مرور آخرین جدال پرسپولیس-سایپا؛ ماجرای بزن بهادر!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1247 ] - پنجشنبه, 22 فروردین 1398

مرور آخرین جدال پرسپولیس-سایپا؛ ماجرای بزن بهادر!

دیدار پرسپولیس - سایپا از هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر علاوه بر اینکه با توجه به موقعین سرخپوشان در جدول و نزدیک شدن به پایان لیگ و البته تقابل دایی با... 2 out of 5 based on 3 ratings.
مرور آخرین جدال پرسپولیس-سایپا؛ ماجرای بزن بهادر!

دیدار پرسپولیس - سایپا از هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر علاوه بر اینکه با توجه به موقعین سرخپوشان در جدول و نزدیک شدن به پایان لیگ و البته تقابل دایی با...

ارتش سرخ دات كام :

دیدار پرسپولیس - سایپا از هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر علاوه بر اینکه با توجه به موقعین سرخپوشان در جدول و نزدیک شدن به پایان لیگ و البته تقابل دایی با تیم سابقش جذابیت های خاص خودش را دارد، به واسطه جنجال ها و حواشی دیدار رفت دو تیم که تا مدت ها در موردش صحبت می شد، حساس تر از همیشه دنبال می شود.

5 آبان 97 و در هفته دهم رقابت ها بود که دو تیم به میزبانی سایپا و در ورزشگاه تختی به مصاف هم رفتند و در پایان در حالی به تساوی یک - یک رضایت دادند که هر دو تیم نسبت به اتفاقات درون زمین و البته تصمیمات حسین زرگر و تیم داوری معترض بودند و این اعتراض در پایان به درگیری و جنجال کشیده شد و هرکسی از دید خود ماجرا را بازتاب داد. به همین بهانه سراغ ماجراهای بازی دور رفت دو تیم رفتیم.

قصه از کجا شروع شد؟
دردقیقه 92 بازی پرسپولیس و سایپا، یک خطا روی سیدجلال حسینی اعلام شد و کاپیتان سرخ ها به این خطای پشت محوطه جریمه شدیدا معترض بود. او ابتدا اعتراضش را به زرگر نشان داد و سپس سمت سخندان رفت و برای دقایقی بازی متوقف شد تا این که حسینی پس از جریمه با کارت زرد، به سمت محوطه جریمه خودی آمد و بازی از سر گرفته شد. اما لحظاتی بعد بار دیگر بازیکنان دو تیم درگیر شدند و این تنش ها تا پایان مسابقه ادامه داشت.

طاهرخانی با اسدی، شجاع و رضا جعفری و علی علیپور با عبدالله ناصری در داخل زمین با هم مشغول جروبحث بودند. در همین حین شجاع خلیل زاده و جعفری روی نیمکت باهم درگیر شدند و سپس جعفری، بازیکن سایپا در حال حرکت به سمت رختکن صحبت هایی بر زبان آورد که این موضوع با واکنش رادوشویچ همراه بود. گفته شده است که بازیکن مورد نظر در حال فحاشی بوده است.

رادو از تونل به سمت جعفری دوید و این درگیری به رختکن ها کشیده شد. در این لحظه تقریبا تمام بازیکنان با یکدیگر درگیر شدند و دعوای عجیبی در ورزشگاه تختی به وجود آمد.  بیرانوند در پایان به داخل رختکن سایپا رفت تا قضیه را تمام کند که در این لحظه کریم باقری از بیرانوند خواست به رختکن پرسپولیس برود.

بوژیدار رادوشویچ دروازه بان دوم تیم پرسپولیس در مقابل رختکن در پی این اتفاقات به سمت بازیکن سایپا رفت و با سینه و حالتی خاص او را ترساند که گفته می شود بعد از این موضوع با سرمبی سایپا درگیری پیدا کرد. علی دایی  هم که در متن اتفاقات بود  درگیری با بوژیدار  را تکذیب کرد و گفت به رادوشویچ  تذکر داده که به رختکن برود. در پایان بازی هم بازیکنان سایپا ، شروع کننده درگیری را بازیکنان پرسپولیس اعلام کردند و البته نظر پرسپولیسی ها هم مخالف این بود. مثل هر دعوای دیگری!

عجیب تر از اتفاقات مشاهده شده در تونل و پس از پایان بازی، ادعای بازیکنان و کادرفنی دو تیم بود که هر کدام صحبت های جداگانه ای در واکنش به اتفاقات رخ داده داشتند که برخی از آنها را می خوانید:

رادوشوویچ:
بازیکن حریف به من فحش داد. من نمی توانم تحمل کنم کسی به من فحش بدهد. آنهم به مادرم. خطاب به آن بازیکن تیم سایپا می گویم فارسی را متوجه می شوم و حتی الان به فارسی مصاحبه می کنم.

شجاع خلیل زاده:
همه سایپایی ها به شکل عجیبی علیه من متحد شدند و می گویند فحاشی کردم و شروع درگیری ها از جانب من بوده است. این نوع اتحاد میان آنها به خودی خود عجیب است و حتی کسانی که در جریان نبودند هم مصاحبه کردند. چه دلیلی دارد که من بی دلیل به سمت کسی بروم و یا بخواهم فحاشی کنم؟ متاسفانه نمی دانم هدف این ها چیست.

علی دایی: دروازه بان ذخیره این تیم حاشیه ایجاد کرد. از کرواسی یک بزن بهادر آوردند. شروع کننده درگیری شجاع خلیل زاده بود. بازیکنم قسم می خورد که او فحش مادر و ناموس داده است. این اولین بار نیست. حتی در آن صحنه هم به بازیکن ما کارت زرد می دهد. آقای منشا، خلیل زاده و رادوشویج چنین مسئله ای را به وجود آورند. ما نمی توانیم اجازه دهیم پرسپولیس و تیم های دیگر ما را ببرند. متاسفانه باید مسائل را رعایت کنند. اگر داور حق را به ما می داد، این اتفاق رخ نمی داد.

مهرداد کفشگری: درگیری خاصی نبود. شجاع اعتقاد داشت که یکی از بازیکنان ما به آن فحش داده و من وقتی از بازیکنمان پرسیدم قسم خورد که هم چنین کاری نکرده است. بعد از آن آمدم قضیه را حل و فصل کنم که احتمالا همه چیز بر گردن من خواهد افتاد. من در راهروی استادیوم متوجه نشدم که چه اتفاقی افتاد چون در زمین بودم.

آرش رضاوند: من در آن صحنه نبودم ولی آن چیزی که شنیدم  گویا فحاشی صورت گرفته است؛ هرکدام از تیم ها همدیگر را  به فحاشی متهم می کنند، چیزی مشخص نیست و من در جریان نیستم.

صادق بارانی: فکر می کنم گلی که ما زدیم یک مقدار به بازیکنان پرسپولیس فشار آمد. بازیکن قد کوتاه این تیم  الفاظ زشتی به بازیکن ما نسبت داد. شجاع خلیل زاده هم به جای اینکه جلویش را بگیرد، دو تا رویش گذاشت و گفت و از همانجا استارت دعوا خورده شد.

بهزاد غلامپور: شجاع و گلر خارجی آن ها در متن قضیه بودند و با بچه های ما حرفشان شد و من نمی دانم در زمین چه شده است. اما اول بازیکنان آن ها درگیری را شروع کردند. من فقط بازیکنان را از هم جدا کردم.

حمیدرضا طاهرخانی هم تنها به ذکر این جمله بسنده کرد: «به من فحش ناموس دادند.»

علی حاتم: یک خطای فنی در میانه زمین اتفاق افتاد و داور خطا گرفت اما بازیکن حریف شروع به فحاشی به بازیکن ما کرد. من از بازیکن مان پرسیدم و گفت به ما فحاشی شده است.

در این میان مسائل دیگری از جمله سیلی زدن به یک خبرنگار از سوی علی دایی هم مطرح شد ولی هیچکدام از این ادعاها تحت یک بررسی دقیق قرار نگرفت تا تایید و یا تکذیب شود و پرونده اش بسته شود.

عاقبت کار
تا مدت ها بعد از این دیدار در مورد حواشی و جنجال های آن صحبت می شد و همه منتظر واکنش کمیته انضباطی بودند که البته این حکم با تاخیر زیاد و 21 روز بعد از بازی صادر شد که احکام صادره هم منتقدان زیادی داشت و فوتبالدوستان عقیده داشتند فدراسیون در برخورد با متخلفان بازی مهربان بوده است. طی این حکم آمده که از سوی محمد دایی، مربی تیم سایپا تهران تخلفاتی مبنی بر رفتار غیر مسئولانه و اعتراض به داور که منجر به اخراجش شد، رخ داد. وی به توبیخ کتبی محکوم شد. مهردادکفشگری و رضا اسدی، بازیکنان تیم سایپا تهران به دلیل درگیری با بازیکنان تیم مقابل که از داخل زمین تا رختکن ادامه داشت، هر نفر به توبیخ کتبی و پرداخت 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند. تیم پرسپولیس به خاطر فحاشی تماشاگرانش و پرتاب بطری به سمت داور به پرداخت 100 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. شجاع خلیل زاده و رادو شوویج به دلیل درگیری با بازیکنان تیم مقابل که از داخل زمین تا رختکن ادامه داشت، هر نفر به توبیخ کتبی و پرداخت 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

باید دید با وجود حواشی ایجاد شده در بازی رفت، دیدار برگشت دو تیم با آرامش انجام شده و به پایان می رسد یا باز شاهد جنجال های جدیدی هستیم. با توجه به اتفاقات رخ داده به نظر می رسد در ابتدای بازی برخورد سردی میان نیمکت دو تیم شاهد باشیم و کمتر کسی برای استقبال به سمت حریف برود و حتی احتمال جنجال و درگیری دوباره در بازی وجود دارد. با توجه به تجربه بالای برانکو و دایی نقش سرمربیان دو تیم در آرام کردن فضای ذهنی بازیکنان برای ورود به زمین پررنگ است و باید توجه کرد که جنجالی شدن بازی و برهم خوردن تمرکز بازیکنان به سود هیچ یک از دو تیم نخواهد بود و فقط تلخکامی آن برای هواداران می ماند.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • محسن فهیم
    محسن فهیم :
    بازی سختی است و نباید به دایی اجازه خودنمایی داد. باید همون نیمه اول لهش کرد و گرنه شیر میشه برای بقیه دم تکون بده. باید سایپا را مقتدرانه ببریم. بچه ها وارد حاشیه های آقای قلدر نشوند راحت سایپا را می بریم.

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن