درباره یک کورس عجیب؛ قهرمانی لاک پشت قرمز

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1187 ] - دوشنبه, 23 اردیبهشت 1398

درباره یک کورس عجیب؛ قهرمانی لاک پشت قرمز

هفته ماقبل آخر از لیگ برتر با حوادث زیادی همراه بود اما کمترین تأثیر را روی جدول رده بندی و شانس های قهرمانی داشت. پیش از انجام بازی های شنبه تصور می شد پرسپو... 5 out of 5 based on 1 ratings.
درباره یک کورس عجیب؛ قهرمانی لاک پشت قرمز

هفته ماقبل آخر از لیگ برتر با حوادث زیادی همراه بود اما کمترین تأثیر را روی جدول رده بندی و شانس های قهرمانی داشت. پیش از انجام بازی های شنبه تصور می شد پرسپو...

ارتش سرخ دات كام :

هفته ماقبل آخر از لیگ برتر با حوادث زیادی همراه بود اما کمترین تأثیر را روی جدول رده بندی و شانس های قهرمانی داشت. پیش از انجام بازی های شنبه تصور می شد پرسپولیس یا با بردن ماشین سازی قهرمانی اش را قطعی می کند و یا با توقف مقابل این تیم شانس قهرمانی دیگر تیم ها را بالا می برد، اما در عمل نه این شد و نه آن. پرسپولیس قهرمان نشد اما شانس دیگران هم بالا نرفت! در بالای جدول همه تیم ها مساوی کردند تا شانس قهرمانی استقلال و پدیده هم به صفر برسد. حالا فقط سپاهان می تواند تهدیدی برای پرسپولیس باشد؛ آن هم فقط درصورت پیروزی در روز آخر و شکست پرسپولیس در مقابل پارس جنوبی.

قهرمانی بدون برد!
تا قبل از بازی های شنبه شب، پرسپولیس روی کاغذ نیاز به یک پیروزی و یک تساوی از 2بازی باقیمانده داشت. قرمزها یک تساوی را گرفتند اما حالا دیگر نیازی به آن یک پیروزی ندارند! با نتایجی که سایر تیم ها به دست آوردند حالا یک امتیاز از بازی پایانی هم برای برانکو و شاگردانش کافی است. پرسپولیس 4بازی متوالی است که فقط مساوی کرده و اگر در بازی آخر هم با پارس جنوبی به تساوی برسد با رکورد عجیب 5تساوی در 5هفته پایانی قهرمان می شود. تا کنون هیچ تیمی در 18دوره لیگ برتر بدون حتی یک پیروزی در 5بازی پایانی اش قهرمان نشده است. پرسپولیس در بازی با ماشین سازی ابتدا عقب افتاد و سپس با پنالتی علیپور بازی را مساوی کرد اما یک پنالتی هم از داور طلبکار شد. علیپور که 2پنالتی قبلی اش را هدر داده بود، این بار گل زد و گل مهمی هم زد. او در جدول گلزنان هم به یک قدمی کی روش استنلی رسید اما با توجه به آمار پایین گلزنی خودش و پرسپولیس در این هفته ها بعید است بتواند عنوان سال گذشته اش را تکرار کند. به خصوص که استنلی روز آخر روبه روی استقلال خوزستان فرصت خوبی برای بالاتر بردن آمارش دارد.

گل ذخیره ها باطل شد
اگر پرسپولیس با 4تساوی متوالی به روز آخر رسیده، نفت آبادان هم با 4برد متوالی به استقلال تهران رسیده بود. برزیلی ها که در روزهای پایانی تازه اوج گرفته اند مقابل استقلال تا آستانه شکست رفتند و فقط مردود شدن گل صحیح استقلال بود که آنها را از شکست نجات داد. زمانی که استقلال داربی را باخت و با سایپا هم مساوی کرد حتی هواداران این تیم هم امید نداشتند که آبی ها دیگر شانس قهرمانی پیدا کنند. اما این شانس دوبار دیگر به استقلال رو کرد و هر دوبار هم از دست رفت. همین 5امتیازی که استقلال به پدیده و نفت آبادان داد می توانست این تیم را قهرمان کند. حتی همین گل سالم به صنعت نفت هم می توانست آنها را به رتبه دوم برساند و در بازی قهرمانی نگه دارد. گلی که با همکاری قائدی و باقری (ذخیره های دوران شفر) به دست آمد.

یحیی؛ یار سیزدهم پرسپولیس
امیر قلعه نویی می دانست بازی سختی در مشهد دارد اما فکرش را هم نمی کرد نخستین گل هفته را شاگردان او دریافت کنند. در 8بازی همزمان شنبه شب و درحالی که چشم همه به لایواسکور بود تا ببینند نخستین گل هفته را چه تیمی می زند، این پدیده بود که با یک پنالتی مشکوک دروازه سپاهان را باز کرد و پیش افتاد. این گل از جهات زیادی اهمیت داشت. در دقایقی که پرسپولیس یک بر صفر عقب بود اگر سپاهان به جای پدیده جلو می افتاد در صدر جدول قرار می گرفت و این فشار وحشتناکی روی بازیکنان پرسپولیس می آورد. شانس سرخپوشان این بود که وقتی عقب بودند سپاهان هم عقب افتاده بود و پرسپولیس در هیچ لحظه ای از بازی های شنبه شب صدر جدول را از دست نداد. پدیده شنبه شب بسیار زیبا بازی کرد اما در عین برتری مقابل سپاهان گل تساوی را خورد و 2امتیاز از دست داد. در واقع یحیی گل محمدی و تیم جذابش در این فصل لطف زیادی به پرسپولیس کردند. آنها دوبار به پرسپولیس باختند اما استقلال را بردند و سپاهان را متوقف کردند.

چرا رفتی چرا...
سپیدرود آخرین فرصتش را برای بقا در لیگ برتر از دست داد و تقریبا به لیگ یک سقوط کرد. آخرین بازی خانگی رشتی ها با نساجی قائمشهر بود که پیروزی در این بازی حکم مرگ و زندگی را برای سپیدرود داشت. آنها برای سبقت گرفتن از نفت مسجدسلیمان نیاز مبرمی به یک پیروزی داشتند و با توجه به اینکه در هفته پایانی باید در تهران مقابل استقلال قرار بگیرند، بازی با نساجی آخرین فرصت شان محسوب می شد. اما باز هم یک شکست سنگین خانگی در انتظار رشتی ها بود و آخرین امیدهای بقا از دست رفت؛ آن هم درحالی که نفت مسجدسلیمان هم مغلوب پیکان شده و همه چیز را برای سپیدرود آماده کرده بود. سپیدرود 2سال بعد از صعود به لیگ برتر این لیگ را ترک کرد و به فراموشخانه لیگ یک برگشت.

اهداف زنوزی باز هم تغییر کرد
توقف تراکتورسازی مقابل پارس جنوبی نشان داد نتایج ضعیف جورج لیکنز در هفته های اخیر صرفا به خاطر شائبه شرط بندی و حواشی بعد از آن نبوده است. درحالی که تراکتورسازی از آن حاشیه ها فاصله گرفته و حریف این هفته اش هم به قدرت حریف هفته قبلی (پرسپولیس) نبود اما باز هم نتیجه ای بهتر از مساوی عاید این تیم نشد. تراکتور تا 5هفته قبل نزدیک ترین رقیب پرسپولیس بود و به 2امتیازی این تیم هم رسیده بود اما مالک تیم نتوانست تبعات باخت به سپیدرود را به خوبی جمع کند و کار تیمش به جایی رسید که به احتمال زیاد بین 5تیم مدعی به رتبه پنجم برسد. وقتی قهرمانی از دست تبریزی ها رفت، مالک تراکتور اعلام کرد اصلا هدفش در این فصل کسب سهمیه بوده نه کسب قهرمانی. او حالا باید متن مصاحبه بعدی اش را آماده کند. مصاحبه ای که احتمالا در آن خواهد گفت هدفش کسب سهمیه هم نبوده و حضور در نیمه بالای جدول برای او و تیم پرطرفدارش کافی است.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن