برانکو: فوتبال ایران به زودی آماتور می شود

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1117 ] - یکشنبه, 18 فروردین 1398

برانکو: فوتبال ایران به زودی آماتور می شود

تجربه نزدیک به یک دهه ای برانکو ایوانکوویچ در فوتبال ایران در دو پست مهم تیم ملی و باشگاه پرسپولیس او را تبدیل به فردی کرده که می تواند درباره مسائل این رشته ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
برانکو: فوتبال ایران به زودی آماتور می شود

تجربه نزدیک به یک دهه ای برانکو ایوانکوویچ در فوتبال ایران در دو پست مهم تیم ملی و باشگاه پرسپولیس او را تبدیل به فردی کرده که می تواند درباره مسائل این رشته ...

ارتش سرخ دات كام :

تجربه نزدیک به یک دهه ای برانکو ایوانکوویچ در فوتبال ایران در دو پست مهم تیم ملی و باشگاه پرسپولیس او را تبدیل به فردی کرده که می تواند درباره مسائل این رشته نظرات قابل تامل بدهد.

سرمربی پرسپولیس در گفت و گویی با خبرنگار ما از وضعیت منفی مالی در فوتبال ایران ابراز نگرانی می کند و می گوید با روندی که در حال حاضر مشاهده می کنیم، من آینده خوبی را برای فوتبال ایران نمی بینم.

او در ادامه می گوید: امسال دو تیم از لیگ دسته اول کنار کشیدند و خبرهای مربوط به بی پولی باشگاه های دسته اولی از شدت انتشار برای همه عادی شده است. حتی بعضی از تیم ها تا آنجا که من می دانم بدون پرداخت حقوق از بازیکنان شان استفاده می کنند. این روند قطعا ادامه دار نخواهد بود چراکه انگیزه بازیکنانی که برای پیشرفت و آینده این وضعیت را تحمل می کنند، خیلی زود به اتمام می رسد. چراکه امروز هیچ کس کاری را بدون دریافت دستمزد آن انجام نخواهد داد.

برانکو با اشاره به موضوع حق پخش تلویزیونی می گوید: به هر حال در همه جای دنیا مسیر کسب درآمد دریافت رایت تلویزیون است و شما می بینید به عنوان مثال در فوتبال انگلیس علت تراکم این تعداد بازیکن خوب و مربی بزرگ موضوع درآمد سرسام آور از فروش بازی ها در تلویزیون است که فکر می کنم چند برابر همه باشگاه های دیگر اروپایی است. وقتی شما پول به اندازه کافی داشته باشید و افرادی هم در فوتبال باشند که بتوانند این پول را هزینه کنند توسعه از راه می رسد.اما این مساله ای است که در فوتبال ایران متوقف شده در حالی که به نظر من در حال حاضر حیاتی ترین موضوع برای همه کسانی است که به نحوی به فوتبال مرتبط هستند.

او می گوید: پیش بینی من این است که با ادامه وضع فعلی فوتبال ایران آماتور بشود. چون بسیاری از باشگاه ها توان پرداخت ندارند و این موضوع حالا حتی استقلال و پرسپولیس را هم تهدید می کند. چون میزان مخارج بالاتر از درآمدی است که این دو باشگاه در حال حاضر از طریق قرارداد اپراتوری به دست می آورند. اگر شرایط فعلی تغییر نکند، این تفاوت بین درآمد و مخارج باعث می شود اثر منفی وحشتناکی در فوتبال ایران اتفاق بیفتد.

برانکو حرف هایش را اینطور به پایان می برد: چیزی که من می بینم این است که مدیران فوتبال ایران بیشتر درگیر رتق و فتق امور مالی هستند تا اینکه ذهنشان را درگیر رسیدگی به امور پایه های فوتبال کنند و حق هم دارند. اما این موضوع به فوتبال لطمه می زند.

موضوع کسری بودجه فوتبال مساله ای است که ورزش سه آن را در گفت و گوهای متوالی با اهالی فوتبال و صاحبان تجربه و کسب وکار های این رشته ورزشی در پی خواهد گرفت. آنچه مسلم است با توجه به مشکلات اقتصادی فعلی ایران دورنمای فوتبال هم چندان روشن نیست.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • مهدی ادیب
    مهدی ادیب :
    نکته بسیار مهم و درخور تاملیه، درود بر برانکوی جنتلمن که دلش بیشتر از خودیا برای فوتبالمون می سوزه.

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن