کدام لژیونر به پرسپولیس برمی گردد؟

- نظرات : 8 اظهار نظر - بازدید [ 2315 ] - جمعه, 20 اردیبهشت 1398

کدام لژیونر به پرسپولیس برمی گردد؟

اتفاق ویژه برای پرسپولیس می تواند بازگرداندن ستاره های لژیونر برای تداوم موفقیت در فصل آینده باشد. پرسپولیس نزدیک به سومین قهرمانی متوالی خود است و چیز زیادی ... 5 out of 5 based on 6 ratings.
کدام لژیونر به پرسپولیس برمی گردد؟

اتفاق ویژه برای پرسپولیس می تواند بازگرداندن ستاره های لژیونر برای تداوم موفقیت در فصل آینده باشد. پرسپولیس نزدیک به سومین قهرمانی متوالی خود است و چیز زیادی ...

ارتش سرخ دات كام :

اتفاق ویژه برای پرسپولیس می تواند بازگرداندن ستاره های لژیونر برای تداوم موفقیت در فصل آینده باشد.

پرسپولیس نزدیک به سومین قهرمانی متوالی خود است و چیز زیادی برای تکرار آن باقی نمانده است. آنها اما در فصل موفق خود که اکنون دو جام دیگر را در دسترس می بینند، در لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در ادامه تداوم هدف خود برای دستیابی به موفقیت های بیشتر و پیروزی ها، اکنون در فاصله دو هفته مانده به پایان فصل نیز مدعی اصلی قهرمانی و البته مدعی جام حذفی محسوب می شوند. با این حال شکست و حذف از لیگ قهرمانان آسیا یک اتفاق بزرگ برای تیمی است که فصل گذشته را فارغ از تمامی مشکلات تا فینال پیش رفته بود. سرمربی سرخپوشان که قرار است لیست مدنظرش برای فصل آینده را روز یکشنبه در اختیار باشگاه قرار دهد، احتمالا برای تداوم موفقیت ها چشم به ستاره های بزرگی دوخته که می توانند علاوه بر ایجاد هیجان روی سکوها، در بازی ها نیز نقش لیدر و تاثیرگذاری داشته باشند.

مهمترین موضوع طی روزهای اخیر در خصوص باشگاه پرسپولیس مربوط به بازگشت برخی لژیونرهای این تیم است؛ فرشاد احمدزاده، مهدی طارمی، رامین رضاییان، صادق محرمی و وحید امیری از جمله ستاره هایی هستند که در دوران برانکو ایوانکوویچ برای جستجوی رویای خود راهی خارج از کشور شده اند و اکنون هر کدام علیرغم کیفیتی که دارند، در شرایطی قرار دارند که بازگشت به اردوگاه پرسپولیس برای آنها دور از ذهن نیست. برانکو ایوانکوویچ در حاشیه نشست خبری امروز خود پیش از جدال حساس برابر ماشین سازی در واکنش به سوالی درباره شایعات بازگشت لژیونرهای این تیم برای فصل آینده، موضعی سیاستمدارانه دنبال کرد. او مدعی شد همانطور که اکنون نیز بازیکنانی در تیمش وجود دارند که شانس حضور در خارج از ایران را دارند، این شانس برای بازگشت نیز وجود خواهد داشت.

در ادامه نگاهی می اندازیم به شرایط لژیونرهای پرسپولیسی و شانس بازگشت آنها:

مهدی طارمی؛ به دنبال حضور در انگلیس
مهاجم ملی پوش 26 ساله اکنون بهترین شرایط را همچنان برای ادامه حضور در فوتبال خارج از ایران داراست. شرایط سنی و کیفی او، این بازیکن را همچنان در شانس دستیابی به رویای حضورش در فوتبال اروپا قرار می دهد. تجربه یک جام جهانی و یک جام ملت ها و عملکرد مناسب در امارات در ترکیب ایران، هرچند با هجمه هایی در خصوص عملکردش در لیگ ستارگان و تیم الغرافه همراه شده است، با این حال طبق شنیده ها او سه پیشنهاد مناسب خارجی دارد.

طارمی از لیگ قطر، لیگ یونان، بلژیک و انگلیس پیشنهاد دارد. با این حال او برای تداوم حضور در خارج از ایران نگاه ویژه ای به حضور در انگلیس و همراهی بازیکنانی همچون علیرضا جهانبخش، سعید عزت اللهی و کریم انصاریفرد دارد. در صورتی که این پیشنهاد به عنوان اولویت اول او به سرانجام نرسد، پرسپولیس گزینه مطلوب تری برای او محسوب خواهد شد. برانکو ایوانکوویچ علیرغم موفقیت طی دو فصل اخیر، همچنان در تیمش ضعف بزرگ تهاجمی را احساس می کند و اگر طارمی تمایل قطعی خود را نشان دهد، شاید بازگرداندن او در دستور کار قرار گیرد.

رامین رضاییان؛ اما و اگر
برانکو شاید بیشترین چالش دوران مربیگری خود را با رامین رضاییان پشت سر گذاشته باشد. رضاییان که به شکلی عجیب راهی ترکیه شده بود و عصبانیت برانکو ایوانکوویچ را بابت بی توجهی به تماس هایش بهمراه داشت. او البته بازگشت و بعد از مدتی سکونشینی به ترکیب بازگشت و نمایش موفقی به اجرا گذاشت. هرچند در ادامه رفتارهایش بعد از درگیری در اردوی امارات، از تیم اخراج شد. او حتی فرصت حضور و همراهی تیم در پایان فصل برای جشن قهرمانی را به دست نیاورد. سیاست های رفتاری این بازیکن به شکلی بوده که همیشه به نظر می رسیده در تضاد با برانکو و دیسیپلین او قرار داشته باشد. با این حال کمتر کسی می تواند کیفیت فنی او را منکر شود. بازیکنی که در حضور کوتاه مدت در لیگ ستارگان و تیم الشحانیه، قدرت فنی خود را به خوبی به نمایش گذاشته و مدعی است در ادامه رویاپردازی هایش به دنبال ادامه همراهی آنها نخواهد بود و هدف بزرگتری در سر دارد. بازگشت رامین رضاییان هرچند با کمترین احتمال در شرایط فعلی همراه است، اما در صورت وقوع می تواند جناح راست این تیم را از حیث فنی، جالب توجه و باکیفیت تر شکل دهد.

وحید امیری؛ ترانسفر ناامیدکننده
بهترین بازیکن تیم برانکو ایوانکوویچ طی دو فصل حضورش در جمع پرسپولیس عملکرد قابل قبولی از خود به جا گذاشت و در نهایت راهی ترکیه شد تا به زعم خود در 31 سالگی آخرین شانس خود برای تجربه فوتبال اروپا را دنبال کند. امیری راهی ترابزون اسپور شد و علیرغم تصوری که از موفقیت او می شد انتظار داشت، راه به جایی نبرد و بیشتر به عنوان نیمکت نشین کار را دنبال کرده است. گمانه زنی هایی درباره اینکه او نتوانسته رضایت و انتظارات هواداران این تیم را برآورده کند و با پایان فصل احتمال قطع همکاری اش وجود دارد، افزایش یافته است. در صورت رقم خوردن این اتفاق، بعید است برانکو آغوش تیمش را برای او باز نکند و در تاکتیک مدنظرش به عملکرد فیزیکی، فنی و تکنیکی او چشم نداشته باشد.

فرشاد احمدزاده؛ دلتنگی برای پرسپولیس
احمدزاده یکی از بازیکنان محبوب برانکو محسوب می شد و این را تمامی بازیکنان آن دوره به آن اعتقاد دارند. علیرغم تمامی حواشی، این بازیکن همواره توانسته بود رضایت کادرفنی را در کنار خود داشته باشد. هرچند در پایان فصل هفدهم و در چالشی که با برخی هواداران پرسپولیس داشت، راهی فوتبال لهستان شد تا عجیب ترین تجربه را به نام خود کند. احمدزاده با توجه به شرایط لیگ لهستان کمتر توانسته شانس رویاپردازی خود را در این کشور دنبال کند. او البته در پایان فصل به دنبال جدایی از تیم اسلاوسک است و اگر در فوتبال اروپا تیمی برای حضور به دست نیاورد، بازگشت او نیز دور از انتظار نخواهد بود. برانکو که اعتقاد خاصی به کیفیت فنی و تکنیکی این بازیکن در کنار اعتماد به شم گلزنی و پاسوری او دارد، در صورتی که در فصل آینده شرایط مهیا باشد، احتمالا تمایل مثبت خود برای بازگرداندن او را نشان دهد.

صادق محرمی؛ بازگشت کمی غیرممکن
محرمی طی دو فصل در پرسپولیس از چهره یک پدیده به یک بازیکن آینده دار تبدیل شد. او در نهایت برای اینکه خود را در مسیر پیشرفت قرار دهد راهی لیگ کرواسی و تیم دیناموزاگرب شد. مدافع راست قابل اعتنای پرسپولیس هرچند در دوران حضور در فوتبال کرواسی توانست به تیم ملی نیز راه یابد، اما به نظر می رسد همچنان فاصله زیادی با رویاهای خود دارد. محرمی در قرارداد 5 ساله با دیناموزاگرب قرار دارد و هدف از این انتقال هم برای او و باشگاه، ترانسفر و سودآوری از آن برآورد شده است. با این شرایط بعید است او قادر به بازگشت به پرسپولیس باشد و این مساله می تواند یک عقبگرد جبران ناپذیر برای او تلقی شود.

این پنج بازیکن، که در دوران برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس جدا شده و هر کدام با تفکری راهی تیم های خارجی شده اند، اکنون با چراغ سبز سرمربی سرخپوشان برای احتمال مذاکره برای بازگشت مواجه شده اند. هرچند همانطور که گفته شد از این جمع شاید تنها سه نفر شرایط بازگشت را متصور باشند و صادق محرمی و مهدی طارمی همچنان رویای بزرگتری را در سر دارند. شرایط برای رامین رضاییان نیز آنطور که باید برای مسیر بازگشت مساعد به نظر نمی رسد و البته این بازیکن نیز در شرایط فعلی چنین تصمیمی ندارد و به دنبال این است بعد از نیم فصل درخشش در لیگ ستارگان، پیشنهاد بهتری برای تداوم حضور در فوتبال خارج برای خود شکل دهد. باید دید از بین دو بازیکن دیگر (وحید امیری و فرشاد احمدزاده) برانکو ایوانکوویچ رای به بازگرداندن آنها خواهد داد یا خیر.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • abbas mousavi
  abbas mousavi :
  فقط طارمی و امیری مورد نیازه
 • omid 110
  omid 110 :
  طارمی و رضاییان.......
 • OMID PERSI
  OMID PERSI :
  طارمی و رضایان
 • غلامحسین نخست
  غلامحسین نخست :
  طارمی کمبود فعلی تیم
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  رضاییان که نشان داده نمی تواندبابرانکوکناربیاد.وهرچش حاشیه ساخته دیگربس است
  محرمی که دیگرتا10سال دیگرهم برگشتنی نیست.جوان است ودراروپارشدخواهدکرد
  وحیدسنش بالارفته .برگرددهم دیگرآن کیفیت راتخواهدداشت
  فرشاددیگردرپرسپولیس جایی ندارد
  میماندفقط طارمی .اولاخیلی بهش نیازداریم .ثانیادررفتنش کمترین تقصیربرعهده خودش بود.
 • amin esfandiari
  amin esfandiari :
  فقط طارمی اونم اگه برانکو بخوادش
  امیری که سنش رفته بالا
  احمدزاده اگه خوب بود تو همون فلاسک خوب بازی میکرد دورش تموم شده در ضمن بی احترامی هاش به هوادار رو هم فراموش نکنید و مطمئن باشید سر از تراکنور در میاره آخرسر
  رضاییان و محرمی هم بیان میخوان جایگزین کی بشن شیری ماهینی و بعضا نعمتی و همتی ؟
  درضمن هافبک خوب تیممون کم نداره واسه چی بازیکنایی که رفتن کشورای مختلف و به فکر پول بودن حالا باید برگردن سروش رفیعی رو یادتون بیاد که هنوز که هنوزه او سروش قبل نشده
 • ناشناس
  ناشناس :
  من جز مخالفای برگشتن این بازیکنا بودم ولی بخاطر نبودن بازیکنای با کیفیت خوب از آسیا حذف شدیم بنابراین مهم نیست کی بیاد کی نیاد هرکی که میتونه به تیم کمک کنه بیاد بخصوص رضاییان نامرد که حسابی جاش خالیه باید احساساتو بذاریم کنار و فصل بعد هرکی میتونه به تیم کمک کنه اضافه بشه هرکی اومد خوش اومد همه اشتباه میکنیم آدم هرچی بزرگتر باشه اشتباهش بزرگتره هر چی بزرگوارتر باشه بخشش بیشتره اونا بازیکنهای بزرگی بودن اشتباه بزرگی کردن ما هوادارها هم باید بزرگواری کنیم و اونا رو ببخشیم موفقیت همش با غیرت بدست نمیاد باید کیفیت هم داشته باشیم
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  طارمی و رضائیان توی پست خودشون بی نظیرن و اگه برگردن تحول و خلاقیت بالایی رو توی بازی پرسپولیس ایجاد میکنن. توی پست امیری ( با توجه به سن و سالش) ترابی و عالیشاه رو داریم .

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن