اسلامیان: برانکو جانشین کی روش نیست

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 727 ] - یکشنبه, 18 فروردین 1398

اسلامیان: برانکو جانشین کی روش نیست

برانکو جزو گزینه های سرمربیگری تیم ملی نیست. او یک دوره این پست را در اختیار داشته و امتحانش را در تیم ملی پس داده است. تیم ملی ایران حالا در رنکینگ فیفا تیم ... 2 out of 5 based on 3 ratings.
اسلامیان: برانکو جانشین کی روش نیست

برانکو جزو گزینه های سرمربیگری تیم ملی نیست. او یک دوره این پست را در اختیار داشته و امتحانش را در تیم ملی پس داده است. تیم ملی ایران حالا در رنکینگ فیفا تیم ...

ارتش سرخ دات كام :

برانکو جزو گزینه های سرمربیگری تیم ملی نیست. او یک دوره این پست را در اختیار داشته و امتحانش را در تیم ملی پس داده است. تیم ملی ایران حالا در رنکینگ فیفا تیم اول آسیاست و بعد از حضور موفق در جام جهانی گذشته ما به دنبال مربی بزرگ دیگری در سطح کارلوس کی روش هستیم تا روند رو به رشد تیم ملی ادامه پیدا کند.

«68 روز از پایان کار کارلوس کی روش در تیم ملی گذشته اما نام جانشین او هنوز مشخص نیست. چهره سرمربی آینده تیم ملی به عنوان بزرگ ترین علامت سوال فوتبال ایران در این روزها هنوز با پاسخ روشن و دقیقی از سوی مدیران فدراسیون همراه نشده است. البته عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در گفت وگو با همشهری گامی به جلو برداشت و از معرفی سرمربی تیم ملی تا پایان فروردین ماه خبر داد. نکته مهم تر در صحبت های محمود اسلامیان تأکید او بر این نکته بود که سرمربی آینده تیم ملی برانکو ایوانکوویچ نخواهد بود، چون مسئولان فدراسیون روی این مربی کروات نظر ندارند.

این در حالی است که برانکو ایوانکوویچ از دیدگاه بسیاری از اهالی فوتبال نزدیک ترین گزینه به نیمکت تیم ملی به شمار می رفت. سرمربی پرسپولیس که درگیری هایش با کارلوس کی روش نقل مجلس فوتبال ایران در ماه های اخیر بوده است 3 سال بسیار موفق را در جمع سرخپوشان سپری کرده و خیلی ها فکر می کردند او 13 سال بعد از پایان همکاری اش با تیم ملی ایران یک بار دیگر این شغل جذاب اما پرحاشیه را در اختیار خواهد گرفت. حتی تصور می شد وقت کشی فدراسیون برای انتخاب جانشین کی روش دقیقاً به همین دلیل است. گمانه زنی ها حاکی از این بود که فدراسیون فعلاً دست نگه داشته تا رقابت های لیگ برتر به پایان برسد و برانکو فصل را با پرسپولیس به پایان برساند. ضمن این که درگیری های اخیر او با کارلوس کی روش حساسیت ها را روی نام این مربی کروات بالا برده بود و گذشت زمان می توانست این حساسیت ها را پایین تر آورده و تبعات انتخاب او را کمتر کند.

این حدس و گمان ها احتمال انتخاب برانکو را در ذهن علاقه مندان او بالاتر برده بود اما روز گذشته محمود اسلامیان در گفت وگو با همشهری تأکید کرد: «برانکو جزو گزینه های سرمربیگری تیم ملی نیست. او یک دوره این پست را در اختیار داشته و امتحانش را در تیم ملی پس داده است. تیم ملی ایران حالا در رنکینگ فیفا تیم اول آسیاست و بعد از حضور موفق در جام جهانی گذشته ما به دنبال مربی بزرگ دیگری در سطح کارلوس کی روش هستیم تا روند رو به رشد تیم ملی ادامه پیدا کند.»

این عضو هیأت رئیسه فدراسیون همچنین اعلام کرد نام سرمربی آینده تیم ملی تا پایان فروردین ماه رسماً اعلام خواهد شد و به این ترتیب یک بار دیگر این موضوع را تأیید کرد که مذاکرات جدی با گزینه بعدی تیم ملی تا حدود زیادی انجام شده است. در هفته های اخیر از هروه رنار فرانسوی به عنوان محتمل ترین گزینه برای هدایت تیم ملی نام برده شده و به نظر می رسد سرمربی تیم ملی مراکش هنوز هم پررنگ ترین گزینه برای جانشینی کی روش است. صبر و حوصله مدیران فدراسیون در انتخاب سرمربی جدید نیز احتمالاً با هدف صرفه جویی مالی در روزهای بیکاری تیم ملی بوده است. بعد از پایان جام ملت های آسیا، فوتبال ایران تا مدت ها هیچ تورنمنت و مسابقه رسمی را در پیش ندارد و به نظر می رسد فدراسیون فوتبال چندان هم بی میل نیست که قرارداد سرمربی جدید را کمی دیرتر منعقد کند و چند ماه کمتر حقوق بپردازد. با یک حساب سرانگشتی می توان فهمید پولی که از این طریق در خزانه فدراسیون باقی می ماند رقم چندان کمی هم نیست. اگر چه این وقت کشی فدراسیون با انتقاداتی نیز همراه شده چون در فیفادی های اخیر تقریباً همه تیم های ملی جهان بازی های دوستانه انجام داده اند به جز ایران. در نخستین روزهای سال 98و در تعطیلات نوروزی شاید مهم ترین خبری که درباره تیم ملی منتشر شد خبر توافق با آرسن ونگر بود که آن هم بعداً مشخص شد دروغ 13 بوده و کمکی به حل معما نکرد. صحبت های دیروز اسلامیان هم هنوز معما را حل نکرده اما لااقل یکی از گزینه های مهم را پوچ کرده است.»


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن