شرط قهرمانی در آزادی/ پرسپولیس ببرد، سپاهان امتیاز بدهد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 487 ] - شنبه, 21 اردیبهشت 1398

شرط قهرمانی در آزادی/ پرسپولیس ببرد، سپاهان امتیاز بدهد

برای سومین سال متوالی است که سرنوشت قهرمانی لیگ افتاده دست پرسپولیس. این تیم در 2 بازی پیش رو اگر حداقل 4 امتیاز به دست بیاورد، بدون توجه به نتایج سایر بازی ه... 5 out of 5 based on 1 ratings.
شرط قهرمانی در آزادی/ پرسپولیس ببرد، سپاهان امتیاز بدهد

برای سومین سال متوالی است که سرنوشت قهرمانی لیگ افتاده دست پرسپولیس. این تیم در 2 بازی پیش رو اگر حداقل 4 امتیاز به دست بیاورد، بدون توجه به نتایج سایر بازی ه...

ارتش سرخ دات كام :

برای سومین سال متوالی است که سرنوشت قهرمانی لیگ افتاده دست پرسپولیس. این تیم در 2 بازی پیش رو اگر حداقل 4 امتیاز به دست بیاورد، بدون توجه به نتایج سایر بازی ها قهرمان خواهد شد و در شرایطی با 3 امتیاز بازی برابر ماشین سازی قهرمان می شود که سپاهان دست کم در یکی از 2 بازی باقیمانده اش برنده نشود. پرسپولیس با 2 تساوی در 2 بازی آخر هم می تواند قهرمان شود اما به شرطی که هم سپاهان و هم استقلال حداقل یک بازی بدون پیروزی را پشت سر بگذارند. پرسپولیس با یک امتیاز از بازی با ماشین سازی و یا حتی باخت در این مسابقه هم شانس قهرمانی دارد اما در آن صورت قهرمانی اش مستلزم ناکامی سایر رقباست و آن وقت تنها چاره قرمزها برای مطمئن شدن از سومین قهرمانی، شکست دادن ماشین سازی خواهد بود.

با حفظ امتیازات چند بازی اخیر، پرسپولیس می توانست خیلی پیش از این قهرمانی سوم خود با برانکو را قطعی و در این دو بازی باقیمانده کمی استراحت کند. قرمزها اما درست در حساس ترین برهه لیگ با بی دقتی مهمترین امتیازهایشان را از دست دادند تا سرنوشت قهرمانی به امروز و به بازی با ماشین سازی کشیده شود. بازی به ظاهر ساده ای که حتی می تواند قهرمانی را تا روز آخر بلاتکلیف بگذارد.

ماشین سازی در این فصل هیچکدام از 5 تیم بالای جدول را شکست نداده است. آنها دو بار به تراکتورسازی باخته اند، یک باخت و مساوی مقابل استقلال داشته اند، یک باخت مساوی مقابل سپاهان، یک باخت مقابل پرسپولیس و یک تساوی مقابل پدیده. البته آنها بدشان نمی آمد به تیم همشهری شان کمک کنند اما کمکی از دست شان برنیامد و پرسپولیس برای سومین بار در تاریخ لیگ ایران، در بازی با این تیم خودش را به قهرمانی نزدیک می بیند.

قرمزها یک بار در سال 1374 در لیگ آزادگان با شکست دادن ماشین سازی قهرمان شدند و یک بار هم با برانکو در لیگ شانزدهم که این قهرمانی را سه هفته زودتر از سوت پایان فصل با برانکو جشن گرفتند. حالا دوباره سرنوشت قهرمانی آنها به تیم تبریزی گره خورده و با یک پیروزی می توانند بزرگترین قدم را به سوی جام بردارند. البته به شرطی که آنها ماشین سازی را شکست بدهند و سپاهان هم در بازی با پدیده امتیاز از دست بدهد.

با پیروزی در این بازی، پرسپولیس 60 امتیازی می شود و فاصله اش با سپاهان به بیش از سه امتیاز می رسد که در یک بازی باقیمانده غیرقابل جبران است. مگر اینکه تیم اصفهانی در مشهد پدیده را شکست بدهد و آن سه امتیاز اختلاف تا هفته آخر پابرجا بماند. نکته مهم این است که پرسپولیس حتی در صورت پیروز نشدن در بازی با ماشین سازی هم شانس قهرمانی دارد.

شاگردان برانکو حتی اگر از بازی امروز یک امتیاز بگیرند، می توانند امشب قهرمان شوند. به شرطی که استقلال صنعت نفت را نبرد و سپاهان به پدیده ببازد. هر چند در این حالت قهرمانی پرسپولیس روی کاغذ قطعی نخواهد بود اما بعید است که پدیده در بازی آخر بتواند هم اختلاف سه امتیازی خود با پرسپولیس را جبران کند و هم تفاضل شش امتیازی نسبت به این تیم را.

در واقع سرنوشت قهرمانی لیگ در دست پرسپولیس است. این تیم در 2 بازی پیش رو اگر حداقل 4 امتیاز کسب کند، بدون توجه به نتایج سایر بازی ها قهرمان خواهد شد و در شرایطی با 3 امتیاز بازی با ماشین سازی قهرمان می شود که سپاهان در یکی از 2 بازی باقیمانده اش برنده نشود. پرسپولیس با 2 تساوی در 2 بازی آخر هم می تواند قهرمان باشد به شرطی که هم سپاهان و هم استقلال حداقل یک بازی بدون پیروزی را پشت سر بگذارند.

پرسپولیس با یک امتیاز از بازی با ماشین سازی و یا حتی باخت در این مسابقه هم شانس قهرمانی دارد اما در آن صورت قهرمانی اش مستلزم ناکامی سایر رقباست و تنها چاره اش برای مطمئن شدن از سومین قهرمانی، شکست دادن ماشین سازی. نکته جالب درباره پیروزی احتمالی پرسپولیس مقابل ماشین سازی به نیمکت این تیم مربوط می شود. جایی که رضا مهاجری در لیگ شانزدهم با تیم پدیده با چهار گل به تیم برانکو باخت و به تماشای جشن قهرمانی قرمزها نشست.

بعد از این بازی هم پرسپولیس باید در شهر جم با پارس جنوبی دیدار کند که اتفاقا در تقابل با بالای جدولی ها شرایطی مشابه ماشین سازی دارد. شاگردان تارتار در نبرد با بزرگان لیگ فقط یک برد داشته اند؛ مقابل استقلال و در هفته چهارم لیگ. تساوی مقابل سپاهان و پدیده و باخت مقابل تراکتورسازی و پرسپولیس در نیم فصل اول و باخت به استقلال و سپاهان و پدیده در نیم فصل دوم کارنامه تارتار مقابل بالانشینان بوده است. با این آمار به نظر می رسد پرسپولیس همان اندازه که روی کاغذ احتمال کسب امتیاز از هر دو بازی را دارد، در زمین هم می تواند به این اتفاق امیدوار باشد.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس در افتتاحیه لیگ برتر کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
تراکتور
تراکتور
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : یادگار امام تبریز
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 شهریور 1398 / ساعت : 17:45
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
پارس جنوبی
پارس جنوبی
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
پنجشنبه, 31 مرداد 1398 / ساعت : 19:10

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن