نود قربانی ستاره و مربع

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1546 ] - شنبه, 17 فروردین 1398

نود قربانی ستاره و مربع

 سرویس های «ارزش افزوده» این روزها بحث اصلی فضای مجازی است و وزیر ارتباطات هم مصرانه پیگیر روشن شدن وضعیت آنهاست. اما اخیرا شایعه و شائبه ای در فضای رسان... 4 out of 5 based on 5 ratings.
نود قربانی ستاره و مربع

 سرویس های «ارزش افزوده» این روزها بحث اصلی فضای مجازی است و وزیر ارتباطات هم مصرانه پیگیر روشن شدن وضعیت آنهاست. اما اخیرا شایعه و شائبه ای در فضای رسان...

ارتش سرخ دات كام :

 سرویس های «ارزش افزوده» این روزها بحث اصلی فضای مجازی است و وزیر ارتباطات هم مصرانه پیگیر روشن شدن وضعیت آنهاست. اما اخیرا شایعه و شائبه ای در فضای رسانه ای مطرح شده که حذف برنامه 90 از شبکه 3 را هم مرتبط با این شیوه جدید درآمدزایی تلویزیون می داند. صداوسیما مدت هاست که در برنامه هایش با تبلیغ اپلیکیشن ها و کدهای دستوری USSD که مرتبط با سرویس های ارزش افزوده هستند، درآمدزایی می کند. تنها برنامه پربیننده تلویزیون که هنوز وارد این بازی نشده بود و گویا قصد هم نداشت به این شیوه درآمدزایی تن بدهد، برنامه 90 بود. عادل فردوسی پور به هر دلیلی حاضر نبود تا شیوه درآمدزایی برنامه اش را تغییر بدهد و وارد فضای ستاره مربع ها بشود.

برنامه جایگزین 90 که با برند و نام برنامه قدیمی «فوتبال برتر» با اجرای محمدحسین میثاقی روی آنتن رفت، یکی از نمادهای تبلیغ سرویس های ارزش افزوده است. بعد از اتفاقاتی که در سال جدید رخ داد و جای برنامه 90 خالی شد، فوتبال برتر با یک دکور بسیار پرهزینه و به شیوه برنامه های مطرح خارجی مانند Match of the Day پخش شد و کارهای گرافیکی زیبا و جذاب و حضور محسوس یک تیم بزرگ پشتیبانی از مشخصه های اصلی این برنامه بود. این دکور بزرگ، کارهای گرافیکی قوی، یک تیم بزرگ از نویسندگان و گزارشگران، نشان دهنده این است که این برنامه یک شبه سر از تخم درنیاورده و هفته ها روی آن کار شده است. روبیکا در هر لحظه و هر ثانیه این برنامه به شکلی حضور دارد. اخیرا یک مسابقه زنده اینترنتی اطلاعات عمومی به نام «روبی کیو» با سبک دیگر مسابقات اینچنینی که باب شده هم 5دقیقه از وقت این برنامه را می گیرد تا مشخص شود که «روبیکا» آنتن دار این برنامه است و «فوتبال برتر» تنها یک بستر برای تبلیغ این اپلیکیشن است. برنامه «ستاره ساز» یکی از برنامه هایی است که توسط روبیکا سازماندهی شده و در بستر اپلیکیشن پخش می شود، با تیم اجرایی و پشتیبانی دقیقا یکسان با تیم «فوتبال برتر» ساخته می شود.

اینکه این اتفاق بد است یا خوب، موضوع اصلی این گزارش نیست. مساله مشخص و روشن این است که درآمد بالقوه لیگ برتر فوتبال ایران تا زمانی که یک برنامه مثل 90 روی آنتن بود نمی توانست تبدیل به یک درآمد بالفعل شود. پخش همزمان سبک جدید «فوتبال برتر» و «90» یک گزینه منطقی نبود و تداخل محتوای این دو برنامه لاجرم به حذف یکی از این دو می انجامید. زمانی که زمزمه های حذف عادل فردوسی پور شنیده می شد، فوتبال برتر با سپردن اجرای برنامه به محمد حسین میثاقی به جای پیمان یوسفی، استارت پروژه بزرگش را زد و رفته رفته با تغییر دکور و بزرگ تر کردن فضای استودیو و دعوت از مهمانان، جای خالی 90 در سال 98 را پر کرد. عوامل برنامه فوتبال برتر ادعا می کنند که قرار نیست جای 90 را بگیرند، اما از شواهد و قرائن این طور به نظر می رسد که این ادعا برای کم کردن فشار افکار عمومی روی محمد حسین میثاقی باشد. سرویس های ارزش افزوده بازیگر اصلی این بازی هستند. با گرفتن رد پول، می توان فهمید که این جنجال ربطی به مسائل سیاسی یا حتی مدیریتی سازمان صدا و سیما ندارد و موضوع فقط و فقط «پول» است.

*علی کربلایی

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • abbas mousavi
    abbas mousavi :
    مشکل فقط سر پول و پیامک های جیب خالی کن صدا و سیماست که فردوسی پور زیر بارش نرفت.

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن