السد - پرسپولیس، بسکتبالی اما کم گل!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 924 ] - پنجشنبه, 23 اسفند 1397

السد - پرسپولیس، بسکتبالی اما کم گل!

بازی السد - پرسپولیس جدا اینکه در پایان نتیجه ناراحت کننده ای برای هواداران پرسپولیس داشت اما از کیفیت فوق العاده بالایی برخودار بود و آنهایی که این مسابقه را... 5 out of 5 based on 1 ratings.
السد - پرسپولیس، بسکتبالی اما کم گل!

بازی السد - پرسپولیس جدا اینکه در پایان نتیجه ناراحت کننده ای برای هواداران پرسپولیس داشت اما از کیفیت فوق العاده بالایی برخودار بود و آنهایی که این مسابقه را...

ارتش سرخ دات كام :

بازی السد - پرسپولیس جدا اینکه در پایان نتیجه ناراحت کننده ای برای هواداران پرسپولیس داشت اما از کیفیت فوق العاده بالایی برخودار بود و آنهایی که این مسابقه را برای تماشا انتخاب کردند با وجود شکست پرسپولیس، از تماشای نود دقیقه فوتبال زیبا و تهاجمی که سرشار از موقعیت و صحنه خطرناک روی دروازه ها بوده لذت برده اند. نکته مهم این بازی آنجاست که پرسپولیس و السد هر دو در ارائه تاکتیک های مد نظر خود کاملا موفق عمل کردند و شاید این بازی در حالت طبیعی تر و کمی سست آمدن مدافعان و دروازه بان های دو تیم می توانست گل های زیادی به همراه داشته باشد اما در نهایت یک گل در موقعیت آفساید، تعیین کننده برنده این مسابقه بود.

اتفاق ویژه این مسابقه آنجاست که تقریبا در تمام طول نود دقیقه بازی خیلی کم شاهد رد وبدل شدن توپ در میانه میدان بودیم، توپ ها خیلی زود به یک سوم دفاعی حریفان می رسید و تبدیل به موقعیت گل می شد. با اینکه مالکیت توپ 65.5 به 34.5 به سود تیم میزبان این مسابقه بود اما به هیچ وجه نمی توانید پرسپولیس را به بازی دفاعی متهم کنید. این تیم هیچ گاه به دفاع مطلق رو نیاورد و در نبردهای تن به تن آماری نزدیک به السد داشت. پرسپولیسی ها 44.7 دوئل ها را بردند در حالی که السدی ها در 55.3 درصد دوئل ها برنده شدند.

شاید جالب باشد بدانید این دو تیم در مجموع نزدیک به 50 شوت به سمت دروازه حریف داشته اند که سهم السد 26 و سهم پرسپولیس 13 تا بوده است. البته وقتی بدانیم فقط 2 شوت پرسپولیسی ها در چارچوب بوده بی دقتی بازیکنان این تیم را ثابت می کند. در نقطه مقابل السدی ها هم فقط 6 شوت در چارچوب زدند که نشان می دهند آنها هم در این زمینه موفق عمل نکردند. از آن 6 ضربه هم بسیاری را بیرانوند و مدافعان مهار کردند و فقط یکی به تور نشست که آن هم در موقعیت آفساید بود.

اما چیزی که در این مسابقه بیش از حد به چشم آمد فشردگی، دقت و ظرافت بازیکنان پرسپولیس در دفاع بود به طوری که چهار مدافع این تیم بسیار حواس جمع و متمرکز بازی کردند و تا جایی که السد مجبور شد 12 شوت بیرون از چارچوب داشته باشد. این آمار در مورد پرسپولیس فقط یک بود چرا که آنها سعی داشتند تا نزدیک دروازه سعد الشیب جلو بروند و در نهایت ضربه آخر را بزنند که موفق هم نبودند. در دقت شوت هر دو تیم ضعیف عمل کردند (26.1 به 12.5 درصد به نفع السد) تا مشخص شود چرا این مسابقه شبیه بسکتبال فقط یک گل در ثانیه های پایانی داشت و کم گل از آب در آمد.

اجازه بدهید بار دیگر به بحث دفاعی پرسپولیس برگردیم و اینکه مدافعان این تیم چه کار ویژه یا مقابل السد قدرتمند و آن خط آتش کم نظیرش انجام دادند. در این بازی پرسپولیسی ها 25 بار پوشش انجام دادند تا حملات حریف را خنثی کنند که این می تواند یک رکورد فوق العاده برای مدافعان سرخ و برانکو باشد. در تعداد تکل ها هم یک مقدار آمار پرسپولیس بهتر است(18 به 17) اما دقت تکل ها در مورد حریف قطری ( 70.6 به 50 درصد) برتری آنها در دفع موقعیت های پرسپولیس را نشان می دهد. به خاطر بازی مالکانه السد در خانه خود تعداد پاس های بازیکنان این تیم نسبت به پرسپولیس تقریبا دو برابر بود(512 به 270) ضمن اینکه دقت پاس السدی ها هم بالاتر بود که (80.1 به 60.1) با توجه به نوع بازی این تیم و استراتژی اش طبیعی به نظر می رسید.

در یکی دیگر از آیتم ها فشردگی مدافعان پرسپولیس نشان می دهد السدی ها چقد روی ارسال از کناره ها و ضربات بونجاح حساب باز کرده بودند(23 به 11) اما جالب است که دقت سانتر بازیکنان قطری پائیین تر از پرسپولیس بوده(39.1 به 54.5 درصد) است تا مشخص شود تیم برانکو در این آیتم هوشمندانه و با دقت بیشتری دنبال گل از روی ارسال ها بوده است.

بازی السد - پرسپولیس یکی از دیدارهای فوق العاده مهیج و زیبا به لحاظ تاکتیکی و فنی بود که می توان از جزئیات آمار ی اش نکات ویژه یا بیرون کشید اما شاید آنچه برای پرسپولیس مهم بود بازگشت به فرم خوبش در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا بود که هنوز هواداران این تیم را به صعود امیدوار نگه می دارد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • omid 110
    omid 110 :
    بازیهای لیگ مهمتر از بازیهای اسیا هست..هیچ تیمی از ایران نمیتونه توی اسیا قهرمان بشه...بدون تعارف بعیده دیگه بتونیم از گروه صعود کنیم چه برسه که به فینال برسیم..

نظرسنجی

موافق بازگشت جدا شده های پرسپولیس در فصول گذشته به تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن