بت بال

دو چهره پرسپولیس در دوحه

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1007 ] - دوشنبه, 20 اسفند 1397

دو چهره پرسپولیس در دوحه

اول اسفند ماه سال گذشته پرسپولیس در دومین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در دوحه شکست سنگینی مقابل السد متحمل شد اما 8 ماه و 9روز بعد از آن باخت در بازی ر... 5 out of 5 based on 2 ratings.
دو چهره پرسپولیس در دوحه

اول اسفند ماه سال گذشته پرسپولیس در دومین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در دوحه شکست سنگینی مقابل السد متحمل شد اما 8 ماه و 9روز بعد از آن باخت در بازی ر...

ارتش سرخ دات كام :

اول اسفند ماه سال گذشته پرسپولیس در دومین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در دوحه شکست سنگینی مقابل السد متحمل شد اما 8 ماه و 9روز بعد از آن باخت در بازی رفت مرحله نیمه نهایی همان فصل لیگ قهرمانان مقابل همان تیم متمول و پرمهره پیروز شد.

السد همان تیم قدرتمند و چند ملیتی مرحله گروهی بود که فقط مرتضی پورعلی گنجی را از دست داده بود اما پرسپولیس نسبت به مرحله گروهی تیم نحیف تری به نظر می رسید، چرا که غیر از جدایی ستاره هایی مثل وحید امیری، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان چند بازیکن مصدوم داشت. تا جایی که برانکو مجبور شد از سیامک نعمتی در دفاع راست استفاده کند و به آدام همتی از ابتدا میدان بدهد.اتفاق ویژه تر اما زمانی بود که سه بازیکن تعویضی برانکو احسان علوان زاده، حمیدرضا طاهرخانی و سعید حسین پور بودند که تنه به تنه شدن شان با ژاوی برای آنها اتفاق بزرگ و ماندگاری را رقم زد اما برای برانکو و پرسپولیس ماندگارتر شد. چرا که با این نفرات السد را در خانه شکست داد و تا حدود زیادی به فینال لیگ قهرمانان آسیا نزدیک شد.

اما شاید آنچه تفاوت این دو مسابقه بود نه نحیف شدن و مشکلات پرسپولیس در ترکیب نفرات بلکه استراتژی تیمی اتخاذ شده برای مقابله با حریف قدرتمندش در خانه این تیم باشد. شاید گل های خورده در آن شکست اول اسفند به نوعی غافلگیرکننده و ناشی از اشتباهات فردی مدافعان پرسپولیس بود اما برانکو و تیمش برای آن مسابقه استراتژی مناسبی نداشتند و به اندازه کافی برای رسیدن به امتیاز در آن بازی سخت متمرکز و دقیق به نظر نمی رسیدند.

در آن دیدار علاوه بر اشتباهات فردی مدافعان پرسپولیس، این تیم برای حفظ دروازه خودی و ضربه زدن به حریف در اندک حملاتش برنامه ریزی و استراتژی مناسبی نداشت و درست مثل بازی فصل قبلش مقابل الریان آشفته و از هم گسیخته بازی کرد. در حالی که 8ماه بعد از آن با نفرات کم تجربه تر اما سختکوش تر موفق شد با یک استراتژی درست 90دقیقه دروازه اش را از گزند حملات حریف در امان نگه دارد و بدون رفتن به دفاع مطلق در بهترین زمان ممکن ضربه کاری را به پیکر السد وارد کند.

حالا پرسپولیس و برانکو با درس گرفتن از اتفاقات دو بازی قبلی در دوحه دوباره به مصاف السدی خواهند رفت که از بازی اولش امتیازی کسب نکرده و زخم خورده و تهاجمی تر وارد این بازی می شود. باید دید برانکو بدون رفتن به دفاع مطلق، قدرت دفع حملات این حریف قدرتمند و ضربه زدن به حریف در زمان مناسب بازی را خواهد داشت یا اتفاقات مسابقه به گونه دیگری رقم خواهد خورد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
بت بال

نظرسنجی

پرسپولیس مقابل السد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00
پارس جم
پارس جم
0 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : تختی جم
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 26 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن