7 نکته از دیدار السد و پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1285 ] - پنجشنبه, 23 اسفند 1397

7 نکته از دیدار السد و پرسپولیس

بازی السد قطر و پرسپولیس ایران بسیار دیدنی و جذاب از کار درآمد، ولی افسوس که در لحظات پایانی و در وقت های تلف شده بازی بونجاح زهر خود را ریخت پرسپولیس در روزی... 5 out of 5 based on 1 ratings.
7 نکته از دیدار السد و پرسپولیس

بازی السد قطر و پرسپولیس ایران بسیار دیدنی و جذاب از کار درآمد، ولی افسوس که در لحظات پایانی و در وقت های تلف شده بازی بونجاح زهر خود را ریخت پرسپولیس در روزی...

ارتش سرخ دات كام :

بازی السد قطر و پرسپولیس ایران بسیار دیدنی و جذاب از کار درآمد، ولی افسوس که در لحظات پایانی و در وقت های تلف شده بازی بونجاح زهر خود را ریخت
پرسپولیس در روزی که مستحق شکست نبود با دست خالی قطر را به سوی تهران ترک کرد  . در مطلب زیر 7 نکته از بازی جذاب پرسپولیس و السد را برای شما آماده کرده ایم.

1- شروع پرفشار السد در هر نیمه
با توجه به شرایط میزبانی، این تیم السد بود که در شروع هر نیمه 10 دقیقه ابتدایی را هجومی آغاز کرد تا بلکه بتواند با زدن یک گل زودهنگام نایب قهرمان آسیا را تحت فشار قرار دهد، ولی در مجموع دفاع تیمی خوب پرسپولیس مانع نیل به هدف السد قطر شد.

2- برنامه و استراتژی اصلی پرسپولیس
هدف و برنامه اصلی برانکو در تقابل با السد ابتدا گل نخوردن بود و به همین دلیل او تیمش را در زمین خودی نگه داشته بود تا با تجمع در نیمه زمین خودی و کم کردن فاصله خطوط، حمله حریف را با ایجاد لایه های دفاعی عقیم کند و البته برای گلزنی هم چشم برانکو به ضدحملات بود و همچنین آمار های بازی هم در انتها همین نکته را نشان داد که مالکیت توپ پرسپولیس نصف حریفش بود، همان گونه که تعداد پاس ها هم همین برتری دو برابری السد را نشان می داد.

3- موقعیت سوزی های سرخ ها
هر چند شیوه بازی پرسپولیس تدافعی بود، ولی موقعیت های گلزنی ارتش سرخ در این بازی تقریباً زیاد و جدی بود که البته متأسفانه هیچ یک از آن ها به دروازه السد راه پیدا نکرد تا به معنای واقعی پرسپولیس موقعیت سوزی کرده باشد و البته در این میان بیشتر از همه آقای گل پرسپولیس در این ناکامی نقش داشت که یا با تعلل بیش از حد این موقعیت ها را از دست می داد یا با بی دقتی توپ هایش را خارج از چهارچوب می زد.

4- از مهار گابی تا نبود ژاوی
به وضوح نبود ژاوی در این بازی به چشم آمد و السد در غیاب چند بازیکن خود و به خصوص ژاوی نظم و خلاقیت لازم را در زمین نداشت؛ نکته ای که کاملاً به سود پرسپولیس بود و در سوی دیگر هم این گابی بود که نتوانست سایه ای از خودش باشد و البته دلیل اصلی آن هم مهار شدن این بازیکن به خصوص از سوی محمد نادری بود که یک پوئن مثبت برای این مدافع جوان سرخ ها بود.

5- ضربات ایستگاهی خطرناک پرسپولیس
یکی از برنامه های پرسپولیس برای این دیدار استفاده از ضربات ایستگاهی بود که انصافاً در چند باری که این فرصت به ارتش سرخ رو کرده بود آن ها بسیار خطرناک ظاهر شدند و صاحب چند موقعیت جدی گلزنی شدند.

6- گلر های فعال در یک بازی سرشار از موقعیت
با توجه به سرعت بالای این بازی و موقعیت های گل زیادی که روی دروازه های هر دو تیم ایجاد می شد به نوعی دروازه بان های هر دو تیم فعال تر از دیگر بازیکنان داخل زمین بودند و با توجه به رد و بدل شدن یک گل دیرهنگام آن ها بسیار درخشیدند. به خصوص بیرانوند که در چند صحنه بازی عکس العمل های فوق العاده ای را از خودش نشان داد تا کلاس بالای بازی خود را یک بار دیگر نشان دهد.

7- باز هم برانکو و انجام تعویض های بی فایده
یکی از نکات منفی در کارنامه مربیگری برانکو تعویض هایی است که او انجام می دهد و این بار هم مثل بازی قبل در لیگ قهرمانان و بازی مقابل پاختاکور ازبکستان، باز هم تعویض های برانکو «دیرموقع» و «بی تأثیر» بود و این بار هم اولین تعویض سرمربی پرسپولیس در دقیقه 83 انجام شد و دو تعویض بعدی او هم در وقت های اضافه 2+90 و 4+90 تا این تعویض های دیرهنگام او (به رغم نیمکت پر و پیمان پرسپولیس) باز هم دیده شود و البته در رابطه با بی تأثیر بودن این تعویض ها هم باید گفت که سیامک خیلی دیر به جای بودیمیر (که باید زودتر تعویض می شد) به بازی آمد و سروش رفیعی و احسان حسینی هم به دلیل دیر به بازی آمدن فرصتی برای تأثیرگذاری نداشتند تا به نوعی هر سه تعویض برانکو نتیجه ای در بر نداشته باشد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق بازگشت جدا شده های پرسپولیس در فصول گذشته به تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن