زندگی بی دردسر در «بهشت برانکو»!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 780 ] - چهارشنبه, 21 فروردین 1398

زندگی بی دردسر در «بهشت برانکو»!

اواخر سال پیش که هیأت مدیره پرسپولیس یک بار دیگر دستخوش تغییر شد و ایرج عرب، جعفر کاشانی، مهدی محمدنبی، علی رغبتی و سیدمهرداد هاشمی سکاندار سرخ ها شدند این با... 4 out of 5 based on 4 ratings.
زندگی بی دردسر در «بهشت برانکو»!

اواخر سال پیش که هیأت مدیره پرسپولیس یک بار دیگر دستخوش تغییر شد و ایرج عرب، جعفر کاشانی، مهدی محمدنبی، علی رغبتی و سیدمهرداد هاشمی سکاندار سرخ ها شدند این با...

ارتش سرخ دات كام :

اواخر سال پیش که هیأت مدیره پرسپولیس یک بار دیگر دستخوش تغییر شد و ایرج عرب، جعفر کاشانی، مهدی محمدنبی، علی رغبتی و سیدمهرداد هاشمی سکاندار سرخ ها شدند این باور وجود داشت که با هیأت مدیره قبلی نیز می شد کارها را به پیش برد.

این یک رسم ابدی و روال زوال ناپذیر است که وقتی یک تیم در میدان مسابقات خوب نتیجه می گیرد هیچ کس با مدیران آن کاری ندارد و آنها لاجرم موفق تلقی می شوند و خیلی هم فرق نمی کند که چه کسانی مصدر کارند. با این حال غیبت های مکرر زادمهر و جدایی اکبر طاهری که جایش را به عرب داده بود و به واقع خالی شدن یکی دو صندلی در هیأت مدیره وزارت ورزش را مجاب کرد که تغییراتی را در پرسپولیس اعمال دارد و افرادی را به هیأت مدیره تزریق کند که نام شان آمد. حالا این سوال بیش از پیش مطرح است در باشگاهی که برانکو ایوانکوویچ به عنوان سرمربی همه عوامل موفقیت را در دست خود گرفته و خالق و بانی همه چیزها است آیا مدیران فوق به انجام کارهایی بزرگ تر مجبور هستند و آیا سرمربی کروات و 65 ساله پرسپولیس به خودی خود به یک سوپاپ اطمینان عالی جهت حفظ مدیران احتمالاً کم کار تبدیل نشده است؟

 فرقی نمی کند
شاید کاشانی مدافع عالی اسبق (دهه 1350) پرسپولیس و تیم ملی به سبب مصاحبه های کوتاه و کم ثمرش با رسانه ها و تأکید مکرر و ملال آور بر اینکه «تیم» باید تبدیل به «باشگاه» شود فرد مناسبی برای احراز پست رییس هیأت مدیره جلوه نکرده باشد اما طاهری که چهار سال پیش به جانشینی سیاسی و نژادفلاح سرپرست قرمز ها شد به رغم مسائل و لغزش های برخاسته از انتقال بسیار کوتاه مدت و اسفبار مهدی طارمی و رامین رضاییان به ریزه اسپور ترکیه چندان هم در پرسپولیس ناموفق نبود و گرشاسبی یکی از معاونان طاهری که جای او را گرفت، نیز گزینه بدی جلوه نکرد و امروز ایرج عرب هم به رغم بی تجربه بودنش در پست هایی در اندازه هایی مانند مدیرعامل پرسپولیس یک فرد کاملاً خارج از حیطه کارش و بیگانه با الزامات کارش نشان نمی دهد. اینکه آنها واقعاً تا چه میزان در این سمت ها مهارت و صلاحیت دارند، پشت این واقعیت گم شده که چون تیم خوب بازی می کند و خوب نتیجه می گیرد، اهمیتی ندارد که مدیرانش چه آرمان هایی دارند.

اعتماد به برانکو و موفقیت او در کارش به حدی بوده که حتی وقتی برادرش زلاتکو را از کرواسی به ایران بازگرداند، خیلی هم به او خرده نگرفتند که چرا فردی را آورده که در مرتبه قبلی حضورش در لیگ ایران در برق شیراز کاملاً ناموفق بود. این را نیز کسی پرس وجو نمی کند که پانادیچ و مارکو دیگر اعضای خارجی کادر فنی در انجام کارهای محوله تا چه میزان موفق و در کامل شدن کارهای ایوانکوویچ تا چه حد پیروزمند هستند.
 
180 درجه تفاوت در اردوگاه آبی
دلیل اصلی زیر سوال رفتن مدیران استقلال و سست شدن زیرپای امیر حسین فتحی و دستیاران و معاونانش نتایج بدی است که این تیم می گیرد و در غیر این صورت آنها نیز اوضاعی بسیار بهتر روی سکوها و نزد هواداران و در ارزش گذاری مقام های ارشد ورزش و کارشناسان داشتند. چیزی 180 درجه متفاوت با این در پرسپولیس برقرار است. با اینکه پس از ماجراهای ریزه اسپور راهی جز کنار گذاشتن طاهری وجود نداشت و به رغم اینکه بازنشسته بودن گرشاسبی راه های حفظ او را می بست اما برای هواداران پرسپولیس خیلی هم فرق نمی کند که اعضای هیأت مدیره این باشگاه چه کسانی هستند و چه می کنند و آیا مشغول دندان کشیدن هستند (به سبک زادمهر که دکترای دندانپزشکی دارد) یا بیان کردن حرف های دیپلماتیک وار غیر مرتبط با اتفاقات تیم (به سبک کاشانی که کارمند سابق و بازنشسته وزارت خارجه است)، امروز برای هواداران پرسپولیس این نیز مهم نیست که آیا علی رغبتی با سابقه طولانی حضورش در سازمان تربیت بدنی سابق و وزارت ورزش فعلی و تصمیم گیری درباره تیم های اعزامی ایران به مسابقات مهم قاره ای و بین المللی آیا سرخ ها را نیز به مجاری صحیح می فرستد یا خیر و این نیز اهمیتی ندارد که آیا مهدی محمدنبی با سابقه چندین سال دبیری فدراسیون فوتبال و مشارکت در کارهای مدیریتی یک آژانس مسافرتی آیا پرسپولیس را در امر سفرهای متعددش به مقاصد امن می فرستد یا خیر و سیدمهرداد هاشمی نیز برای آنها عنصری کلیدی نیست. برای آنها فقط این مهم است که برانکو بماند و دوباره سرمربی تیم ملی نشود. زیرا اگر برود پرسپولیس زمین خواهد خورد و اگر مدیران سرخ نیز عاقل باشند (که قطعاً هستند) آنها نیز فقط به این مسأله خواهند اندیشید زیرا تا زمانی که برانکو امور تیم را رتق و فتق و کسب نتیجه می کند مدیران می توانند در فضای بهشتی آن بی دردسر و به راحتی تنفس کنند و فقط مواردی مثل دو ملیتی تلقی شدن یکی و بازنشسته بودن دیگری سران ورزش را به اعمال تغییرات وا خواهد داشت و سایر عوامل و اتفاقات بیرنگ و کم اثر خواهد بود.
 
سرمربی به جای رییس
اینجا است که آبی ها می فهمند (و با تمام وجود حس می کنند) که اگر وینفرد شفر به اندازه برانکو موفق بود، آنها هم فقط مجبور به تغییر قراب و عباسی ملکی بازنشسته می شدند و کارشان به آنجا نمی کشید که وزارت ورزش به این نتیجه برسد که برای تغییر حال و هوای تیم باید یک حرکت وسیع و نزدیک به براندازی را در ساختار مدیریتی باشگاه صورت دهد. به واقع بارزترین عضو غیر رسمی و به ثبت نرسیده هیأت مدیره پرسپولیس برانکو ایوانکوویچ است که به جای حک شدن کلمه رییس هیأت مدیره مقابل نامش واژه سرمربی زیرعکس وی چاپ شده است.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • مهدی ادیب
    مهدی ادیب :
    متاسفانه بی کفایتی مدیریتی نه فقط در فوتبال که در ورزش ما فراوان پیدا میشه.

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن