پرسپولیس مدل 97

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 792 ] - شنبه, 25 اسفند 1397

پرسپولیس مدل 97

در این مطلب به بررسی و تحلیل پرسپولیس در سال 97 می پردازیم و عملکرد تیم در سالی که روز به روز به پایانش نزدیک تر می شویم را مورد ارزیابی قرار می دهیم، پرسپولی... 5 out of 5 based on 3 ratings.
پرسپولیس مدل 97

در این مطلب به بررسی و تحلیل پرسپولیس در سال 97 می پردازیم و عملکرد تیم در سالی که روز به روز به پایانش نزدیک تر می شویم را مورد ارزیابی قرار می دهیم، پرسپولی...

ارتش سرخ دات كام :

در این مطلب به بررسی و تحلیل پرسپولیس در سال 97 می پردازیم و عملکرد تیم در سالی که روز به روز به پایانش نزدیک تر می شویم را مورد ارزیابی قرار می دهیم، پرسپولیسی که یکی از به یادماندنی ترین و بهترین تیم های تاریخ و یکی از بهترین تیم های باشگاهی ما حداقل در این دهه محسوب می شود، عملکردش مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

پرسپولیس سال را با شکست مقابل سایپا در استادیوم آزادی شروع کرد و این تنها شکست این تیم در دیدارهای خانگی در سال 97 بوده و در این سال، موفق به تکراری قهرمانی اش شد و در پایان فصل با برد برابر تیم الوحده امارات فصل را به خوبی به اتمام رساند ولی نگرانی برای هواداران این تیم تازه از پایان فصل شروع می شد زیرا این تیم از پنجره نقل و انتقالاتی محروم بود و پرسپولیس تا پایان نیم فصل اول نمی توانست بازیکن جدیدی جذب کند. انتظارات از این تیم به گونه ای بود که در پایان نیم فصل بین مدعیان قرار بگیرند و با جدایی پنج بازیکن اصلی، هیچ دستاوردی نیز برای تیم شان در ادامه رقابت های لیگ قهرمانان اسیا قائل نبودند. ولی پرسپولیس فراتر از حد انتظارات نتیجه گرفت و در پایان نیم فصل، حتی از فصل گذشته خود نیز بیشتر امتیاز جمع آوری کرد و تا فتح لیگ قهرمانان فاصله ای نمانده بود. پرسپولیس برخلاف سال گذشته در جام حذفی نیز مدعی است و با سپاهان قرار است در اصفهان یک نیمه نهایی جذاب را برگزار کنند.

پرسپولیس امسال با 41 بازی انجام شده، 20 بازی را موفق به پیروزی شده و 7 بازی را واگذار کرده و 14 دیدار این تیم با تساوی به پایان رسیده است. شکست های این تیم مقابل سایپا، ذوب آهن، الوحده، الدحیل، کاشیما، السد و فولاد خوزستان بوده است. 44گل زده و 26 گل خورده عملکرد این تیم در سال جاری بود.

پرسپولیس در روز سیزده بدر در ازبکستان با تساوی برابر نسف قارشی ازبکستان صعودش را به مرحله بعد حتمی کرد و با برد در دیدار خانگی برابر السد به عنوان صدرنشین گروه به مرحله بعد صعود کرد. در مرحله بعد در دیدار برگشت مقابل الوحده، با گل سیدجلال در آخرین دقایق بازی، حکم صعود این تیم به مرحله بعدی امضا شد .

پرسپولیس محروم از خرید بازیکن حالا در ادامه رقابت ها باید به مصاف الدحیلی می رفت که حسابی تقویت نیز شده بود. این تیم در خانه حریف در دیداری که خوب هم بازی کرد با یک گل نتیجه را واگذار کرد. در تهران در دیدار برگشت درست زمانی که همه منتظر به ثمر رسیدن گل پرسپولیس بودند، این الدحیل بود که دروازه بیرانوند را باز کرد تا ورزشگاه به سکوتی مطلق برود. اما این پایان ماجرا نبود زیرا پرسپولیس موفق شد در نیمه دوم سه بار دروازه الدحیل را باز کند تا صعود به نیمه نهایی را نیز دبل کند.

پرسپولیس و السد دو تیمی که در مرحله گروهی نیز با یکدیگر روبرو شده بودند باید دیدار نیمه نهایی را برابر هم انجام می دادند، درست مثل اتفاقی که در سال گذشته برابر الهلال افتاده بود. در دیدار رفت پرسپولیس در برابر ستارگان السد خوب مقاومت کرد و حتی موقعیت برای گل زدن نیز داشت ولی درست در زمانی که همه از نتیجه تساوی راضی بودند، علیپور توپ را از نیمه زمین برداشت و با یک فرار انفجاری  به سمت دروازه السد حرکت کرد و دروازه بان این تیم با خطا بر روی علیپور، یک پنالتی به پرسپولیس هدیه داد تا علیپور با گل کردن آن توپ، سوغاتی ارزشمند را با خود به تهران ببرند. در دیدار برگشت در حالی که بونجاح همه چیز را به تساوی کشیده بود، این سیامک نعمتی بود که با باز کردن دروازه السد و صعود این تیم به فینال، شبی تاریخی برای هواداران این تیم رقم زد.

در فینال در ژاپن پرسپولیس با دو گل مغلوب کاشیما آنتلرز شد اما تاثیرگذارتر از باخت، اخراج سیامک نعمتی  در آخرین ثانیه های دیدار بود که باعث شد در تهران و در مقابل چشم هواداران خود زورش به این تیم نرسد، و با نیمکت خالی نتوانست از پس تیم کاشیما بربیاید تا در تهران این کاشیما باشد که جشن قهرمانی می گیرد و این تلخ ترین شب برای هواداران پرسپولیس در سال 97 بود.

اما در این فصل لیگ قهرمانان پرسپولیس که به دنبال اتمام کار ناتمام فصل گذشته است در اولین دیدار خود در حالی که یک بر صفر عقب بود ، بودیمیر کار را به تساوی کشاند ولی پرسپولیس موفق به کسب سه امتیاز نشد. در دومین دیدار و در آخرین دیدار آسیایی این تیم در سال 97 و در زمین السد در برابر این تیم بازی پایاپایی به نمایش گذاشت و در دیداری که حتی می توانست برنده باشد با گل دقایق آخر بونجاح شکست خورد تا کاری دشوار برای صعود داشته باشد.

برانکو با توجه به محرومیت این تیم ، سعی کرده از داشته هایش بهترین بهره وری را داشته باشد و از لحاظ بدنی پرسپولیس را در بهترین شرایط ممکن نگه می دارد و از این نظر یکی از بهترین های لیگ ما محسوب می شود و این قضیه در دیدارهای آسیایی این تیم نیز کاملا مشهود است. برانکو در نیم فصل اول که با کمبود بازیکن روبرو بود تیمش باز حداقل استاندارد را دارا بود و شاید با پرسپولیس هجومی چند فصل گذشته فاصله داشت ولی این افت نسبت به خود این تیم لحاظ می شد زیرا نسبت به سایر رقبا پرسپولیس باز هم عملکرد استانداردتری به نمایش می گذاشت و این دیگر رقبا بودند که می خواستند خود را به سطح حداقل جهانی برسانند. تیم پرسپولیس که تیمی منسجم، با برنامه مشخص و هدفمند است نتیجه چهار سال زحمات برانکو است. پرسپولیس که یکسال کمترین تغییر را داشته با اضافه شدن بازیکنان جدید با افتی همراه شد که خیلی از هواداران این تیم را نگران کرد زیرا نه فقط بازیکنان جدید بلکه بسیاری از بازیکنان کلیدی این تیم با اوج خود فاصله گرفته اند، و هماهنگ کردن بازیکنان جدید با تیم و دور بودن بسیاری از بازیکنان این تیم از فرم ایده آل یکی از چالش های سخت برانکو ، در حساس ترین مقطع فصل است. ولی دیدار برابر السد همه را به بازگشت به روزهای خوب گذشته امیدوار کرد.

خط دفاع منسجم پرسپولیس به رهبری سیدجلال از نقاط قوت این تیم محسوب می شود و در روزهای حساس لیگ به کمک همین خط دفاع توانست امتیازها را جمع آوری کند و محرومیت را پشت سر بگذارند. پرسپولیس که سال ها شاید از نبود یک دروازه بان مطمئن رنج می برد، حالا در درون دروازه یکی بهترین دروازه بان های حال حاضر ایران را دارد و بیرانوند که مرد شماره یک دروازه تیم ملی محسوب می شود خیال پرسپولیس ها را از دروازه راحت کرده است .

پرسپولیس در آخرین دیدار سال، مهمان تیم سپیدرود است که به نظر نمی رسد با بضاعت فعلی این تیم چالش بزرگی برای بردن پیش رو داشته باشد و امیدوار است با پیروزی در این دیدار به استقبال سال نو برود. چه خوب می شد که در این بازی ما شاهد رونمایی از پرسپولیس مدل 98 باشیم با کمترین آلایندگی.


برچسب ها : پرسپولیس

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • ایبو صامت
    ایبو صامت :
    الوحده یاالجزیره؟اشتباه نکرده اید؟
  • امیرحسین قربانی
    امیرحسین قربانی :
    الوحده درسته

نظرسنجی

موافق بازگشت جدا شده های پرسپولیس در فصول گذشته به تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : محمدحسین زاهدی فرد
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن