مازاد برانکو برای شفر بازیکن نشد که نشد!

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 1667 ] - شنبه, 17 فروردین 1398

مازاد برانکو برای شفر بازیکن نشد که نشد!

مسئله امروز استقلال ماجرای ورود مهدی رحمتی به تعیین پنالتی زن دربی و آن چیپ عجیب و غریب فرشید اسماعیلی که از سر خودخواهی و شکم سیری زده شد، نیست. مسئله اصلی ا... 5 out of 5 based on 7 ratings.
مازاد برانکو برای شفر بازیکن نشد که نشد!

مسئله امروز استقلال ماجرای ورود مهدی رحمتی به تعیین پنالتی زن دربی و آن چیپ عجیب و غریب فرشید اسماعیلی که از سر خودخواهی و شکم سیری زده شد، نیست. مسئله اصلی ا...

ارتش سرخ دات كام :

مسئله امروز استقلال ماجرای ورود مهدی رحمتی به تعیین پنالتی زن دربی و آن چیپ عجیب و غریب فرشید اسماعیلی که از سر خودخواهی و شکم سیری زده شد، نیست. مسئله اصلی استقلال جذب بازیکنانی است که با وجود دریافتی چشمگیر هنوز نتوانسته اند باری از روی دوش این تیم بردارند. به آمار گادوین منشا بنگرید. مهاجم نیجریه ای تا پیش از بازی دوشنبه شب با الهلال عربستان مجموعا 691 دقیقه در ترکیب استقلال به میدان رفته است. او 11 بار با پیراهن استقلال در بازی های لیگ و لیگ قهرمانان آسیا دیده شده است. 691دقیقه یقینا با احتساب وقت های اضافه بازی ها آماری فراتر از 700 دقیقه حضور در ترکیب استقلال را پیش روی مان قرار می دهد. دقایقی چشمگیر که این انتظار را ایجاد می کند تا مهاجم جدید آبی ها عملکرد درخشانی هم ازخود برجا گذاشته باشد اما آیا برآیند چشمگیر و قابل توجهی از این بازیکن در ترکیب استقلال می بینید؟

منشا به جز گلی که در بازی با فولاد خوزستان به ثمر رساند، گلی برای استقلال نزده است. در واقع او تا قبل از اینکه یک بازی دیگر مقابل الهلال را در کارنامه خود به ثمر برساند از حدود 700 دقیقه بازی (با محاسبه وقت های اضافه) فقط یک بار موفق به گلزنی شده که چنین آماری یقینا نمی تواند آمار درخشانی برای یک مهاجم باشد. منشا در این ایام که با پیراهن استقلال در بازی های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته 2 بار هم موفق به ارسال پاس گل شده است. یکی در همان بازی با فولاد که بهترین نمایش منشا در تمام روزهایی بود که پیراهن تیم جدیدش را پوشید و دیگری در بازی با پیکان که آن جا هم موفق شد یک پاس گل برای هم تیمی هایش فراهم کند.

از مهاجمی که هزینه چشمگیری روی دست استقلال گذاشته بدون شک انتظار گلزنی های بیشتری بود و اساسا جذب بازیکن در نیم فصل با همین هدف انجام می شود؛ تقویت و تحول تیم، اما هرچه پاتوسی برای استقلال مهره ای کارآمد و چشمگیر بود (هرچند که او هم در دو بازی اخیر افت کرده بود) منشا به مهره ای کم اثر و حتی می شود گفت بی اثر بدل شده و در کمال شگفتی می بینیم که وینفرد شفر همچنان روی مدار اعتماد به این بازیکن گام برمی دارد و می کوشد چه با حضور در ترکیب اصلی و چه به شکل تعویضی، منشا را در ترکیب استقلال حفظ کند.

حضور منشا در استقلال اما آن جا بیشتر زیر سوال می رود که کمتر از3 ماه پیش برانکو ایوانکوویچ به رغم کمبودهایی که در خط حمله تیمش داشت و می دانست جدایی بازیکنی که با فضای بازی در تیمش خو گرفته و جذب بازیکنان جدیدی که مشخص نیست بعد از نیم فصل بتوانند خود را با اتمسفر این تیم هماهنگ کنند، چه ریسک بزرگی است اما باز هم حکم به اخراج این نیجریه ای داد و بی آنکه واهمه ای از عاقبت تصمیمش داشته باشد، منشا را از ترکیب پرسپولیس کنار زد. مهاجم نیجریه ای درحقیقت بازیکن متوسطی در ترکیب پرسپولیس بود که به زعم سرمربی این تیم نمی توانست همسو با تاکتیک های این تیم جلو برود و انتظارها را برآورده کند اما در این میان مدیران باشگاه استقلال بی آنکه به اصل دلایل خروج منشا از لیست برانکو پی ببرند و بی توجه به چرایی ها و دلایل،  این بازیکن را با سراسیمگی بسیار به خدمت گرفتند. تصمیمی عجیب و شک برانگیز که بیشتر حالت تبلیغاتی داشت تا یک کار عاقلانه و آینده نگرانه.

مدیران استقلال که تایید شفر را هم در جذب منشا گرفته بودند، با چنان آب و تابی خرید این بازیکن را در نقل و انتقالات نیم فصل برجسته و بزرگ جلوه می دانند که آرام، آرام داشت به همه تلقین می شد که استقلال به واسطه همین خرید در نقل و انتقالات مچ پرسپولیس را خوابانده و از رقیب سنتی اش پییش گرفته، اما همان پرسپولیس درحالی که هنوز مهره های جدید در ترکیبش جا نیفتاده اند و متکی به کهنه سربازانش، توانست فاتح دربی برگشت لقب بگیرد و استقلال را با منشا و یک گردان بازیکن ذی قیمت زمین گیر کند و از مهلکه این بازی بزرگ بگذرد و خود را نزدیک ترین تیم به جام هجدهم معرفی کند.

پرسشی که پاسخ روشن تصمیم گیران استقلال را طلب می کند این است که چرا و به چه دلیل پس مانده پرسپولیس با پرداختی چشمگیر به استقلال ملحق می شود؟ بازیکنی که هیچ جایگاهی در تفکرات برانکو ندارد و مهره ای بلااستفاده محسوب می شود.

تصمیم گیران در باشگاه استقلال شاید با جذب گادوین در نقل و انتقالات نیم فصل لیگ هجدهم تصور می کردند می توانند خاطرات سال ها پیش جذب بازیکنان تیم رقیب از سوی مدیران قبلی را در اذهان استقلالی ها زنده کنند و خود را برنده مطلق نقل و انتقالات لقب دهند درحالی که بازیکن مورد نظر آنها هرگز آن مهره ای نبود که ظرفیت متحول ساختن خط آتش استقلال را داشته باشد و باید کدهایی که برانکو داده بود را جدی می گرفتند و هرگز سرمایه های خود را به پای این بازیکن نمی ریختند اما وسوسه ها و خیالات خام آنها باعث شد تا دوباره کلاه گشادی سراستقلال برود.

وضعیت گادوین منشا دراستقلال امروز بی شباهت با آنچه الحاجی گرو و نویمایر رقم زدند نیست. منشا نیز به مانند این نام ها مهره ای غالبا بی اثر در ترکیب استقلال بوده و مشخص نیست که باشگاه استقلال با قرارداد یک ونیم ساله ای که با این بازیکن منعقد کرده چه خواهد کرد و آیا می تواند این بازیکن را به همان دلایلی که خیلی پیشتر پرسپولیس به آن رسیده بود و برانکو آلارم هایش را به فوتبال ایران و دیگر تیم ها داده بود، از لیست خود خارج کند یا باید غرامت یک فصل بازی نکردن در استقلال را هم به منشا بپردازد و بعد مجوز خروج این بازیکن از لیست استقلال را بگیرد؟!


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  برانکوجنس شناسه
  وقتی دست روی بازیکنی میذاره یعنی اون بازیکن می ارزه
  ووقتی کسی راپس میزنه یعنی اون بازیکن ارزش ماندن رانداره
  ولی ماهاازسرتاآگاهی روی حرف هاش حرف میزنیم
  چقدرهوادارهاتوهمین سایت ازدوری منشاآه کشیدند
  چقدرپیشکسوت هاگفتندبرانکواشتباه کرده
  واقعیت اینه که منشابازیکنی یهکهبه فضای زیادی احتیاج داره.یعنی توپ که بهش میرسه اقلابایدتاشعاع6متری دوروبرش خالی باشه تابتونه کاری بکنه
  واین توفوتبال ایران که اخیراخیلی دفاعی شده وپرس درخط دفاعی دردستوکاره ممکن نیست
  ودچنین شرایطی منشابه دردنمیخوره
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  متاسفانه عزیزان هوادارمون احساسی فکر می کنن. برانکو در این سال های مربی گری پرسپولیس همیشه منافع تیم رو به هر چیز دیگه ای ترجیح داده
 • صادق پرسپولیسی
  صادق پرسپولیسی :
  تا همین چند وقت پیش از بعضی از کامنتا اینقدر عصبی میشدم که دیگ نمیدونستم چیکار کنم
  سر همین جریان منشا چه هیاهویی کردن که وااااای منشا از دستمون رفت برانکوی لجباز، برانکوی کارنابلد، فصل آخر برانکو و ...
  با دو تا مساوی کار به جایی رسیده بود که میگفتن ما باید دیگه تمرکزمون رو بزاریم رو حذفی
  نمیدونم بعضیا کی باید هواداری منطقی و درست رو یاد بگیرن و اینقد خون به دل بقیه نکنن

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن