پرسپولیس - پاختاکور؛ 6برش از بازیِ حذف

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 517 ] - جمعه, 20 اردیبهشت 1398
پرسپولیس - پاختاکور؛ 6برش از بازیِ حذف

با حذف سرخپوشان پایتخت از لیگ قهرمانان آسیا طرفداران پرشمار پرسپولیس حسابی غافلگیر و دمغ شدند، اما در این بازی چه گذشت که این اتفاق تلخ برای نماینده کشورمان ا...

ارتش سرخ دات كام :

با حذف سرخپوشان پایتخت از لیگ قهرمانان آسیا طرفداران پرشمار پرسپولیس حسابی غافلگیر و دمغ شدند، اما در این بازی چه گذشت که این اتفاق تلخ برای نماینده کشورمان افتاد؟ برای پاسخ به این پرسش مطلب زیر و نکات مربوط به آن را می خوانید.

1- استراتژی اشتباه برانکو و بی میلی پرسپولیس به توپ
تنها بعد از گذشت چند دقیقه از بازی و دیدن ترکیب یازده نفره پرسپولیس و البته آنچه در زمین نماینده کشورمان به نمایش گذاشت، مشخص شد استراتژی اصلی برانکو گل نخوردن است و به همین دلیل تلاشی برای بازی هجومی و رسیدن به گل از سوی پرسپولیس دیده نشد تا در نهایت این موضوع دلیلی بر مالکیت کم توپ نماینده کشورمان در جریان بازی شود. اشتباه استراتژیکی که متأسفانه برانکو برای تیمش در نظر گرفته بود که در نهایت منجر به حذف زودهنگام ارتش سرخ در آسیا شد.

2- زنگ خطری که پاختاکور در دقیقه 13 به صدا درآورد
عقب بازی کردن پرسپولیس خیلی زود زنگ خطر را به صدا درآورد و در دقیقه 13 بازی با به لرزه درآمدن تیر دروازه پرسپولیس مشخص شد پاختاکور برای بردن به زمین آمده و نباید دلخوش به یک امتیاز بود، ولی این هشدار متأسفانه از سوی برانکو خیلی جدی گرفته نشد.

3- 7 دقیقه ای که پرسپولیس، پرسپولیس شد
تا زمانی که عقربه های ساعت دقیقه 39 بازی را نشان می داد پرسپولیس نشانی از خودش نداشت، ولی از این لحظه به بعد طی 6 دقیقه پایانی نیمه نخست پرسپولیس چند بار حملات خوبی روی دروازه پاختاکور تدارک دید و می توان گفت در این لحظات پرسپولیس خودش بود و اگر در نیمه دوم همین نمایش (چند دقیقه پایانی نیمه اول) را به اجرا می گذاشت حتی می توانست برنده بازی شود.

4- تغییر استراتژی کارگشای پاختاکور در نیمه دوم
با شروع نیمه دوم هر دو سرمربی تغییراتی در شیوه بازی تیم شان ایجاد کردند و برانکو بیشتر از نیمه نخست عقب کشید تا یک امتیازش را حفظ کند، ولی آوالادزه، سرمربی پاختاکور، نه تنها دامنه حملات تیمش را افزایش داد بلکه شیوه کاری اش را تغییر داد و با تمرکز از سمت راست پرسپولیس منبع اصلی فشار خود را به استفاده از فضایی که مهدی شیری در آنجا حضور داشت، قرار داد و با متمایل کردن ماشاریپوف به این منطقه اقدام به کار ترکیبی و اورلپ زدن (به منظور دور زدن شیری) و سپس ارسال کرد، برنامه ای که بسیار خوب جواب داد و باعث گلزنی پاختاکور هم شد.

5- وقتی ماشاریپوف 90 دقیقه آزار رساند
هر اندازه که آرولادزه (سرمربی پاختاکور) در جریان بازی هوشمند عمل کرد، برانکو منفعل بود و این جای سؤال دارد تا از او بپرسیم چرا وقتی ماشاریپوف از دقیقه یک بازی مشغول آزار پرسپولیس شد و با قدرت بازیسازی و توان دریبل خود بار ها روی دروازه پرسپولیس خطرساز شد، برای این بازیکن فکری نشد و 90 دقیقه به او اجازه داده شد تا در زمین همه کار کند؟ مگر در این شرایط و به خصوص این که از همان شروع بازی نقش محوری ماشاریپوف مشهود بود نباید فکری به حال مهار او می شد؟ نکته ای که شاید به خاطر فشار و استرس بازی از نظر برانکو دور مانده بود.

6- تعویض به موقع، اما بدفرجام

چند مسابقه ای است که برانکو تعویض هایش را زودتر از همیشه انجام می دهد و این بار هم او زود فهمید که تیمش نیاز به تغییر دارد، ولی در نهایت تعویض اول او یعنی ورود بودیمیر به بازی به جای رفیعی، متأسفانه اصلاً جواب نداد، ولی تعویض دوم او یعنی ترابی به جای عالیشاه بسیار مؤثر عمل کرد. هرچند از ابتدا بازی نکردن ترابی بسیار عجیب بود و بالاخره سومین تعویض برانکو چند دقیقه بعد از دریافت گل و در اواخر بازی بود که مصلح به جای علیپور به میدان آمد تا بتواند از توپ های بلند در لحظات پایانی بازی استفاده کند که البته زمان کافی برای این تغییر وجود نداشت، اما در سوی مقابل دو تعویض آوالادزه یکی در دقیقه 26 بود که به اجبار انجام شد و تغییر دوم این مربی عالی بود و سبب شد تا سرگیف تنها 6 دقیقه بعد از ورودش زننده گل سه امتیازی تیمش شود.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن