده یا دروازه بان نساجی روی مهدی ترابی اتفاق نیفتاده اما سوال اینجاست که بهترین داور ایران چطور و با کدام استدلالی خطای ترابی روی گلر نساجی را گرفت. آن هم وقتی دروازه بان حریف زانوی ترابی را به آن روز انداخته؟چطور می شود  بازیکنی اینطور نقش بر زمین شده و به شدت  آسیب دیده، به عنوان خطاکار هم شناخته شود؟

از هند بنگر تا ولسیانی
در شروع لیگ پانزدهم فغانی در بازی حساس پرسپولیس – ذوب آهن در دقیقه ی 88 در حالی برای ذوب آهن در ورزشگاه آزادی پنالتی گرفت که توپ اصلا به دست محسن بنگر نخورده بود و دید درستی هم نسبت به این صحنه نداشت.آن پنالتی و اخراج بنگر باعث شکست پرسپولیس و ادامه ی بحران برای این تیم شد اما عصر جمعه فغانی در حالی که زاویه ی دید درستی داشت در حالی که دست ولسیانی باز بود و توپ به سمت دروازه نساجی می رفت خطای هند واضح مدافع گرجی نساجی را ندید و از پنالتی پرسپولیس گذشت.اتفاقی که بیشتر کارشناسان داوری نیز به آن تاکید دارند.

دقیقه 93 پنالتی نبود؟
در دقیقه ی 51 بازی باز هم در محوطه ی جریمه ی نساجی توپ به دست ولسیانی برخورد می کند که نه عمدی برای خطا دارد نه در موقعیتی است که جلوی گل شدن توپ را بگیرد. در این صحنه کارشناسان معتقدند هیچ خطایی رخ نداده اما درباره صحنه ی دقیقه 3+90 هیچ صحبتی نشده است. در این صحنه نوراللهی توپ را به سمت دروازه ی نساجی شلیک می کند اما توپ در مسیر دروازه به دستان توتادزه دیگر مدافع گرجی نساجی برخورد می کند و برمی گردد.نوراللهی به نشانه هند دست هایش را بالا می گیرد اما فغانی از این صحنه هم به راحتی عبور می کند.

حرکت فغانی بر خلاف جهت اسکومینا
همان گونه که برخی کارشناسان داوری معتقدند دمیر اسکومینا داور بازی پاری سن ژرمن – منچستریونایتد تحت تاثیر قوانین جدید وضع شده از سوی بورد بین المللی فوتبال – درباره ی خطا بودن تمام توپ هایی که در محوطه ی جریمه به دست مدافعان برخورد می کند- قرار گرفته و به همین خاطر برخورد توپ به دست کیمپمبه را هند و پنالتی تشخیص داد ،ظاهرا فغانی می خواهد ثابت کند به هیچ وجه تحت تاثیر این قوانین قرار نگرفته و تقریبا  در هر حالی  در محوطه ی جریمه توپ به دست مدافع  برخورد کند از نظر او پنالتی نیست. فغانی می خواهد همچنان خاص باشد و حتی برای توجیه توپ هایی که هند پنالتی است مدتی قبل  برای داوران کلاس توجیهی گذاشت و هند پنالتی از نظر خودش را تشریح کرد، پس حتما برای تصمیمات جنجالی اش باید توجیهاتی در جیب داشته باشد.

برای پرسپولیس پنالتی نمی گیرد
دربی رفت را به خاطر بیاورید. خطای زیرکانه ی پژمان منتظری روی علی علیپور از دید بهترین داور ایران دور ماند و آنجا یک پنالتی پرسپولیس  و احیانا دو امتیاز مهم  این تیم از دست رفت. در بازی رفت با سپاهان که حکم فینال  نیم فصل را داشت فغانی خیلی زودتر از آن پنالتی لحظات آخر باید برای پرسپولیس پنالتی می گرفت . دقیقه ی 58 آن مسابقه در شرایطی که بازی بدون گل مساوی بود داور معروف خطای واضح استنلی کی روش روی عالیشاه را  ندید و و این پنالتی پرسپولیس هم با تشخیص فغانی سوخت!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
بت بال
چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  داربی رایادتان رفت.درداربی رفت همنی فصل پژمان منتظری پنالتی واضحی روی علی پورانجام داد کع آقای فغانی ازکنارآن بیخیال گذشت.تازه درهمان بازی سهرابیان هم بایداخراج می شدکه نشد
 • omid 110
  omid 110 :
  سال 90 توی اون دربی که پرسپولیس 10نفره شد و با گلهای ایمون زائد برنده شد همین اقا داور بود..بعد از پایان بازی مصاحبه کرد و گفت همسرم طرفدار استقلاله ولی به خاطر قضاوتم تبریک گفت..وقتی زنش استقلالی باشه قطعا برای رضایت اون هم که شده پرسپولیس رو اذیت میکنه...فغانی خیلی خودش رو جدی گرفته...فکر کرده اسطوره شده...فکر میکنه که مردم دوستش دارن..فکر کرده مثل فوتبالیستها محبوبیت داره درحالی که هیچ محبوبیت و هیچ جایگاه خاصی نداره...بچاپ لطفا
 • morteza morteza
  morteza morteza :
  فغانی تازه داور بین المللی ماست وای به حال داورای دیگه...

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل السد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00
پارس جم
پارس جم
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی جم
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 26 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن