خلیل زاده؛ پسر شجاع پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1262 ] - چهارشنبه, 21 فروردین 1398

خلیل زاده؛ پسر شجاع پرسپولیس

شجاع خلیل زاده راه گل زدن به الاهلی را خوب بلد است. اتفاقا آخرین گلش در آسیا را به همین تیم و همین دروازه بان زده بود. در بازی دو فصل پیش الاهلی و پرسپولیس هم... 5 out of 5 based on 1 ratings.
خلیل زاده؛ پسر شجاع پرسپولیس

شجاع خلیل زاده راه گل زدن به الاهلی را خوب بلد است. اتفاقا آخرین گلش در آسیا را به همین تیم و همین دروازه بان زده بود. در بازی دو فصل پیش الاهلی و پرسپولیس هم...

ارتش سرخ دات كام :

شجاع خلیل زاده راه گل زدن به الاهلی را خوب بلد است. اتفاقا آخرین گلش در آسیا را به همین تیم و همین دروازه بان زده بود. در بازی دو فصل پیش الاهلی و پرسپولیس هم همین محمد العویس در دروازه تیم عربستانی ایستاده بود و گلی که از شجاع خورد، تا مدت ها در فضای مجازی سوژه بود. در آن بازی هم پرسپولیس دوبار توانست دروازه العویس را باز کند که گل دوم را گادوین منشا برای این تیم به ثمر رساند. البته این بازی با بازی قبلی یک تفاوت اساسی داشت. در این بازی تا دقایق ابتدایی نیمه دوم پرسپولیس دو گل زده و سه امتیازش را قطعی کرده بود. برخلاف بازی قبلی که یک گل دقیقه 71 و یک گل دقیقه 83 یک کامبک به یادماندنی را برای شاگردان برانکو ثبت کرد.

سوت پایان پرسپولیس - الاهلی که به صدا درآمد، ناظر ای اف سی طبق عادت بهترین بازیکن را انتخاب کرد که قرعه به نام مهدی ترابی افتاد. حال آنکه شاید درست تر این بود که عنوان بهترین بازیکن میدان به شجاع خلیل زاده برسد. او جدا از گل بسیار زیبایی که به ثمر رساند، موثرترین و باکیفیت ترین بازیکن پرسپولیس در خط دفاع هم بود.

شجاع خیلی سخت دریبل می خورد و روی هوا کاملا مسلط بود. او در نبردهای تن به تن هرگز کم نیاورد و در مصاف با عمر السوما یک برنده بزرگ بود. عملکرد شجاع وقتی بیشتر به چشم می آید که بدانیم پرسپولیس هم در نیمه نخست و هم در نیمه دوم برای دقایقی تقریبا طولانی تحت فشار قرار گرفت چرا که الاهلی با وجود باخت دوگله، موقعیت های زیادی داشت و دو بار هم توپ را به تیر دروازه پرسپولیس کوبید.

نکته ویژه اما در مورد شجاع خلیل زاده آمادگی بدنی بالای او در رفلکس ها و پرش هاست. شجاع غیر از گلی که با یک ضربه قیچی زد، یکی دو بار دیگر هم اقدام به قیچی زدن کرد و همین طور با پرش های عجیب و غریبش تمام توپ های هوایی را زد تا آمادگی بدنی خود را به رخ بکشد. شجاع خلیل زاده در چهار سال اخیر بجز یک سال حضورش در سپاهان، در هر حداقل سه گل برای تیمش زده و گلی هم که به الاهلی زد، سومین گل این فصلش بود.

مهم تر از گلزنی شجاع اما این است که او این فصل اشتباهات فصل قبلش را هم مرتکب نمی شود و یکی از مطمئن ترین بازیکن امسالِ پرسپولیس بوده است. بازیکنی که به لحاظ دقایق بازی، بعد از علیپور و سیدجلال سوم است و حالا بجای تمجیدهای هر روزه از سیدجلال، همه «زوج دفاعی» پرسپولیس را تحسین می کنند.

در تیم تهاجمی برانکو، شجاع به قدری فعال بوده که بیشترین لمس توپ را در بین همه بازیکنان این فصل پرسپولیس داشته. البته او برای اینکه نشان دهد در حملات هم ضعفی ندارد، آمار فوق العاده 18درصد نرخ تبدیل شوت به گل را ثبت کرده تا از این حیث هم دومین بازیکن برتر پرسپولیس باشد. شجاع خلیل زاده که این فصل رده ی سوم دقت پاس را بین هم تیمی هایش داشته و یک پاس گل هم داده، علاوه بر مشارکتی فعال و تاثیرگذار در حملات، در خط دفاع هم متعهد ظاهر شد.

شماره سه پرسپولیس بیشترین نبرد هوایی موفق و بیشترین عملکرد دفاعی و دومین بازیکن از حیث توپگیری از حریف را به نام خودش ثبت کرده است. شجاع به طور متوسط در هر مسابقه 4.5 نبرد هوایی را برنده می شود، بیش از 7 عملکرد دفاعی نظیر دفع توپ و قطع پاس ثبت می کند و 1.7 توپ از حریف می گیرد. آمارهایی که آمادگی بالای این مدافع 30 ساله مازندرانی را نشان می دهد. شجاع مقابل الاهلی هم بهترین پرسپولیسی حاضر در زمین بود. او 13 خطر دفع کرد، سه قطع پاس داشت، 8 نبرد را برد و یک گل زد تا در همه ی آیتم ها بهترین باشد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس برابر سپاهان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سپاهان
سپاهان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : سیدمهدی سیدعلی
یکشنبه, 4 اسفند 1398 / ساعت : 16:15
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 2
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : شارجه
داور مسابقه : کریستوفر جیمز
سه شنبه, 29 بهمن 1398 / ساعت : 19:05

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور7
2مهدی ترابی7
3وحید امیری4
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن