هفته 29ام لیگ برتر؛ جشن قهرمانی بدون جام در آزادی؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1039 ] - جمعه, 20 اردیبهشت 1398

هفته 29ام لیگ برتر؛ جشن قهرمانی بدون جام در آزادی؟

 رقابت های هفته بیست و نهم لیگ برتر روز شنبه برگزار می شود و پرسپولیس امیدوار است در این روز برای سومین مرتبه متوالی قهرمان لیگ برتر شود اما فوتبال قابل ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
هفته 29ام لیگ برتر؛ جشن قهرمانی بدون جام در آزادی؟

 رقابت های هفته بیست و نهم لیگ برتر روز شنبه برگزار می شود و پرسپولیس امیدوار است در این روز برای سومین مرتبه متوالی قهرمان لیگ برتر شود اما فوتبال قابل ...

ارتش سرخ دات كام :

 رقابت های هفته بیست و نهم لیگ برتر روز شنبه برگزار می شود و پرسپولیس امیدوار است در این روز برای سومین مرتبه متوالی قهرمان لیگ برتر شود اما فوتبال قابل پیش بینی نیست و شاید سپاهان و استقلال سرنوشت دیگری برای لیگ برتر رقم بزنند.

هفته بیست و نهم لیگ برتر روز شنبه برگزار می شود. در حال حاضر سه تیم پرسپولیس، سپاهان و استقلال در کورس قهرمانی هستند. اگرچه بسیاری از کارشناسان پرسپولیس را شانس اول قهرمانی هجدهمین دوره لیگ برتر می دانند اما فوتبال قابل پیش بینی نیست همانطور که خوش بین ترین طرفدار لیورپول هم تصور نمی کرد تیم محبوبش 4 گل به بارسلونا بزند اما این اتفاق رخ داد. بنابراین روی کاغذ سپاهان و استقلال هم شانس قهرمانی دارند حتی پدیده هم بخت اندکی برای قهرمانی دارد به شرطی که سه تیم اول جدول ببازند و پدیده هر دو بازی را ببرد.

در انتهای جدول هم رقابت میلی متری بین نفت مسجدسلیمان و سپیدرود رشت در جریان است و یکی از این دو تیم هم به لیگ یک سقوط خواهد کرد. نگاهی به دیدارهای این هفته می اندازیم؛

پرسپولیس - ماشین سازی تبریز؛ جشن قهرمانی بدون جام!
پرسپولیس ناکام بزرگ لیگ قهرمانان آسیا 2019 لقب گرفت. نایب قهرمان دوره قبل که در این فصل در مرحله گروهی با آسیا وداع کرد . با این حال هواداران پرسپولیس امیدوارند شنبه شب با پیروزی مقابل تیم ماشین سازی تبریز سومین قهرمانی متوالی در لیگ برتر را جشن بگیرند. هرچند در این صورت هم سازمان لیگ جام قهرمانی را در هفته پایانی در شهر جم بوشهر به بازیکنان پرسپولیس اهدا خواهد کرد. با این حال اکثر بلیت های بازی پرسپولیس و ماشین سازی به فروش رفته است و برانکو و شاگردانش دوست ندارند که این خیل هواداران مشتاق خود را ناراحت از ورزشگاه آزادی به خانه بفرستند.

ماشین سازی تبریز هم با تمام توان مقابل پرسپولیس قرار می گیرد تا حداقل در حد توان بتوان در راه سومین قهرمانی پرسپولیس مشکل ایجاد کند. بازی رفت دو تیم هم با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید. اکنون پرسپولیس به دنبال دومین برد مقابل ماشین سازی است و امیدوار است که سپاهان و استقلال امتیاز از دست بدهند تا سومین قهرمانی اش را بدون جام در ورزشگاه ازادی جشن بگیرد.

سپیدرود رشت - نساجی مازندران؛ تلاش برای بقا
بازی این دو تیم شمالی همواره دیدنی و جذاب است بخصوص اینکه در این بازی سپیدرود در خطر سقوط است و با تمام توان برای برد بازی خواهد کرد. در بازی رفت دو تیم با نتیجه مساوی 2 بر 2 به پایان رسید اما اکنون نساجی دیگر نیاز مبرمی به پیروزی ندارد و بنابراین بعید است که بازیکنان این تیم بخواهند مثل سپیدرودی ها خودشان را به آب و آتش بزنند. سپیدرود اگر بتواند پیروز شود هم ماندنش در لیگ برتر قطعی نیست و باید امیدوار باشد که پیکان از نفت مسجدسلیمان امتیاز بگیرد.

ذوب آهن اصفهان - فولاد خوزستان؛ نبرد برای ششمی

ذوب آهن یک تیم با کلاس و با کیفیت آسیایی شده است تیمی که با کامبک های رویایی در آسیا توانست به مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا صعود کند و در بهترین وضعیت فنی و روحی خود قرار دارد هرچند باشگاه ذوب آهن مثل تیمش اکنون بی حاشیه نیست و چالش های پرسرو صدای هیات مدیره باشگاه با  سعید آذری مدیرعامل باشگاه شرایط عجیبی را در ذوب آهن رقم زده است با این حال ذوب آهن در تلاش است که با یک پله صعود در جدول لیگ خود را به رده ششم برسد.

فولاد خوزستان هم که روی پله ششم ایستاده نمی خواهد این رتبه را از دست بدهد و باید دید تقابل علیرضا منصوریان با افشین قطبی در این دیدار چه خواهد شد. سرمربیان سابق استقلال و پرسپولیس بازی جذابی را می توانند رقم بزنند.

پدیده شهر خودرود - سپاهان؛ دربی گل محمدی و قلعه نویی!

حساس ترین بازی هفته در ورزشگاه امام رضا(ع) شهر مشهد برگزار می شود جایی که سپاهان تیم دوم جدول در رویای قهرمانی است. هواداران این تیم امیدوارند با امیر قلعه نویی بعد از سال ها به قهرمانی برسند اما در این مسیر در حال حاضر بزرگترین مشکل شکست دادن تیم پدیده است. یحیی گل محمدی تیم منسجمی را در مشهد درست کرده و فوتبال مشهد این مرتبه با پدیده زنده شده است. در این بازی هم شاهد نبرد سرمربیان سابق استقلال و پرسپولیس هستیم. گل محمدی و قلعه نویی به خوبی از تفکرات فوتبالی همدیگر شناخت دارند. بازی رفت را سپاهان یک بر صفر برد. هواداران پرسپولیس چشم شان به بازی در تهران است و گوش شان به نتیجه این مسابقه است تا با کمک گل محمدی قهرمان زودهنگام لیگ برتر شوند.

تراکتورسازی تبریز - پارس جنوبی جم؛ تلاش برای آسیایی شدن
روند نزولی تراکتورسازی بعد از باخت عجیب به سپیدرود آغاز شد و این تیم 4 هفته است که پیروز نشده است و به همین دلیل اکنون روی پله پنجم جدول لیگ ایستاده و در تلاش است تا شاید بتواند در لیگ برتر سهمیه آسیایی بگیرد. پارس جنوبی هم 4 هفته است که رنگ برد را ندیده وسه باخت و یک مساوی در 4 بازی آخرش داشته است و این تیم برعکس تراکتورسازی دیگر برای بردن بی تابی نمی کند زیرا مشکلات مالی باشگاه باعث شده که بازیکنان این تیم برای پایان لیگ لحظه شماری بکنند! بخصوص اینکه دغدغه سقوط را هم ندارند. بازی رفت را تراکتورسازی یک بر صفر برده بود.تراکتورسازی دیگر قهرمان لیگ نخواهد شد اما قطعا قرمزپوشان تبریزی برای رسیدن به رتبه ای بهتر از پنجمی تلاش خواهند کرد.

استقلال خوزستان - سایپا؛ اولین برد نارنجی پوشان با مربی جدید؟
آبی پوشان اهوازی که چند فصل قبل قهرمان لیگ برتر شدند اکنون به لیگ یک سقوط کرده اند ولی مجبورند که در دو هفته پایانی لیگ به میدان بروند. سایپا هم بعد از برکناری علی دایی می خواهد شرایط را برای ابراهیم صادقی سرمربی جدید تیمش بهتر کند. این بازی بهترین فرصت برای نارنجی پوشان تهرانی است که با سرمربی جدید خود به اولین برد برسند زیرا آبی های اهواز انگیزه ای برای بازی ندارند! بازی رفت با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید. اکنون هم گرمای هوا بزرگترین حریف سایپا در اهواز است.

پیکان - نفت مسجدسلیمان؛ امید به بقا
پیکان که روی پله دهم جدول لیگ ایستاده است برای رسیدن به رتبه تک رقمی در لیگ تلاش می کند و نفت مسجدسلیمان هم به دنبال بقاست. فیروز کریمی هرچه از مربیگری بلد است را باید در این دو هفته  آخر لیگ رو کند تا تیمش را در لیگ برتر حفظ کند.حسین فرکی هم در گذشته های نه چندان دور یکبار تجربه قرار گرفتن در خطر سقوط را با نفت تهران داشته است. نتیجه این بازی بیشتر از همه برای هواداران سپیدرود اهمیت دارد. بازی رفت را هم نفت با نتیجه یک بر صفر برده است.

صنعت نفت آبادان - استقلال تهران؛ بازی در برزیل ایران بدون گلزنان!
این بازی هم جذابیت های خاص خود را دارد موتور صنعت نفت به تازگی روشن شده و 4 برد متوالی در لیگ برتر زردپوشان برزیلی آبادان را به رده نهم جدول لیگ رسانده است.  فوتبالدوستان آبادانی عاشق صنعت نفت هستند و قطعا روز سختی را برای استقلال رقم خواهند زد. استقلال هم بعد از حذف از لیگ قهرمانان آسیا حاشیه هایش بیش از گذشته شده است. اکنون فرهاد مجیدی سکان دار هدایت آبی پوشان است. استقلال با شفر 3 بر صفر نفت آبادان را شکست داده بود ولی به جز شفر 2 گلزن دیگر آن بازی هم دیگر در استقلال نیستند. صیادمنش به تیم ترکیه ای فروخته شده و طارق همام را هم مجیدی اخراج کرده است! استقلال اگر می خواهد فصل آینده دوباره در آسیا حضور داشته باشد باید نوار بردهای زردپوشان برزیلی آبادان را قطع کند که کاری دشوار است.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن