ششمین پنالتی هدر رفته دربی؛ به نفع پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1412 ] - شنبه, 10 فروردین 1398

ششمین پنالتی هدر رفته دربی؛ به نفع پرسپولیس

ضربه پنالتی بهترین فرصت برای گلزنی یک تیم در جریان بازی است.در طول تاریخ دربی 21 بار این فرصت نصیب تیمها شده که فرشید اسماعیلی ششمین بازیکنی است که در به ثمر ... 5 out of 5 based on 2 ratings.
ششمین پنالتی هدر رفته دربی؛ به نفع پرسپولیس

ضربه پنالتی بهترین فرصت برای گلزنی یک تیم در جریان بازی است.در طول تاریخ دربی 21 بار این فرصت نصیب تیمها شده که فرشید اسماعیلی ششمین بازیکنی است که در به ثمر ...

ارتش سرخ دات كام :

ضربه پنالتی بهترین فرصت برای گلزنی یک تیم در جریان بازی است.در طول تاریخ دربی 21 بار این فرصت نصیب تیمها شده که فرشید اسماعیلی ششمین بازیکنی است که در به ثمر رساندن پنالتی ناکام مانده است.به همین بهانه بازیکنانی که در تاریخ شهرآورد این فرصت طلایی را از دست داده اند مرور شده است.

اولین پنالتی خراب شده: مجید نامجومطلق
در 28 دربی نخست هیچ پنالتی ای از دست نرفت تا اینکه در دربی سال 67 در چارچوب جام باشگاههای تهران، استقلال روی خطای سعید نعیم آبادی به روی محسن گروسی صاحب ضربه پنالتی شد و مجید نامجومطلق که در ابتدای فصل با سر و صدای زیاد به استقلال پیوست در گل کردن پنالتی ناکام ماند و ضربه او توسط وحید قلیچ مهار شد تا اولین پنالتی خراب کن تاریخ دربی قرار گیرد.

دومین پنالتی خراب شده: مهرزاد معدنچی
پس از ناکامی نامجومطلق در گل کردن به مدت 19 سال تمام پنالتی های دربی به گل تبدیل شد تا اینکه در دربی برگشت لیگ ششم پرسپولیس برای نخستین بار توفیقی در گل کردن پنالتی نداشته باشد.مهرزاد معدنچی در روزی که موقعیتهای متعددی را برابر استقلال خراب کرد توفیقی در گل کردن پنالتی نداشت و ضربه او توسط وحید طالب لو مهار شد.

سومین پنالتی خراب شده: مهدی شیری
در دربی برگشت لیگ نهم پرسپولیس در ابتدای نیمه دوم توسط هادی نوروزی به پنالتی دست یافت که ضربه مهدی شیری توسط وحیدطالب لو مهار شد هرچند که در برگشت عادل کلاه کج دروازه حریف را باز کرد تا تنها گل روی برگشت پنالتی در تاریخ شهرآورد شکل گیرد.وحید طالب لو با مهار 2 پنالتی، پنالتی گیرترین دروازه بان تاریخ دربی محسوب می شود.

چهارمین پنالتی خراب شده: محمد نوری
روند پنالتی خراب کردن پرسپولیس در لیگ یازدهم ادامه یافت و این بار در دربی رفت محمد نوری در شرایطی که پرسپولیس با یک گل از حریف عقب بود ضربه پنالتی اش را به بیرون زد تا اولین پنالتی اوت شده تاریخ دربی شکل گیرد.این بازی با نتیجه 2 بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

پنجمین پنالتی خراب شده: مهدی طارمی
در دربی برگشت لیگ پانزدهم در روزی که پرسپولیس بسیار طوفانی آغاز کرد و تا دقیقه 35 با 2 گل از حریف پیش بود صاحب یک ضربه پنالتی شد و مهدی طارمی برای کامل کردن هت تریک خود در نیمه اول پشت ضربه پنالتی قرار گرفت ولی در مصاف با رحمتی ناکام ماند.در پایان این بازی پرسپولیس با نتیجه 4 بر 2 به پیروزی رسید تا برای اولین بار تیمی که پنالتی از دست داده به پیروزی رسیده باشد.

ششمین پنالتی خراب شده: فرشید اسماعیلی
در دربی برگشت لیگ هجدهم فرشید اسماعیلی با زدن یک پنالتی جیپ به خارج از چارچوب باعث شد تا پس از 31 سال استقلال در گل کردن پنالتی در شهرآورد ناکام باشد و استقلال بازنده میدان لقب گیرد.

پنالتی های اشاره شده تنها پنالتی هایی بوده که در جریان بازی شکل گرفته در طول تاریخ تنها یک بار بازی دو تیم به ضربات پنالتی کشیده که به جام حذفی سال 67 برمی گردد که پرسپولیس هر 4 پنالتی خود را به گل تبدیل کرد ولی پنالتیهای استقلال توسط قلعه نویی و شکورزاده به هدر رفت.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق استعفای ایرج عرب هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن