نگاه نزدیک به گل احمد نور؛ سر 3 امتیازی

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1996 ] - دوشنبه, 12 فروردین 1398

نگاه نزدیک به گل احمد نور؛ سر 3 امتیازی

در دربی احمد نوراللهی با ضربه سری دیدنی موفق شد دروازه استقلال را باز کند و پرسپولیس با همین نتیجه به برتری رسید. قرمزپوشان پایتخت در روزی که از شماره 8 آماده... 5 out of 5 based on 2 ratings.
نگاه نزدیک به گل احمد نور؛ سر 3 امتیازی

در دربی احمد نوراللهی با ضربه سری دیدنی موفق شد دروازه استقلال را باز کند و پرسپولیس با همین نتیجه به برتری رسید. قرمزپوشان پایتخت در روزی که از شماره 8 آماده...

ارتش سرخ دات كام :

در دربی احمد نوراللهی با ضربه سری دیدنی موفق شد دروازه استقلال را باز کند و پرسپولیس با همین نتیجه به برتری رسید.
قرمزپوشان پایتخت در روزی که از شماره 8 آماده ای بهره می بردند، توانستند استقلال را شکست دهند. او در دقیقه 21 با ضربه سر چکشی دروازه سیدمهدی رحمتی را گشود اما نگاه نزدیک به این گل، نکات دیگری را هم روشن می سازد.

تاکتیک سرخابی؛ ارسال به 6 قدم
از آغاز بازی روی ضربات ایستگاهی هر دو تیم ارسال های خود را به نزدیک دروازه انجام می دادند. آبی ها دو فرصت بسیار خوب را با سانتر به روی خط شش قدم به وجود آوردند که منشا و باقری این موقعیت ها را هدر دادند. تیم پرسپولیس هم به این شکل تلاش می کرد تا به دروازه استقلال برسد.
سرانجام در دقیقه 21 سانتر دقیق مهدی ترابی در مقابل دروازه به احمد نوراللهی رسید و او با دقت هرچه تمام تر دروازه رحمتی را باز کرد. این ضربه چکشی در شرایطی زده شد که هیچ کس مزاحمتی برای گلزن سرخ ها به وجود نیاورده بود.

از السد تا استقلال؛ سر ثمربخش احمد نور
پرسپولیس تنها در این بازی تاکتیک این چنینی نداشت. قرمزها در دیدار با السد و سپیدرود نیز کرنرها را به همین شکل ارسال می کردند و هدف نیز احمد نوراللهی بود. او در دیدار با السد یک بار در نیمه اول و یک بار هم در نیمه دوم صاحب فرصت شد که هر دو از دست رفتند اما تاکتیک پرسپولیس تغییر نکرد.
در دیدار با استقلال هم ترابی توپ را  برای احمد نوراللهی فرستاد و این بار هافبک ملی پوش پرسپولیس دروازه را فرو ریخت؛ دقیقا کاری که در بازی با سپیدرود هم انجام داده بود. نکته مهم این که در تمرینات سروش رفیعی و مهدی شیری نیز ارسال کرده بودند اما دستور نهایی این بود که ترابی سانتر کند. همچنین برای زدن ضربه نهایی هم نوراللهی تمرین زیادی انجام داده بود تا این که موفق شد با ضربه چکشی گلزنی کند.

عملیات ناموفق یارگیر مستقیم نوراللهی
در صحنه کرنر استقلالی ها تلاش داشتند تا با 8 بازیکن، 6 مهره سرخپوش را مهار کنند. سه بازیکن در تیر یک بودند، پژمان منتظری سیدجلال را گرفته بود و به نظر می رسد یار مستقیم گلزن تیم پرسپولیس هم فرشید باقری بود اما او نتوانست مانع از گلزنی نوراللهی شود و جا ماند.
در صحنه گل، باقری تعادل خود را از دست داد و دیگر بازیکنان هم در شرایطی نبودند که به یاری او بیایند. سانتر ترابی به شکلی ارسال شد که استقلالی ها گمان کردند توپ برای علیپور فرستاده شده، بنابراین به سراغ این بازیکن رفتند و فریب خوردند. ترابی در این صحنه سانتر فوق العاده ای کرد و انتخاب درستی هم داشت؛ درست مثل جدال با استقلال خوزستان.رحمتی؛ تعلل های آقای شماره یک
روی صحنه گل سانتر ترابی به شکلی بود که شاید نتوان مهدی رحمتی را مقصر اصلی گل قلمداد کرد اما آبی ها نیز بارها سانترهای این چنینی داشتند که به خاطر خروج بیرانوند خنثی شد. در این کرنر هم رحمتی می توانست خروج کند اما تعلل کرد.
ولی راجع به ضربه چکشی نوراللهی شاید رحمتی آخرین مقصر در این گل باشد چرا که مهار ضربه سر نوراللهی بسیار سخت و حتی غیرممکن بود؛ البته مهار آن با جایگیری اشتباه رحمتی دشوارتر هم شد.
مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    احمد ماشالله عالی شده...اون شوتش تو دربیم هنوز ماندم چطور گل نشد از زید دست رحمتی هم رد شده منتها توپ خورد زمین و به پهلوی رحمتی و پایین آمد..خلاصه شانس آورد..ایخ جور توپ6ا که رد مشه بهد از خوردن به زیر دروازه بان آروم داخل دروازه میشه. معمولا!!!!!

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن