پرسپولیس، تغییر در عین ثبات

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 891 ] - یکشنبه, 22 اردیبهشت 1398

پرسپولیس، تغییر در عین ثبات

حتی فرض محال هم محال نیست، چه برسد به فرض قهرمانی پرسپولیس در آخرین هفته لیگ برتر جاری. با این فرض، برای تیمی که طی 4 فصل متوالی، 3 قهرمانی و یک نایب قهرمانی ... 5 out of 5 based on 1 ratings.
پرسپولیس، تغییر در عین ثبات

حتی فرض محال هم محال نیست، چه برسد به فرض قهرمانی پرسپولیس در آخرین هفته لیگ برتر جاری. با این فرض، برای تیمی که طی 4 فصل متوالی، 3 قهرمانی و یک نایب قهرمانی ...

ارتش سرخ دات كام :

حتی فرض محال هم محال نیست، چه برسد به فرض قهرمانی پرسپولیس در آخرین هفته لیگ برتر جاری. با این فرض، برای تیمی که طی 4 فصل متوالی، 3 قهرمانی و یک نایب قهرمانی کسب کرده باشد، صفتی جز «فوق العاده» نمی توان منظور کرد. حالا بماند که در این میان دو سوپرجام، یک نیمه نهایی و یک فینال قاره ای هم وجود دارد و یک احتمال دیگر برای یک جام حذفی. حفظ شرایط فنی یک تیم، برای چنین دوره زمانی، به نسبت فوتبال ایران، کار بزرگی است که برانکو ایوانکوویچ موفق به انجام آن شده است. البته که گل بی خار خداست، و به برانکو در همه 4 سال اخیر، انتقادهای جدی هم وارد است. اما سال ها بعد، همه از تعداد قهرمانی و دوران درخشان برانکو خواهند گفت و جزییات، به یاد کسی نمی ماند.

اما هر مجموعه، سازمان یا محصولی، بر اساس نظریه «چرخه عمر»، اگر بخواهد در اوج بماند و همچنان خواهان داشته باشد، نیاز دارد تا به هر مرحله از فرآیند، به ویژه به نقطه بلوغ، با ایجاد نوآوری های لازم و به جا و اثربخش، واکنش نشان دهد. این همان نقطه ای است که امروز پرسپولیس در آن ایستاده است. فارغ از آنچه که در هفته آخر لیگ و دو بازی باقیمانده حذفی، برای تیم رخ خواهد داد، برانکو و پرسپولیس باید بدانند که تغییرات، از نان شب برای آنها واجب تر است. اما تغییراتی که حتما باید بر بستر ثبات رخ بدهد.

این ثبات چیزی نیست جز ثبات در ماموریت و چشم انداز باشگاه، که همانا استمرار موفقیت در کسب عناوین و نزدیک شدن به استانداردهای یک باشگاه واقعی فوتبال است. مسیر این ثبات از مدیریت می گذرد، از مدیریت عالی و اداری تا مدیریت فنی. پس نیاز است تا مدیران باشگاه و کادر فنی موفق تیم، در یک فضای هم دل و پیشرو، در کنار هم ثابت قدم بمانند. اما آنچه که باید تغییر کند، در فاز فنی و داخل مستطیل سبز است. جایی که استمرار کامیابی ها و فشردگی مسابقات، درکنار پیشرفت رقبا، فضایی حاکی از خستگی، بی انگیزگی و قابل پیش بینی بودن را برای تیم پرسپولیس فراهم کرده است. نبردن های پیاپی، از دست دادن فرصت های بیشمار، خنثی شدن نقشه های تاکتیکی و گاهی دست کم گرفتن حریفان، تایید کننده چنین فضایی است که در پرسپولیس حاکم شده است.

در امتداد یک مدیریت قاطع و دلسوز و حمایت گر، در راس باشگاه، انجام این تغییرات، برعهده کادر فنی و بطور مشخص، برانکو ایوانکوویج است. فرصت سوزی های هفته های اخیر پرسپولیس، نباید در سایه فرصت سوزی های رقبا مخفی بماند و ایمان دارم که برانکو به این امر واقف است. پس برای فصل آتی، باید از همین امروز، در عمق اندیشه اش دنبال راه چاره باشد. پرسپولیس در دفاع آخر باتوجه به سن و سال سیدجلال نیاز جدی به آینده نگری و ترمیم دارد. همین طور در هافبک دفاعی و به ویژه در نوک پیکان هجوم . دقیقا جایی که فرصت های فراوان به هدر می رود و علی علیپور به شکل واضحی تنهاست. درکنار نیروی انسانی، دمیدن موج تازه انگیزشی در جان تیم، از واجب ترین کنش های آتی برانکو است. او باید دوباره تیمش را حریص پیروزی و خواهان پیشتازی کند و این قطعا در کنار یک برنامه جدی ریکاوری روحی و جسمی، بعد از یک فصل طولانی و فشرده است. فصلی که جام جهانی و فینال آسیا را درکنار نیم پنجره بسته نقل و انتقالاتی، در دل خود داشت.

این تغییرات لازم، در عین ثبات واجب در باشگاه، بی تردید فصل درخشان دیگری را برای پرسپولیس نوید می دهد. در سایه همه بدرفتاری ها، تهمت ها، حاشیه ها و نامرادی هایی که به ویژه در فصل جاری، لحظه ای از آنها دریغ نشد و در آینده هم (با هر انگیزه ای) ادامه خواهد داشت.


برچسب ها : پرسپولیس

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن