سپاهان؛ از آب تا جام آلوده

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1340 ] - یکشنبه, 22 اردیبهشت 1398

سپاهان؛ از آب تا جام آلوده

لیگ چهادهم، هفنه های پایانی و تراکتورسازی ای که آن روزها نه تنها محبوب مردم تبریز بلکه از تیم های محبوب هواداران پرسپولیس هم بود. تراکتوری که با شایستگی هفته ... 5 out of 5 based on 11 ratings.
سپاهان؛ از آب تا جام آلوده

لیگ چهادهم، هفنه های پایانی و تراکتورسازی ای که آن روزها نه تنها محبوب مردم تبریز بلکه از تیم های محبوب هواداران پرسپولیس هم بود. تراکتوری که با شایستگی هفته ...

ارتش سرخ دات كام :

لیگ چهادهم، هفنه های پایانی و تراکتورسازی ای که آن روزها نه تنها محبوب مردم تبریز بلکه از تیم های محبوب هواداران پرسپولیس هم بود. تراکتوری که با شایستگی هفته های پایانی لیگ را در صدر جدول مانده بود و بهترین فرصت را برای فتح جام داشت.

اما در همان روزها تیمی به نام سپاهان از رتبه چهارم جدول با کمک یار همیشگی خود "فغانی" و چند داور دیگر، خود را چراغ خاموش به نزدیکی تراکتورسازی رساند.

اشتباهاتی چون  اخراج نشدن غفوری و نگرفتن پنالتی بر روی طارمی، پنالتی بسیار خنده دار در بازی تراکتور و سپاهان برای سپاهان(توسط فغانی)، گل آفساید به سایپا و... به طوری که بعد از بازی پرسپولیس و سپاهان حتی خود ووریا غفوری اعتراف کرد خطایش پنالتی بوده و حداقل آن بازی باید مساوی به پایان می رسیده.

 و بالاخره آن روز تاریخی رقم خوردِ
تراکتورسازی سه یک از نفت پیش افتاد و هواداران این تیم در شوق رسیدن به جامی که لایقش بودند سر از پا نمی شناختند. که ناگهان در صحنه ای عجیب تاثیرگذارترین بازیکن تراکتور، آندو تیموریان از زمین اخراج شد. داوری فغانی آنچنان فاجعه بار بود که بعد از بازی، رییس دپارتمان داوری و فغانی تا اطلاع ثانوی برکنار شدند.

فاجعه از جایی بیشتر رنگ و بوی خیانت گرفت که توسط اشخاصی که یکی از آنها بعدها خود را جاسوس تیم سپاهان معرفی کرد در میان هواداران شایعه ای راه افتاد که سپاهان بازی اش مساوی شده است!
و فاجعه بارتر اینکه اینترنت و تماسهای تلفنی استادیوم قطع شد و هرگونه امکان تماس غیر ممکن.
به استناد مسئولان تیم.نفت برقراری هیچ ارتباطی در این ساعات امکان پذیر نبود.
هواداران تراکتور سازی ده نفره که بازی اش را مساوی کرده بود با تصور نتیجه مساوی سپاهان، راضی از نتیجه سه_سه با سوت پایان بازی به زمین ریختند و شادی دراماتیکی را در تاریخ فوتبال ایران ثبت کردند.

جشن قهرمانی از دست رفته ای که بعدها باعث شد گروههای پانترک این ظلم آشکار را دستمایه ایجاد تفرقه کنند و از تراکتور سازی دوست داشتنی آن روزها تیم دوست نداشتنی اکنون را بسازند.

مافیای سپاهان کار خودش را کرده بود و جام را از تیم شایسته تبریز به سرقت برده بود.

حادثه ای که روح فوتبال را و روح شور هواداران تبریزی را جریحه دار کرد باید بارها و بارها ثبت شود تا شاید هواداران تراکتور بدانند دشمنی که با او می جنگند هیچگاه با آنها دشمنی نکرده و دوست و برادری که این روزها در کنارش ایستاده اند با آنها چه کرده است! .

و سپاهانی که باید روزی پاسخگوی تمام زشتی هایی که در این فوتبال خلق کرده باشد.

نویسنده: آزاده محمدیه

مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • abbas mousavi
    abbas mousavi :
    احسنت کثیف ترین باشگاه ایران که از خرید داور تا اب الوده ، دادن سکه و گز از شاهکار ها اقایان میباشد.

نظرسنجی

موافق بازگشت جدا شده های پرسپولیس در فصول گذشته به تیم هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سپاهان
سپاهان
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : ؟؟؟
چهارشنبه, 8 خرداد 1398 / ساعت : 21:00
پرسپولیس
پرسپولیس
2 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : کریشانتا پررا (سریلانکا)
دوشنبه, 30 اردیبهشت 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن