شهرآورد، یک داستان واقعی؛ بازی شفر، بازی برانکو

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 804 ] - پنجشنبه, 8 فروردین 1398

شهرآورد، یک داستان واقعی؛ بازی شفر، بازی برانکو

شهرآورد پایتخت وسط تعطیلات نوروز می تواند از تمام فیلم های روی پرده تماشایی تر باشد، اکران یک رقابت واقعی. غیرمنتظره ها معمولا هیجان دارند، گاه مثل دیدارهای غی... 5 out of 5 based on 2 ratings.
شهرآورد، یک داستان واقعی؛ بازی شفر، بازی برانکو

شهرآورد پایتخت وسط تعطیلات نوروز می تواند از تمام فیلم های روی پرده تماشایی تر باشد، اکران یک رقابت واقعی. غیرمنتظره ها معمولا هیجان دارند، گاه مثل دیدارهای غی...

ارتش سرخ دات كام : شهرآورد پایتخت وسط تعطیلات نوروز می تواند از تمام فیلم های روی پرده تماشایی تر باشد، اکران یک رقابت واقعی.


غیرمنتظره ها معمولا هیجان دارند، گاه مثل دیدارهای غیرمنتظره که غذای روح می شود و غنای جسم و ناگاه مثل سیل و زلزله که بی خبر از راه می رسد و داغ بر دل می زند... غیرمنتظره ها معمولا هیجان انگیزند.

شهرآورد نوروزی هم غیرمنتظره است. این که وسط تعطیلات نوروز بیننده مهم ترین رویداد فوتبالی ایران باشی، اگر غیرمنتظره نیست پس چیست؟

اما این بازی غیرمنتظره را مردانی هدایت می کنند که از مدتها قبل منتظرش بودند، مستر برانکو و مستر شفر... مردانی که این بار بهانه های بیشتری برای پیروز شدن دارند. هرچند اوضاع پرسپولیس در جدول بهتر از استقلال است و حتی مساوی هم باعث می شود برانکو دست بالا را بگیرد اما پروفسور قطعا برای مساوی بازی نمی کند چرا که تقسیم امتیازها پرسپولیس را به حاشیه امنیت نمی رساند. شفر هم می تواند با بستن بازی و یک مساوی، خودش را در جایگاه یک مربی موفق حفظ کند و رقابت بر سر قهرمانی را به هفته های پایانی بکشاند اما پیروزی استقلال، این تیم را بعد از ماه ها انتظاری طولانی به صدر جدول می رساند و سکان کشتی استقلال را تمام و کمال به دست مرد آلمانی می سپارد تا از همین حالا هر که را خواست حفظ و هر که را نخواست حذف کند.

این درست که توپ را در زمین بازیکنان دو تیم می چرخانند و نتیجه را میزان دقت و غفلت آنها رقم می زند اما سرنخ این شهرآورد دست برانکو و شفر است. عصای شعبده از آستین کدام بیرون می آید؟ پروفسور کروات یا جادوگر آلمانی؟

برانکو که بعد از مساوی شهرآورد اصفهان وسوسه شده بود هر چه هافبک در تمرین دارد به ترکیب وارد کند و با مساوی، از پیچ تند شهرآورد بگذرد، به گفته همکارانش تغییر عقیده داده و با این نگاه که حتی در صورت شکست هم شانس قهرمانی پرسپولیس کم نمی شود، می خواهد دست به ریسک بزند و از تمام دارایی های تهاجمی تیمش برای عقب نگه داشتن استقلال استفاده کند. برانکو می گوید بهترین راه برای مهار عناصر هجومی استقلال دور نگه داشتن آنها از دروازه پرسپولیس است و این کار با کشاندن جریان بازی به زمین حریف ممکن خواهد بود. برانکو مهره هایی را به کار می گیرد که بازیکنان حریف از ترس قابلیت های آنها دست به عصا بازی کنند.

شفر اما بیشتر روی تاکتیک متمرکز است تا مهره... مرد آلمانی که ترکیب خود را از سه روز پیش شناخته، این روزها بیشتر از آن که مهره های اصلی اش را تمرین بدهد، با آنها حرف می زند. شفر می گوید هیچ تیمی توان بردن استقلال را ندارد، غیر از خود استقلال. تاکید شفر روی این اصل است که ضریب دقت شاگردانش را بالا ببرد. همین که او بعد از پاس هفتاد متری دفاع کناری تیمش، سوت می زند و تمرین را نگه می دارد و تاکید می کند دقت پاس مهم تر از سرعت توپ و مسافت انتقال توپ است، نشان می دهد او یک بازی باحوصله را از شاگردانش طلب می کند.

*مهدی هژبری

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • بهرام عظیمی
    بهرام عظیمی :
    پرسپولیس نباید فریب این تحلیل ها را بخورد
    با یک تساوی صدر حفظ می شود
    ضمن اینکه مطلب بالا اطلاعات غلط می دهد! این استقلال است که با خریدن آفریقایی ها مهره محور است و تیم برانکو تاکتیک محور!!

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن