پرسپولیس مقابل الاهلی: متمرکز و کم اشتباه

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 877 ] - چهارشنبه, 21 فروردین 1398

پرسپولیس مقابل الاهلی: متمرکز و کم اشتباه

بازی با الاهلی، بازی سرنوشت پرسپولیس بود که با تنها یک امتیاز از دو بازی اولش کم مانده بود شانس صعود را از دست بدهد اما در دبی به کورس برگشت. تیم برانکو در رو... 5 out of 5 based on 4 ratings.
پرسپولیس مقابل الاهلی: متمرکز و کم اشتباه

بازی با الاهلی، بازی سرنوشت پرسپولیس بود که با تنها یک امتیاز از دو بازی اولش کم مانده بود شانس صعود را از دست بدهد اما در دبی به کورس برگشت. تیم برانکو در رو...

ارتش سرخ دات كام :

بازی با الاهلی، بازی سرنوشت پرسپولیس بود که با تنها یک امتیاز از دو بازی اولش کم مانده بود شانس صعود را از دست بدهد اما در دبی به کورس برگشت. تیم برانکو در روزی که بازیکنانش کمترین اشتباه را داشتند، با تمرکز بالا به همه ی نگرانی ها درباره ی صعود نکردنش غلبه کرد و  مهم ترین بازی اش را با پیروزی به پایان رساند. این پیروزی اما چطور به دست آمد؟ بد نیست با هم مرورش کنیم:

1-سعید الموالاد و حسین عبدالغنی مدافعان راست و چپ تیم الاهلی از شعاع حرکتی زیادی بهره مند بودند. با این حال انتظار می رفت در روزی که پرسپولیس بشار رسن، احمد نوراللهی و مهدی ترابی خوش تکنیک را در خط هافبک داشت، فوساتی هشدارهای لازم را به این دو بازیکن بدهد تا مراقب که این موضوع برای یک مدافع عجیب و قابل توجه است. البته نکته مهم این است که حسین عبدالغنی 42 ساله با وجود نفوذهای پرتعداد، استحکام خوبی در دفاع داشت و ترابی حتی یک بار هم او را دریبل نکرد. ضعف الاهلی در کناره ها مشکل اساسی این تیم است. آن ها مقابل الرائد هم نمایش پرنقصی ارائه کردند و 3 گل از روی اشتباهات مدافعان راست و چپ خوردند. مثل همان اتفاقی که در بازی با پرسپولیس هم رخ داد و مهدی شیری و محمد نادری در نقش گل ساز ظاهر شدند. البته نمی توان تمام تقصیرها را متوجه مدافعان کناری دانست چرا که مدافعان میانی الاهلی هم در سرزنی مشکلاتی جدی داشتند.

2-هر دو تیم با سیستم پایه ای 2-4-4 وارد زمین شدند اما آرایش خط میانی دو تیم تفاوت هایی داشت. قرمزها خط هافبک لوزی داشتند اما الاهلی به شیوه خطی به میدان آمده بود. حال آنکه برانکو برای اینکه بازیکنان هجومی اش در تله مدافعان الاهلی نیفتند، به آنها دستور داده بود نزدیک به هم بازی کنند. به طور مثال، در حملات کمال کامیابی نیا یا یکی از مدافعان توپ را به علیپور می داد و او پس از کنترل و چرخش به عقب چند ثانیه صبر می کرد و سپس ترابی در راست، نوراللهی در چپ، رسن پشت سر و نعمتی دقیقا کنار او حاضر می شدند تا با برتری نفرات مدافعان الاهلی را سردرگم کنند. فوساتی هم می خواست با اضافه شدن مدافعان کناری به حمله، پرسپولیسی ها را سردرگم کند اما هوشیاری، نظم و انسجام قرمزها مانع از این اتفاق شد. پرسپولیس در در دفاع علاوه بر 4 دفاع و یک هافبک دفاعی، نوراللهی و ترابی را هم داشت و این باعث می شد بازیکنان الاهلی نتوانند به خواسته خود که نزدیک شدن به دروازه این تیم بود، برسند.

3-علی علیپور مقابل الاهلی یک گل زد اما این تنها نقش و تاثیر مثبت او در نمایش قرمزها نبود. او در حملات موثر ظاهر می شد و با استفاده از سرعت بالا و تکنیک مناسبش، در فرآیند انتقال از دفاع به حمله شرکت می کرد. در صحنه شوت سیامک نعمتی، او در یک سوم دفاعی تیم خودی توپ را گرفت، حدود 20 متر با توپ حرکت کرد و سپس زمینه ساز موقعیت گل برای نعمتی شد. علیپور که در بازی با پیکان فرصت های بی شماری را از دست داده بود، این بار فقط یک ضربه به چارچوب زد و همان گل شد. در آن صحنه جایگیری آقای گل قابل ستایش بود. به طور کلی علی علیپور در این بازی به هیچ عنوان در یک نقطه متمرکز نبود و دائم به دیگر مناطق انتقال می یافت که همین موضوع کنترل او را سخت و شاید حتی ناممکن می کرد.

4-در یک چهارم نهایی دو سال پیش لیگ قهرمانان پرسپولیس در بازی خانگی مقابل الاهلی دو گل عقب افتاده بود که با ضربات شجاع خلیل زاده و گادوین منشا به بازی برگشت. الاهلی اما موفق نشد دو گل خورده را جبران کند. یکی از نقاط ضعف مهم این تیم، دروازه بان و مدافعان میانی اش است که مثل تیم ملی عربستان عناصر دفاعی ضعیفی دارد و همین موضوع، نتیجه گیری را برای خورخه فوساتی سخت می کند. در بازی سه شنبه شب بازیکنان پرسپولیس چند شوت به دروازه الاهلی زدند که گل سرسبد آنها ضربات خطرناک نوراللهی و ترابی بود که اگر چه راهی به دروازه پیدا نکرد اما به پرسپولیس فهماند که در بازی برگشت هم می تواند با همین شوت های از راه دور الاهلی را تهدید و دروازه اش را باز کند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • محسن فهیم
    محسن فهیم :
    ترکیب بازی با الاهلی بهترین ترکیب پرسپولیس است که با یکی دو تغییر میتونه همیشه بهترین ترکیب باشه. امیدوارم توی بازی با سایپا، حداقل سه چهار تغییر داشته باشیم تا بتونیم با انرژی زیادی به مصاف سایپا برویم و نیمه اول حداقل سه گل به این تیم بزنیم.

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن