آنالیز ضعف بزرگ ماشین؛ رسیدن به جام از سمت چپ!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1399 ] - پنجشنبه, 19 اردیبهشت 1398

آنالیز ضعف بزرگ ماشین؛ رسیدن به جام از سمت چپ!

ماشین سازی 7 گل از 9 گل نیم فصل دوم را از سمت چپ دفاعی اش دریافت کرده است. پرسپولیس در آخرین میزبانی فصلش باید این هفته به مصاف ماشین سازی برود. دیداری که هم ... 5 out of 5 based on 2 ratings.
آنالیز ضعف بزرگ ماشین؛ رسیدن به جام از سمت چپ!

ماشین سازی 7 گل از 9 گل نیم فصل دوم را از سمت چپ دفاعی اش دریافت کرده است. پرسپولیس در آخرین میزبانی فصلش باید این هفته به مصاف ماشین سازی برود. دیداری که هم ...

ارتش سرخ دات كام :

 ماشین سازی 7 گل از 9 گل نیم فصل دوم را از سمت چپ دفاعی اش دریافت کرده است.

پرسپولیس در آخرین میزبانی فصلش باید این هفته به مصاف ماشین سازی برود. دیداری که هم می تواند در پایان جشن قهرمانی این تیم را به همراه داشته باشد و هم قهرمانی این تیم را به خطر بیندازد. نکته نگران کننده برای پرسپولیس در مسابقه ای که احتمالا مالکیت بالایی هم خواهد داشت و به حریف فشار خواهد آورد این است که ماشین سازی تبحر خوبی در طراحی ضدحملات دارد و هر سه برد نیم فصل دومش را در شرایطی به دست آورد که مالکیت توپ کمتری نسبت به حریف داشت. ضمن اینکه مهاجمان پرسپولیس در هفته های اخیر افت کردند و به سختی گل می زنند، در این هفته باید دروازه بهترین دروازه بان لیگ از حیث نمرات سایت نود را باز کنند. البته رقیب این هفته پرسپولیس یک ضعف بزرگ هم دارد که اکثر تیم ها برای گل زدن به ماشین سازی از آن استفاده می کنند. ماشین سازی 7 گل از 9 گل نیم فصل دوم را از سمت چپ دریافت کرده است. ضعفی که حتما برانکو هم حساب ویژه ای روی آن باز کرده تا با فشار آوردن از سمت راست، قدم بلندی برای رسیدن به جام قهرمانی بردارند.

در تنها گل نفت مسجدسلیمان به ماشین سازی، اکبر آفاقی با حرکت بدن، به سادگی عزیز معبودی دفاع چپ ماشین سازی را فریب می دهد و گل می زند.

ماشین سازی بارها در نیم فصل دوم توپ هایی که از سمت چپ دفاعی اش ارسال می شدند را گل خورد. این گل آکاهوشی بازیکن فولاد به ماشین سازی است که توسط رضا میرزایی از سمت راست فولاد و چپِ ماشین سازی ارسال شده بود.

دقیقه 96 بازی با سپیدرود هم پیام صادقیان از این ضعف استفاده کرد و راحت سانترش را از سمت راست به محوطه حریف فرستاد. دفاع ماشین سازی هم با دفع ناقص، شانس گل زدن را به میثم تهی دست داد تا ماشین سازی در دقیقه 96 برد را از دست دهد.

هفته قبل هم رقیب پرسپولیس یعنی سپاهان از این ضعف نهایت بهره را برد. توپی که محمد ایران پوریان از سمت راست فرستاد و کی روش بلندقامت گل اول تیمش را زد.

به جز اینکه ماشین سازی از سمت چپ دفاعی خیلی آسیب پذیر نشان داده و به راحتی فرصت ارسال پاس گل را به حریف می دهد، حضور دائمی معبودی در حملات این فرصت را به حریفان می دهد که از جا ماندن او و فضای خالی سمت چپ دفاعی هم بهره ببرند. آخرین نمونه استقلال است که مهدی قائدی تنها گل بازی را از همین حربه به ثمر رساند.

با وجود اینکه حضور فعال معبودی در حملات، این شانس را به حریف می دهد که از سمت او راحت تر حمله کنند، ولی معبودی به تنهایی مقصر گل های پرتعداد حریفان از آن منقطه نیست. طبق آمار متریکا، عزیز معبودی بهترین میانگین عملکرد دفاعی (دفع توپ، قطع پاس، بلاک شوت) را بین بازیکنان ماشین سازی دارد و سومین بازیکن برتر تیمش از حیث توپ گیری از حریف هم است. آمارهایی که نشان می دهد بازیکنانی که باید به معبودی کمک کنند هم در تعهد دفاعی شان کم کاری می کنند. معمولا هافبک دفاعی سمت او احمد زنده روح است و هافبک چپ این تیم هم فرید کریمی که علاقه زیادی به حضور در حملات دارد و کمتر به کمک دفاع می رود. برای اثبات بهتر این ماجرا کافی است نگاهی بیندازیم به مسابقه ای که در نیم فصل دوم معبودی غایب بود. عزیز معبودی به علت محرومیت مسابقه با تراکتورسازی را از دست داده بود ولی ماشین سازی باز هم هر دو گلش را از سمت چپش دریافت کرد.

گل اول تراکتورسازی روی ارسال استوکس از سمت راست و دفاع ناقص دفاع ماشین سازی به ثمر رسید. سپس اسماعیلی‏ فر از همان منطقه توپ را برای استوکس فرستاد و این مهاجم ایرلندی گل زد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • سعید امیری
    سعید امیری :
    باعرض سلام به تمامي سرخدلان درست فرمودید...نقطه ضعف ماشین سازی...ولی یادمون نره که چن بازی هستش..اصلا سانتر از جناحین بخوبی انجام نمیشه..طوری که هربازی یاد مهدوی کیا و میناوند وشاهرودی می افتم که کاش الان یکی مثل اونها رو داشتیم...باید ماشینو به اتیش بکشیم..فقط برد..برد برد..واصلا توجهی به دیگران که واسه نایب قهرمانی می جنگن..نکنیم..همه چیز توی دست خودمونه..پس به امید خدا پیش بسوی هتریک..333333

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن