لیگ برتر فوتبال| جنگ جام و سهمیه و بقا زیر نور ماه!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 779 ] - شنبه, 21 اردیبهشت 1398
لیگ برتر فوتبال| جنگ جام و سهمیه و بقا زیر نور ماه!

 هفته بیست ونهم لیگ برتر فوتبال امروز با 8 دیدار همزمان پیگیری خواهد شد. دو هفته مانده به پایان هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال و همه منتظر مشخص ش...

ارتش سرخ دات كام :

 هفته بیست ونهم لیگ برتر فوتبال امروز با 8 دیدار همزمان پیگیری خواهد شد.

دو هفته مانده به پایان هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال و همه منتظر مشخص شدن چهره تیم قهرمان هستند. آن هم جایی که پرسپولیس فاصله سه امتیازی با تیم دوم جدول، یعنی سپاهان دارد اما هنوز از قهرمانی اش مطمئن نیست. در هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر علاوه بر پرسپولیس و سپاهان، استقلال و پدیده هم روی کاغذ برای خود شانس قهرمانی قائل هستند و با توجه به اتفاقات نادر در فوتبال، هیچ چیز بعید نیست، اما با توجه به جدول مسابقات، حتی بعید نیست این هفته از رقابت های لیگ برتر چهره قهرمان را مشخص کند تا کار به هفته آخر نکشد. تمام دیدارهای این هفته ساعت 21:30 و به صورت همزمان آغاز می شوند تا شاید تکلیف قهرمانی، بقا در لیگ یا کسب سهمیه در زیر نور ماه مشخص شود.

پرسپولیس - ماشین سازی
تیم برانکو ایوانکوویچ هر چند این فصل نتوانست مانند فصل گذشته در دو جبهه لیگ برتر و لیگ قهرمانان خوش بدرخشد و حذف زودهنگامی از رقابت های آسیایی داشت، اما آنها همچنان مدعی اول قهرمانی در لیگ برتر هستند. در نیمه نهایی جام حذفی هم باید با سپاهان مصاف بدهند و رقابت در دو جام می تواند پایان فصل را برای آنها شیرین کند. با این حال آنچه هدف فعلی سرخپوشان پایتخت به شما می رود، بالای سر بردن سومین جام قهرمانی برای سومین سال پیاپی است. جامی که روز گذشته و در نشست خبری پیش از مسابقه این تیم مقابل ماشین سازی رونمایی شد و حالا پرسپولیسی ها امید زیادی دارند تا ضمن حفظ فاصله خود با سپاهان به این موفقیت برسند. پرسپولیس برانکو پس از شکست مقابل پاختاکور و حذف از لیگ قهرمانان آسیا، انتظار می رود تمرکز زیادی برای مسابقات لیگ بگذارد تا بتواند به قهرمانی برسد، اما مسلماً کار ساده ای برای رسیدن به این هدف نخواهد داشت.

حواشی هفته های اخیر علیه این تیم از سوی برخی تیم های لیگ برتری از جمله تراکتورسازی، سپاهان و ماشین سازی هفته های پایانی لیگ را پر چالش و صحبت های برخی بازیکنان ماشین سازی هم این حاشیه ها را بیشتر کرده است. جایی که یکی از بازیکنان این تیم پس از شکست مقابل سپاهان اعلام کرد حالا که تراکتورسازی قهرمان نمی شود، دوست داریم سپاهان جام قهرمانی را به جای پرسپولیس بالا سر ببرد. همین مسئله نشان می دهد که ماشین سازی با تمام قوا ظاهر شود که البته از طرف دیگر انگیزه شاگردان برانکو برای قهرمانی می تواند دیدار زیبایی را در ورزشگاه آزادی رقم بزند.

سپیدرود - نساجی

دربی شمالی های لیگ برتر، دربی حیثیتی است. فارغ از رقابت بین دو استان گیلان و مازندران، این دیدار برای میزبان رشتی حساسیت بالایی دارد. سپیدرود که با هواداران پرشور خود در هفته های پایانی سایه سقوط به لیگ دسته اول را بالای سر خود حس می کند، برای ماندن در لیگ برتر باید در این بازی حیثیتی به پیروزی برسد. شرط ماندن سپیدرود در لیگ برتر امتیاز از دست دادن نفت مسجدسلیمان است که با 21 امتیاز بالاتر از سپیدرود 20 امتیازی در پله چهاردهم ایستاده است.

سپیدرود در حالی با نادر دست نشان توانست به ماندن در لیگ برتر امیدوار شود که هفته گذشته در دیدار مستقیم مقابل نفت مسجدسلیمان می توانست امید خود را بیشتر کند، اما گلی که این تیم در ثانیه های پایانی دریافت کرد، دوباره همه چیز مانند قبل شد. سپیدرود در بازی مستقیم نتوانست از پس رقیبش عبور کند تا در دو هفته پایانی لیگ امیدوار به امتیاز گرفتن و از دست دادن امتیاز از سوی رقیبش باشد. با این حال بازی این هفته آنها نیز ساده نیست. مقابل نساجی که علاوه بر حیثیتی بودن دیدار مقابل تیم استان رقیب، در هفته هایی که مجید جلالی سرمربی این تیم شده، نتایج قابل قبولی گرفته و حتی ماندنش در لیگ برتر را قطعی کرد. حالا شاگردان جلالی در دو هفته باقیمانده به دنبال پایانی شیرین در اولین تجربه لیگ برتری خود هستند که برای شیرین شدن کام شان باید کام تیم رقیب را تلخ کنند.

ذوب آهن - فولاد خوزستان
تغییر روی نیمکت دو تیم ذوب آهن و فولاد خوزستان در اواسط فصل، هرچند آنها را به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا نرساند، اما تغییرات محسوسی را برای هر دو ایجاد کرد. ذوب آهنی که آسیایی بود و در پلی آف توانست خود را به لیگ قهرمانان آسیا برساند، حالا تنها نماینده موفق ایران در این مسابقات است. تیم علیرضا منصوریان در لیگ برتر نیز توانسته نتایج قابل قبولی بگیرد و حتی با متوقف کردن سپاهان و شکست تراکتورسازی، تأثیر بسزایی در سرنوشت قهرمانی و حتی سهمیه ها ایفا کرده است.

با این حال شرایط فولاد هم در روزهایی که افشین قطبی را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود می دید، تا حدودی مطلوب بود. هرچند آنها در هفته های ابتدایی حضور قطبی به کسب سهمیه نیز امیدوار شده بودند، اما چند شکست فولادی ها را از این هدف دور و ناامید کرد. حالا دو تیم در لیگ برتر فقط باید برای بهتر شدن جایگاه تلاش کنند که از قضا دیدار این هفته آنها می تواند نقش تعیین کننده ای در جایگاه پایان فصل شان داشته باشد. ذوب آهن 36 امتیازی و فولاد 37 امتیازی در این بازی که به نوعی شش امتیازی است، می توانند تا حدود زیادی تعیین کنند که در لیگ هجدهم در رتبه ششم جدول بایستند یا رتبه هفتم. تقابل تفکرات مربیانی چون قطبی و منصوریان هم که این هفته ها با بازی های هجومی لیگ را زیباتر کرده اند، جالب توجه است و این دیدار می تواند از بازی های زیبای هفته بیست ونهم لیگ برتر باشد.

پدیده - سپاهان
می توان گفت حساس ترین بازی هفته بیست ونهم در مشهد مقدس برگزار می شود. شاید حتی بتوان گفت حساس ترین بازی تاریخ باشگاه پدیده. تیمی که در تمام سال های حضورش در لیگ برتر، فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرد، مالکان زیادی داشت، از تجربه کسر امتیاز تا تلاش برای بقا در لیگ برتر، اما این فصل همه چیز برای مشهدی ها رنگ و بوی دیگری داشت. تیم بی ادعای یحیی گل محمدی در شرایطی که کسی شانسی برای آنها قابل نبود، تا هفته های پایانی لیگ برتر خود را برای کسب سهمیه و حتی اندک شانسی برای قهرمانی، میان مدعیان حفظ کرده است. این هفته نیز آنها دیداری مستقیم با یکی از این مدعیان دارند و به شرط پیروزی مقابل سپاهان می توانند گوی و میدان را برای کسب سهمیه در هفته پایانی به دست بگیرند. این دیدار برای پرسپولیس و استقلال هم اهمیت زیادی دارد. پرسپولیس برای قهرمان شدن در حالت عادی به چهار امتیاز دیگر احتیاج دارد، اما در صورت تساوی یا شکست سپاهان مقابل پدیده، آنها می توانند با پیروزی مقابل ماشین سازی قهرمانی خود را قطعی کنند.

استقلال هم که اکنون یک پله پایین تر از سپاهان در رده سوم قرار دارد، به دنبال لغزش این تیم اصفهانی است تا بتواند خود را یک پله بالاتر ببرد. مسلماً تساوی دو تیم بهترین نتجه برای استقلال خواهد بود، اما حتی به شرط پیروزی پدیده مقابل سپاهان، استقلالی ها می توانند با پیروزی در دیدار این هفته خود را به رتبه دوم جدول برسانند. همه اینها در شرایطی است که تیم اصفهانی با حضور مربی با تجربه ای چون امیر قلعه نویی روی نیمکتش به سادگی امتیاز از دست نمی دهد و به همین دلیل هم هنوز خود را مدعی جدی قهرمانی می داند. سپاهانی ها قصد دارند با کسب دو پیروزی در دو هفته پایانی لیگ اندک شانس خود را برای قهرمانی حفظ کرده و حاضر نیستند یک هفته مانده به پایان لیگ، خودشان قهرمانی را به پرسپولیس تعارف کنند.

صنعت نفت آبادان - استقلال

شاید بتوان گفت دیدار مقابل برزیلی های لیگ برتر، سخت ترین دیدار فصل استقلال است. استقلالی که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد و پس از شکست در دربی، دور شدن از قهرمانی و حالا حذف از لیگ قهرمانان آسیا، فقط باید تلاش خود را برای کسی سهمیه به کار بگیرد. با این حال در این بازی بسیار مهم استقلال باید مقابل صنعت نفتی قرار بگیرد که این روزها حسابی آماده است و حریفانش را یکی پس از دیگری از پیش رو برمی دارد. شاگردان سرجیوی پرتغالی چهار برد پیاپی مقابل پارس جنوبی، فولاد، نفت مسجدسلیمان و نساجی کسب کردند که هر کدام از این بردها سختی های خودش را داشت. پیروزی مقابل پارس و نفت مسجدسلیمان در خانه رقم خورد، اما آنها فولاد و نساجی را خارج از خانه شکست دادند. آن هم مقابل دو تیمی که در خانه جزو بهترین ها محسوب می شوند و نساجی حتی در حال ثبت رکوردی جالب توجه بود که به عنوان تیمی پایین جدولی، به هیچ تیمی در خانه نباخته بود. با این حال صنعت نفت این هفته نیز می تواند شرایط سختی را برای استقلال رقم بزند، اما مطمئناً فرهاد مجیدی نیز پا پس نمی کشد. مربی جوانی که هرچند به صورت موقت هدایت آبی پوشان را در دست گرفته و می خواهد در این تجربه موقت خود، گام بلندی برای آینده مربیگری اش بردارد.

استقلال برای حفظ جایگاه خود و کسب سهمیه آسیایی نیاز به برد مقابل صنعت نفت دارد تا فضا را به رقبای مستقیم خود ندهد. آن هم در هفته ای که نتیجه دیدار پدیده و سپاهان می تواند نقش تعیین کننده ای در جایگاه استقلال داشته باشد و مسلماً پیروزی برای استقلال در این دیدار از نان شب هم واجب تر است. با اینکه نمی توان نتایج این فصل استقلال را گردن مجیدی انداخت، اما او اصلاً دوست ندارد پس از حذف از لیگ قهرمانان آسیا، با از دست دادن سهمیه آسیایی دومین ناکامی را در تجربه کوتاه مدت خود به ثبت برساند. کار سخت مجیدی البته جایی است که او فرشید باقری را به عنوان یکی از مهره های تأثیرگذار این فصل ندارد و البته رضا کریمی هم که از زمان آمدن مجیدی پدیده آبی ها شده است، در این بازی غایب است. سه بازیکن جوان استقلال یعنی محسن کریمی، اللهیار صیادمنش و میثم تیموری هم غایب هستند تا مجیدی در این بازی بیشتر روی مهره های باتجربه خود تکیه کند.

تراکتورسازی - پارس جنوبی

برای تراکتوری ها همه چیز در یک لحظه تغییر کرد. با اتفاقاتی که در دیدار این تیم مقابل سپیدرود رقم خورد و گل های عجیبی که محسن فروزان دریافت کرد. حواشی این دیدار نیز هنوز ادامه دارد و کمیته اخلاق به دنبال بررسی بیشتر است تا درباره محسن فروزان رأی نهایی صادر کند. با این حال فقط همین یک بازی نبود که تراکتوری ها را از قهرمانی دور کرد و حتی شانس آنها برای سهمیه لیگ قهرمانان را کمتر کرد، شاگردان جرج لیکنز در دیدار مقابل پیکان و ذوب آهن نیز شکست را تجربه کردند تا به این شکل از جمع مدعیان دور شوند. آنها حالا در دو هفته پایانی لیگ فقط باید منتشر لغزش رقبای خود باشند تا حداقل از این فصل خود یک سهمیه آسیایی کسب کنند. رقبایی چون پدیده، استقلال و سپاهان که به ترتیب دو، سه و چهار امتیاز از این تیم بیشتر دارند.

تراکتوری ها دوست ندارند به این زودی ناامید شوند و برای امیدوار ماندن، باید این هفته پارس جنوبی را از پیش رو بردارند و هفته پایانی هم به دنبال شکست فولاد در اهواز باشند. در این صورت تراکتورسازی شانس زیادی برای کسب سهمیه خواهد داشت و فقط باید منتظر لغزش رقبا باشد. هرچند در فوتبال مسابقه ساده وجود ندارد، اما دیدار این هفته تراکتورسازی مقابل تیم بحران زده پارس جنوبی روی کاغذ ساده است. تیم مهدی تارتار که این فصل اسیر حاشیه های زیادی هم شد و در هفته های پایانی لیگ رابطه چند بازیکن با این مربی شکرآب شد. حالا پارس جنوبی مانده و دو هفته سخت برای پایان لیگ مقابل تراکتورسازی و پرسپولیس. باید دید مهدی تارتار می تواند نقشی در تعیین قهرمان و سهمیه های آسیایی این فصل داشته باشد.

استقلال خوزستان - سایپا

شاید یکی از بی اثرترین بازی های این هفته لیگ، بین تیم سقوط کرده استقلال خوزستان و سایپا باشد. استقلال خوزستانی که در این فصل با تغییرات زیاد روی نیمکتش تلاش زیادی برای ماندن در لیگ برتر کرد، اما در نهایت ناکامی آنها به نام محمد علوی ثبت شد. بازیکن سابقاً ملی پوش که در یکی از جدی ترین تجربه های مربیگری خود نتوانست استقلال خوزستان را در لیگ برتر حفظ کند. با این حال در دو هفته پایانی محمد علوی و شاگردانش در استقلال خوزستان فقط باید برای انگیزه های شخصی مبارزه کنند بلکه بتوانند بخشی از توانایی های خود را بروز دهند. در طرف دیگر میدان هم ابراهیم صادقی دومین تجربه سرمربیگری خود را روی نیمکت سایپا پس از اخراج علی دایی پشت سر می گذارد. او در اولین گام مقابل پدیده مدعی شکست خورد و حالا امیدوار است مقابل تیم سقوط کرده استقلال خوزستان، طعم اولین پیروزی را بچشد.

پیکان - نفت مسجدسلیمان

در هفته های پایانی لیگ، پیکان توانست با حسین فرکی بقای خود را در لیگ برتر قطعی کند. با این حال آنها نقش تأثیرگذاری هم در جدول داشتند و در حساس ترین مقطع از فصل، با شکست تراکتورسازی در تبریز، این تیم را از قهرمانی دور کرده و شانس آنها برای کسب سهمیه را هم کم کردند. پیکان در این هفته های پایانی نیز می تواند در سرنوشت پایین جدولی ها تأثیرگذار باشد. با دیداری که این هفته آنها مقابل نفت مسجدسلیمان دارند، شاید سرنوشت تیم سقوط کننده لیگ تغییر کند و آنها در صورت متوقف کردن یا شکست دادن نفت مسجدسلیمان، شرایط را برای بقای سپیدرود به شرط برتری مقابل نساجی فراهم خواهند کرد. مسجدسلیمانی ها با فیروز کریمی حسابی عزم خود را جزم کرده اند تا در لیگ بمانند و هفته گذشته نیز تا ثانیه پایانی تسلیم نشدند، اما مسلماً مقابل پیکان کار دشواری خواهند داشت.

برنامه کامل هفته بیست ونهم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:
شنبه، 21 اردیبهشت 98، ساعت 21:30 (تمام بازی های به صورت همزمان برگزار می شود)

پرسپولیس - ماشین سازی تبریز، ورزشگاه آزادی

داور: کوپال ناظمی
کمک ها: حسن ظهیری و محمد هاشمی نسب
کمک داوران اضافی: موعود بنیادی فر و محمدباقر پورباقر
داور چهارم: بابک داوری
ناظر داوری: عبود سنگاشکن

سپیدرود رشت - نساجی مازندران، ورزشگاه سردار جنگل رشت

داور: سیدمهدی سیدعلی
کمک ها: رضا سخندان و سعید علی نژادیان
کمک داوران اضافی: علی صفایی و یاسر همرنگ
داور چهارم: مهدی عالیقدر
ناظر داوری: محسن ترکی

ذوب آهن اصفهان - فولاد خوزستان، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

داور: حسین زیاری
کمک ها: محمدرسول ذورقی و علیرضا مرادی
کمک داوران اضافی: مهدی مرجان زاده و مجید محمدی
داور چهارم: مهدی صناعی
ناظر داوری: حیدر شکور

پدیده شهرخودرو - سپاهان اصفهان، ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد

داور: علیرضا فغانی
کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی و علیرضا ایلدروم
کمک داوران اضافی: رضا عادل و علی میرغفاری
داور چهارم: محمدجواد مداح
ناظر داوری: علیرضا کهوری

تراکتورسازی تبریز - پارس جنوبی، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز

داور: وحید کاظمی
کمک ها: آرمان اسعدی و یعقوب حجتی
کمک داوران اضافی: پیام حیدری و عبدالنبی پورخلف
داور چهارم: هیوا بهمنی
ناظر داوری: بهرام مهرپیما

استقلال خوزستان - سایپا، ورزشگاه غدیر اهواز
داور: کمیل غلامی
کمک ها: حسین مرادی و مهدی سیفی
کمک داوران اضافی: جواد رحیم زاده و روح الله شریفی
داور چهارم: فرهاد مروجی
ناظر داوری: محمدجواد تقی پور

پیکان - نفت مسجدسلیمان، ورزشگاه شهدای شهر قدس

داور: اشکان خورشیدی
کمک ها: محمدرضا منصوری و محمد عطایی
کمک داوران اضافی: علی بای و احمد محمدی
داور چهارم: احد سلطانی
ناظر داوری: اسماعیل صفیری

صنعت نفت آبادان - استقلال، ورزشگاه تختی آبادان

داور: محمدرضا اکبریان
کمک ها: مهدی الوندی و جلیل شعرانی
کمک داوران اضافی: امیر عرب براقی و کیوان علی محمدی
داور چهارم: اسد حاج محمدی
ناظر داوری: ایرج نظری


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

موافق تغییرات مدیریتی باشگاه هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
تراکتور
تراکتور
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : یادگار امام تبریز
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 شهریور 1398 / ساعت : 17:45
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
پارس جنوبی
پارس جنوبی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 31 مرداد 1398 / ساعت : 19:10

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن