پرسپولیس گنج خود را به چه می فروشد؟

- نظرات : 10 اظهار نظر - بازدید [ 1779 ] - یکشنبه, 25 فروردین 1398

پرسپولیس گنج خود را به چه می فروشد؟

این زشت ترین عادتِ ما و فوتبال مان است که حتی از موفقیت هم سیر می شویم. خسته می شویم از بزرگ شدن. از برنده شدن و برنده ماندن. اگر جز این بود، چه دلیلی داشت که... 5 out of 5 based on 15 ratings.
پرسپولیس گنج خود را به چه می فروشد؟

این زشت ترین عادتِ ما و فوتبال مان است که حتی از موفقیت هم سیر می شویم. خسته می شویم از بزرگ شدن. از برنده شدن و برنده ماندن. اگر جز این بود، چه دلیلی داشت که...

ارتش سرخ دات كام :

این زشت ترین عادتِ ما و فوتبال مان است که حتی از موفقیت هم سیر می شویم. خسته می شویم از بزرگ شدن. از برنده شدن و برنده ماندن. اگر جز این بود، چه دلیلی داشت که پرسپولیسی ها مربی موفقی همچون برانکو را تنها بگذارند و این طور دلسردش کنند از ماندن؟ چرا تلاشی نمی بینیم برای حفظ مرد کروات اگر واقعا دلزده نشده ایم از پیروزی ها و قهرمانی ها؟ هر چند شاید درست تر این باشد بپرسیم چه کسی به چه دلیل نمی خواهد برانکو ایوانکوویچ بماند که باشگاه این قدر نسبت به او و مطالباتش بی تفاوت شده؟ حال آنکه می دانیم بدحسابی باشگاه پرسپولیس یکی از بندهایی است که به برانکو اجازه ی فسخ یک طرفه ی قراردادش را می دهد.

تا اینجای کار، مرد کروات رقمی نزدیک به 800 هزار یورو از باشگاه پرسپولیس طلب دارد و به او قول داده بودند که طلبش را از پاداش نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان 2018 آسیا پرداخت خواهند کرد. تا همین چند وقت پیش هم مدام می گفتند این پاداش به دست شان نرسیده اما دو سه روز بیشتر از روزی که ایرج عرب گفت: «پاداش نایب قهرمانی را گرفتیم و خرج روزمره ی پرسپولیس کردیم» نمی گذرد.

بعد گفتند باشگاه پاداشی را که قرار است بابت حضور بازیکنانش در جام جهانی 2018 روسیه از فیفا بگیرد، به برانکو خواهد داد اما خودشان هم می دانستند که شدنی نیست. پرسپولیسی ها دیده بودند که فدراسیون هم برای تسویه حساب با کی روش چنین گزینه ای را برگزید اما فیفا زیر بار نرفت. با این حال به گفته ی خودشان از طریق فدراسیون به فیفا نامه زدند و با توضیح وضعیت مالی باشگاه و بدهی اش به برانکو ایوانکوویچ، درخواست کردند که سهم پرسپولیس از پاداش های جام جهانی 2018 مستقیم به حساب مرد کروات واریز شود.

جالب تر وقتی بود که عضو تازه وارد هیات مدیره ی باشگاه پرسپولیس با بزرگ جلوه دادن این اقدام، سعی کرد وظیفه ی انجام نشده ی این باشگاه را بیندازد گردن فدراسیون فوتبال. مهدی محمدنبی گفته بود: «ما از فیفا مطالباتی داریم و به خاطر همین از طریق فدراسیون به آنها نامه زدیم تا بخشی از مطالباتمان را به برانکو پرداخت کنند. ما تمام کاری را که باید انجام می دادیم، انجام دادیم و این موضوع دیگر دست باشگاه نیست. الان فدراسیون موظف است درخواست و نامه ما را پیگیری کند و طلب برانکو را به دستش برساند.»

او در حالی این حرف را زده که بخاطر رابطه ی نه چندان خوبش با سرمربی پرسپولیس، می گفتند حضورش در این باشگاه مُهر تاییدی خواهد بود بر جدایی برانکو. گذشته از این، روابط برانکو و عرب خیلی دوستانه نیست و جعفر کاشانی هم به عنوان رئیس چند ساله ی هیات مدیره ی باشگاه هر چند وقت یک بار نیشی می زند به مرد کروات. به کسی که در روزهای تنهایی و سیاه پرسپولیس، با صبر و حوصله دست این تیم را گرفت، از زمین بلندش کرد و از فرش به عرش رساندش. با تدبیر و مدیریت درست برانکو بود که پرسپولیس از آن محرومیت و نداری به قهرمانی رسید و با همان دست های بسته، یک پای در فینال لیگ قهرمانان آسیا بود.

برای پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ فقط یک مربی نبود و نیست. او جای خالی همه ی ستاره های رفته ی این تیم را هم پر کرد و شد سپر بلای مدیران باشگاه. همین مدیرانی که حالا برای پرداخت حق و حقوق او دست دست می کنند و نقش این مربی در قهرمانی ها و موفقیت های سه سال اخیر به چشم شان نمی آید. به لطف مدیریت آنهاست که برانکو از یازده ماه پیش تا امروز حتی یک دلار هم دریافتی نداشته.

آقای سرمربی حتی یکی دو بار که باشگاه می خواست بدون توجه به اعتراض های بازیکنان بخشی از مطالبات او را بپردازد، نپذیرفت و خواست که اگر پولی هست، اول بین بازیکنان تقسیم شود. هر چه برانکو حجب و حیای بیشتری به خرج می داد، پرسپولیسی ها بی خیال تر می شدند و سر آخر کار را به جایی رساندند که پروفسور هم به حرف آمد. البته باز هم سر و صدا و اعتراضی نشنیدیم اما وکیل رسمی برانکو که هموطن او هم هست، با ارسال نامه ای به باشگاه پرسپولیس خواهان پرداخت مطالبات معوقه ی این مربی شد. گفته بودند بی توجهی به این نامه، باعث تکرار آن و تهدید باشگاه شده اما خودِ ایوانکوویچ تاکید کرده که نامه دومی برای پرسپولیس ننوشته است.

هر چند دلخوری اش را بیش از این نتوانست پنهان کند که در کنفرانس پیش از بازی با سایپا گفت: «من یک سال دیگر با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارم اما در فوتبال چیزی به عنوان قرارداد وجود ندارد و واقعا می دانم در آینده چه اتفاقی رخ می دهد. مهم این است که تا زمانی که هستیم، از حضورمان لذت ببریم. اینکه یک ماه یا دو ماه یا شش ماه دیگر چه اتفاقی رخ خواهد داد، در آینده مشخص خواهد شد. طبیعی است که تا زمانی که هستیم، همه تلاشمان را انجام می دهیم.»

حرف هایی که زد، بوی خداحافظی می داد و داغ روزهای تاریکِ پیش از او را در دل هواداران تازه کرد. هوادارانی که استرس انتقال برانکو ایوانکوویچ به تیم ملی هنوز دست از سرشان برنداشته و از مدت ها پیش برای از دست دادن مربی محبوب شان دل نگرانند. برداشت این هواداران از اتفاقات اخیر و دلخوری آقای سرمربی حتی از بی توجهی باشگاه به برانکو هم تلخ تر است.

آنها حالا خوب می دانند که رابطه ی خوبی بین مدیریت باشگاه و برانکو ایوانکوویچ وجود ندارد و تصورشان این است که همه ی بی توجهی ها و بی تفاوتی ها دلیلی جز راندن این مربی از پرسپولیس ندارد. برداشت هواداران پرسپولیس این است که باشگاه چون دلیل و توجیه قابل قبولی برای قطع همکاری با برانکو ندارد، سعی دارد این گونه تحت فشار قرارش بدهد و راه خروج را برای او هموار کند. راهی که هواداران فکر می کنند به نیمکت تیم ملی ختم می شود و از همین رو مقابل مدیران باشگاه موضع گرفته اند.

این را که تصورات نازیبای هواداران نگران پرسپولیس چقدر به واقعیت نزدیک است، خودِ باشگاه نشین ها بهتر می توانند پاسخ بدهند اما پرسش ما این است که آیا پرسپولیس گنجِ بزرگ خود را به همین سادگی از دست خواهد داد؟ باورکردنی نیست که مدیران باشگاه واقعا از سنگر گرفتن پشتِ موفقیت های پرسپولیسِ برانکو ایوانکوویچ خسته شده و دنبال تغییر باشند. نگرانی هواداران اما کاملا بجاست وقتی پالس هایی که از سرمربی محبوب و موفق تیم شان دریافت می کنند، پر از دلخوری است و بوی خداحافظی را در آسمان پرسپولیس پخش کرده.

در این چهار سال برانکو ایوانکوویچ خودش را ثابت کرده و حالا نوبت مدیران باشگاه است که مدیریت خود را به رخ بکشند. البته مثل همیشه وعده هایشان به راه است اما بجای اینکه با خودِ برانکو حرف بزنند، در رسانه ها به او وعده می دهند و بی پولی باشگاه را یادآور می شوند. آنها کار را به جایی رساندند که حتی صدای پیشکسوتان هم درآمد. مهرداد میناوند، رضا جباری و علیرضا امامی فر که اخبار و اتفاقات تیم محبوب شان را با جزئیات و حساسیت بسیاری دنبال می کنند و از حامیان پر و پا قرص برانکو هم هستند، با انتشار پست هایی در اینستاگرام شان به این موضوع واکنش نشان داده و به مدیران باشگاه هشدار داده اند که سرمربی کروات اگر اعتراض نمی کند و حرفی از حق و حقوقش نمی زند، از سر رضایت نیست.

این پیشکسوتان در متن های مفصل خود به این نکته اشاره کرده اند که باشگاه و هیات مدیره جدیدش باید هر طور شده این مشکل را حل کنند چرا که ظاهرا به نظر می رسد اراده ای وجود دارد تا مانع تداوم حضور برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس و همین طور تکرار موفقیت های پرسپولیس و قهرمانی های متوالی اش شود. مدیران باشگاه هم برای اینکه حسن نیت خود را ثابت کنند، اعلام کرده اند که بعد از بازی برگشت با الاهلی پول برانکو را می دهند.

البته عرب چند روز پیش گفته بود پیش از رسیدن اردیبهشت که وعده اش را به برانکو داده بود، مطالبات این مربی را می پردازد اما حالا برگشته به همان تاریخ قبلی. جالب اینکه مدیران باشگاه ادعا کرده اند که بخش قابل توجهی از بدهی پرسپولیس به برانکو را فراهم کرده اند اما این پول را پس از بازی برگشت مقابل الاهلی عربستان به حساب او واریز خواهند کرد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • omid 110
  omid 110 :
  خدا ازشون نگذره...نبی که دوست نزدیک و صمیمی علی پروینه و دلیل مخالفتش با برانکو به خاطر علی پروینه..ازهمه بدتر اون کاشانی هست که هیچ سودی نداره و فقط بلده بگه باید باشگاه بشیم..اینهمه سال توی تیم بوده ولی هیچ اقدام مفیدی برای باشگاه شدن انجام نداده......واقعا عجیبه که رئیس هیئت مدیره اینطوری در مورد برانکو و بازیکنان حرف میزنه...بود و نبود کاشانی هیچ تاثیری توی موفقیتهای پرسپولیس نداره..اگر کاشانی نبود بازهم قهرمان میشدیم..ولی اگر برانکو نبود قهرمان نمیشدیم
 • omid 110
  omid 110 :
  احتمالا منظور کاشانی از مدیریت قوی همون مدیریتی هست که جریان طارمی رو درست کرد و پرسپولیس رو بدون بازیکن گیر انداخت..احتمالا منظورش از مدیریت قوی همون مدیریتی هست که 11ماهه حقوق مربی تیم رو ندادن..90 درصد پیشکسوتان دشمن پرسپولیس هستن
 • farid abadani
  farid abadani :
  لعنت به همتون. وای به حالتون اگه برانکو بره
 • محسن عباسی
  محسن عباسی :
  فقط میتونم بگم وای به حالشون اگه برانکو بره
  اگه همچین اتفاقی افتاد بهتره تو ایران نمونن چون فکر نکنم زنده بمونن
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  امیدوارم این نامدیران کارنابلد هر چه زودتر از پرسپولیس برن، عامل اصلی موفقیت های تیممون تا امروز هواداران و برانکوی جنتلمن و دوست داشتنی بودن. امثال محمدنبی و کاشانی خرفت شده و سایر عقده ای های هیئت مدیره هیچ کاری به جز خرابکاری ازشون برنمیاد و سرشون رو مثل کبک توی برف کردن که انگار کسی نمی فهمه در صورتی که الان دور دور ارتباطات گسترده و فضای مجازیه که هیچ خرابکاری ای درش پنهان نمی مونه، گذشت اون زمون که به امثال حسین شلغم ها و عباس گداها و یه سری از مطبوعاتیا پول و باج می دادین تا به هوادارا توی استادیوم و جامعه آدرس اشتباهی بدن. کاری نکنین که همین هوادارا که عشقشون پرسپولیسه توی ورزشگاه از خجالت شما و خانواده و... دربیان
 • وحید زمان
  وحید زمان :
  همه پرسپولیسیها دوران تلخ قبل از برانکو رو یادشونه، روزایی که میمردیم و زنده میشدیم تا یه تیم ته جدولی رو ببریم اونم تازه با نتایج شکننده و ناپلئونی ، ژوزه پرتغالی و زوبل آلمانی و اون کرانچار و بگوویچ و .... مربیای داخلی هم که بغیر از قطبی یکی از یکی داغون تر ، اونم با اون سیستم علی اصغری و شخصیت پر حاشیه ، حالا پرسپولیس هم حاشیه نداره ، زیبا بازی میکنه ، نتیجه میگیره ، در آستانه هت تریک قهرمانیه ، از بازیکنای عادی ستاره میسازه ، همه بازیکنا آرزوی پوشیدن لباسش رو دارن ، اتحاد و همدلی حرف اول رو میزنه ، دیگه رویای بردن سپاهان و فولاد و ذوب آهن رو نمیبینیم ، سپاهانیهای باند باز از نام پرسپولیس وحشت دارن ، بازی تک ضرب ، دفاع مستحکم ، تاکیکهای روز دنیا ، تغییر چند باره تاکتیک طی یک بازی و .... اینا دستاورد سرمربی واقعا پروفسور پرسپولیسه ، حضرات یادشون رفته گذشته دردناک و پر از دلهره پرسپولیس رو ، تو رو خدا با عواطف این هوادارای عاشق که دارن به خاطر این پرسپولیس به خودشون میبالن ، بازی نکنید ، هوادارا این پرسپولیس رو هزار مرتبه از تیم ملی هم بیشتر دوست دارن ، بذارید با حضور پروفسور ، دیگه دوران سرخوردگی و یاس رو نبینیم ، بذارید برانکو بشه فرگوسن پرسپولیس ، امثال علی دائی و گلمحمدی و پروین دیگه نمیتونن تیمی مثل این پرسپولیس بسازن ، اگر مشکل مالی برای تمدید قرارداد ده ساله برانکو دارید ، شماره حساب اعلام کنید تا هوادار عاشق بهتون مفهوم عشق به پرسپولیس مدل برانکو رو نشون بده ، خواهش میکنم ما رو دوباره به دوران سرخوردگی برنگردونید
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  درود به شرفت جناب زمان
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  برانکوبزرگ ترین مربی تاریخ ایرانه
  چه توی پرسپولیس وچه توتیم ملی
  بزرگترش رانداشتیم
  وناشکری بزرگی یه اگرقدرش راندانیم
 • مهدی ادیب
  مهدی ادیب :
  قطعاً همینطوره ایبو صامت عزیز
 • MAMAL MAMAL
  MAMAL MAMAL :
  تهرانی های عزیز خواهش میکنم با تجمع جلو باشگاه خواهان پرداخت طلب برانکو بشید و به این نا اهلان بفهمونید پرسپولیس مال هوادارنش هست

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن