آنالیز: در روز نمایش عجیب نعمتی، بودیمیر غافلگیرمان کرد!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2270 ] - جمعه, 16 فروردین 1398

آنالیز: در روز نمایش عجیب نعمتی، بودیمیر غافلگیرمان کرد!

تیم فوتبال پرسپولیس با شکست پیکان، اختلافی 6 امتیازی با رقبای خود در صدر جدول ایجاد کرد. سرخپوشان با اعتماد به نفس بالایی که ناشی از پیروزی در دربی پایتخت داش... 5 out of 5 based on 6 ratings.
آنالیز: در روز نمایش عجیب نعمتی، بودیمیر غافلگیرمان کرد!

تیم فوتبال پرسپولیس با شکست پیکان، اختلافی 6 امتیازی با رقبای خود در صدر جدول ایجاد کرد. سرخپوشان با اعتماد به نفس بالایی که ناشی از پیروزی در دربی پایتخت داش...

ارتش سرخ دات كام :

تیم فوتبال پرسپولیس با شکست پیکان، اختلافی 6 امتیازی با رقبای خود در صدر جدول ایجاد کرد.
سرخپوشان با اعتماد به نفس بالایی که ناشی از پیروزی در دربی پایتخت داشتند، موفق شدند یک برد ارزشمند دیگر را ضمیمه نتایج خود کنند تا پیروزی دوم را در سال 98 به دست آورند. اتفاقی که جایگاه سرخ ها را در صدرجدول رده بندی تثبیت کرد.
 
تغییرات تاثیرگذار !
شاگردان برانکو بازی را با آرایش 2-4-4 لوزی آغاز کردند. بیرانوند باز هم مرد شماره یک پرسپولیس بود و شجاع خلیل زاده و سیدجلال حسینی دو مدافع میانی تیم برانکو بودند. نادری در جناح چپ باردیگر در پست مورد علاقه اش برای پرسپولیس بازی کرد و در سمت راست مهدی شیری باز هم نمایش استاندارد خود در بازی های قبل را تکرار کرد. در خط میانی؛ کامیابی نیا به عنوان هافبک دفاعی ، نورالهی و نعمتی در جناح راست و چپ خط میانی و رسن هم در راس جلوی لوزی وظیفه طراحی حملات را بر عهده داشت. در خط حمله هم برانکو از حضور بودیمیر به عنوان زوج علیپور سود برد . آنچه که از دیدار روز گذشته مشخص بود ، شاگردان برانکو با  فوتبالی سرعتی که بر اساس پاس های کوتاه و حرکات ترکیبی شکل می گرفت ، توانست پیکان را زمین گیر کند . مهمترین برنامه برانکو در این دیدار استفاده از کانال سمت چپ خود بود . حضور مفید سیامک نعمتی و گاهی اوقات ، نفوذ نادری  باعث شد تا سمت راست خط دفاعی پیکان زیر فشار شدیدی قرار بگیرد . یکی از دیگر برنامه های مهم شاگردان برانکو استفاده از ضد حملات بود . در نیمه نخست در چندیدن صحنه شاهد این اتفاق بودیم که سرخ ها با استفاده از سرعت بالای رسن توپ را خیلی سریع از زمین خود به زمین حریف انتفال می دادند و با حضور مهره های قدرتمند هجومی صاحب یک گل و چندین موقعیت شدند . در نیمه دوم اما موضع سرخ ها دچارتغییراتی شد و بیشتر به پرس و بازپس گیری سریع توپ روی آوردند . بازی بیشتر در مقابل محوطه جریمه تیم پیکان دنبال می شد . سرخ ها با باز پس گیری توپ ، توپ را خیلی سریع به جلوی محوطه جریمه پیکان آورده و 4 عنصر هجومی خود را صاحب توپ می کردند . که در این بین نقش بودیمیر در فاز هجومی بسیار مهم بود و توانست در یکی از ضد حملات انجام شده در دقایق پایان بازی ، پاس گل زیبایی را بدهد .  

بازگشت باشکوه سیامک !

سرخ ها که با روحیه حاصل از برد در دربی بزرگ پایتخت به مصاف پیکان رفته بودند، بازی را هجومی تر آغاز کردند . شاگردان برانکو در همان دقایق ابتدایی صاحب موقعیت های گلزنی شدند ولی بی دقتی در ضربات پایانی مانع از رسیدن به گل و گل های زود هنگام سرخ ها شد . در ادامه این پیکان بود که توپ و میدان را در اختیار گرفت و با چند ضربه از راه دور دروازه بیرانوند را تهدید کرد اما هیچ کدام از این توپ ها راهی به دروازه پیدا نکرد. پس از چند موقعیت نصف و نیمه پیکان، این پرسپولیسی ها بودند که مالک بازی شدند اما فرصت های شاگردان برانکو راهی به دروازه پیدا نمی کرد. دردقیقه 20 ؛ با حرکات ماریو بودیمیرو سرنگونی در محوطه جریمه ، شاگردان برانکو صاحب یک پنالتی شدند ، اما ضربه بی دقت علیپور را دروازبان جوان پیکان گرفت. پس از از دست رفتن پنالتی ، سرخ های پایتخت دست از تلاش نکشیدند و سعی در موقعیت سازی کردند اما فایده ای نداشت و نتوانستند موقعیت جدی زیادی روی دروازه پدید آورند. با نزدیک شدن به دقایق پایانی فشار سرخپوشان بیشترو بیشترشد تا در نهایت مزد تلاششان را گرفتند. در دقیقه 45 ؛ بر روی پاس زیبای رسن ، شوت مهدی شیری از درون محوطه جریمه تیم پیکان با واکنش مهدی امینی همراه شد اما در ادامه نعمتی توانست دروازه پیکان را باز کند تا نیمه نخست با پیروزی پرسپولیس پایان یابد.

تیرخلاص علیپور !

سرخ ها نیمه دوم را هم  همانند نیمه نخست ، هجومی آغاز کردند و چند موقعیت جدی هم روی دروازه ایجاد کردند اما فرصت سوزی مهاجمان این تیم مانع از دو برابر شدن اختلاف شاگردان برانکو با پیکان بود.بهترین فرصت سرخپوشان را در دقایق ابتدایی نیمه دوم  علیپور از دست داد. پاس کاری بازیکنان پرسپولیس توپ را به نورالهی رساند که دو شوت متوالی این بازیکن دفع شد و دروازه خالی مقابل علیپور قرار گرفت اما ضربه نه چندان جالب این مهاجم از بالای دروازه به بیرون رفت.برانکو با تغییراتی که انجام داد ، تیمش را هجومی تر کرد تا سرخ های پایتخت به دنبال زدن گل دوم و راحت کردن خیال خود از کسب این 3 امتیاز در این دیدار باشند.پس از این تغییرات حملات پرسپولیس جدی تر شد و نعمتی دو فرصت بسیار خوب برای دبل کردن در این دیدار داشت که هر دو شوت پشت محوطه گلزن پرسپولیس از بالای دروازه و به شکلی خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.پس از تغییرات انجام شده در پیکان ، آن ها سعی در حفظ توپ و فرصت سازی برای مهاجمان خود داشت که دفاع مستحکم پرسپولیس مانع از این هدف شاگردان فرکی شد تا بازی کمی آرام شود .در حالی که بازی با همان نتیجه یک بر صفر در حال به پایان رسیدن بود، پاس زیبای بودیمیر علیپور را از میانه های زمین با امینی تک به تک کرد که سرانجام بهترین گلزن سرخ ها در این بازی توانست گلزنی کند و پرسپولیس را با نتیجه دو بر صفر برنده این دیدار کند.

تاثیر مفید تازه وارد ها !

برتری مقابل پیکان در یک بازی برتر، نشان از رسیدن تیم برانکو به بالاترین سطح خود است . تیمی که از تمام نقاط زمین استفاده کرده و تنوع تاکتیکی زیادی در فاز حمله دارد. شاگردان برانکو مدام در حال حرکت بوده و سرعت انتقال توپ در آن نزدیک به استاندارد جهانی است.  بدون شک می توان یقین داشت که روز گذشته عملکرد مثبت تازه وارد ها ، باعث شد تا برانکو و شاگردانش به 3 امتیاز ارزشمند این دیدار دست یابند . در ابتدا نقد های زیادی نسبت به خرید های سرخ ها در نیم فصل دوم بود ولی آن ها زیر نظر کادرفنی ، رشد کرده و کیفیت بازی شان را بازی به بازی بالاتر می برند. در روزی که مهدی ترابی ، ستاره این روزهای این تیم روی نیمکت نشسته بود ،  مهدی شیری نقش ویژه ای در به ثمر رسیدن گل اول داشت و سروش رفیعی در مدت زمانی که در زمین حضور داشت ، عملکرد خوبی داشت . اما سهم بودیمیر نسبت به دیگر تازه وارد ها در رسیدن به این پیروزی مهم ، بیشتر بود . او در ابتدای حضور در ترکیب سرخ پوشان در امر گل زنی چندان موفق نبود در حالی که بسیاری منتظر یک مهاجم تمام کننده و سرزن بودند. اما توانایی خاصی در ساق های پای این بازیکن دیده می شد. او با پاس های سطح بالای خود موقعیت های خوبی برای بازیکنان کناری اش ایجاد می کرد. اگرچه منتقدانش گل نزدن مهاجم جدید سرخ های پایتخت را نشانه ضعف او می دانستند. اما او در مقابل پیکان توانست ، یک پنالتی برای تیمش بگیرد و یک پاس گل زیبا برای علیپور فراهم کند. مهاجم تنومند سرخ ها، همچنین بارها با فشار روی خط دفاعی پیکان، مانع بازی سازی آن ها شد.همه این مواردی که اشاره کردیم ،نشان از آمادگی تمامی بازیکن ها  و یکدست بودن تیمی است که فلسفه آن ،تیم محور بودن است. تیمی که بازیکن هایش بدون اعتراض به نیمکت نشینی و فرصت بازی کم ، در مدت زمان حضورشان در زمین بهترین نمایش خود را ارائه می دهند.

*آرتین چراغی

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن