رسن: اگر پرسپولیس به تعهدات عمل نکند فسخ می کنم

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1174 ] - چهارشنبه, 25 اردیبهشت 1398

رسن: اگر پرسپولیس به تعهدات عمل نکند فسخ می کنم

هافبک عراقی که روز گذشته کتف خود را تحت عمل جراحی قرار داد، مدعی است در انتظار است تا باشگاه به تعهدات خود عمل کند تا برای ادامه همکاری به توافق دست یابند. ای... 4 out of 5 based on 3 ratings.
رسن: اگر پرسپولیس به تعهدات عمل نکند فسخ می کنم

هافبک عراقی که روز گذشته کتف خود را تحت عمل جراحی قرار داد، مدعی است در انتظار است تا باشگاه به تعهدات خود عمل کند تا برای ادامه همکاری به توافق دست یابند. ای...

ارتش سرخ دات كام :

هافبک عراقی که روز گذشته کتف خود را تحت عمل جراحی قرار داد، مدعی است در انتظار است تا باشگاه به تعهدات خود عمل کند تا برای ادامه همکاری به توافق دست یابند.

این روزها بحث درباره بشار رسن و ادامه همکاری او با پرسپولیس داغ است؛ بازیکنی که بعد از عمل جراحی به مدت نزدیک به سه ماه دور از میادین خواهد بود و بعد از آن باید دید شرایط برای همکاری طرفین به چه شکل خواهد بود. او در گفتگو با گل در خصوص مسائل مختلف دوران حضورش در پرسپولیس صحبت کرده که در ادامه می خوانید.

درد قدیمی کتف
این مصدومیت از قبل و چیزی حدود دو سال و شاید هم بیشتر همراه من بوده است. هر بازی درد آن بیشتر می شد و مجبور بود به خاطر آن با ترس بازی کنم. هر ضربه و هر حرکتی که داشتم باعث می شد درد زیادی داشته باشم. هیچ وقت زمان مناسبی برای عمل پیدا نکردم چون در آسیا پرسپولیس بازی داشت و همراه تیم ملی عراق مقدماتی جام جهانی را داشتیم. در ضمن در پرسپولیس هم که یک تیم بزرگ است مسوولیت زیادی در لیگ داشتم. خدا را شکر به جایی رسیدیم که می توانیم سومین قهرمانی لیگ را به دست بیاوریم که واقعا لیاقت آن را داشتیم. همین مساله موجب شد که این وقت را پیدا کنم تا برای رفع مصدومیتم بتوانم آن را جراحی کنم تا برای فصل بعد آماده باشم.

زندگی امن و راحت در ایران و امیدواری برای ادامه
زندگی در ایران در ابتدا برایم سخت بود اما خدا را شکر توانستم با بازیکنان ارتباط خوبی برقرار کنم و کم کم به شرایط عادت کنم. محبت مردم ایران به خصوص چون فارسی را تقریبا می فهمم خیلی به من کمک کرد تا یک زندگی امن و آرام را داشتم و راحت در تهران زندگی می کنم. طی این دو سال خدا را شکر مشکلی نداشتم و همه چیز به خوبی برایم گذاشت و انگار کنار خانواده ام زندگی می کنم. با بازیکنان و رابطه خوبم با آن ها باعث شد که به هیچ وجه حس غربت نداشته باشم. در این دو سال لذت زیادی بردم و امیدوارم این شرایط همچنان ادامه داشته باشد.
 
ایرانیان باعث شدند غم درگذشت مادرم مرا از پا در نیاورد
ایران واقعا طبیعت فوق العاده ای دارد. آب و هوای عالی و مردم خوب، همبازیان همراه همه و همه کمک کرد از زندگی در ایران لذت ببرم. از جمله تجربه های خوبی که در ایران داشتم به زمانی بر می گردد که مادرم به رحمت خدا رفت. خیلی از مردم ایران که با اخلاق و صمیمی بودند با من همراهی کردند و کمک آن ها باعث شد آن درد سنگین بیش از اندازه من را از پا نیندازد.

طارق از من بهتر است اما بدشانس بود
به نظر من طارق همام یک بازیکن با کیفیت است که متاسفانه مصدومیت طولانی او باعث شد زیاد نتواند در استقلال بازی کند تا توانایی هایش را بیش از این نشان دهد. اگر فرصت به طارق بیشتر می رسید شک نکنید بازی های فوق العاده و زیبایی را از او می دیدید. بدشانس بود و این اتفاق نیفتاد. واقعا نمی دانم چه اتفاقی برای طارق در استقلال افتاد. مشکل او با باشگاه بود یا کادرفنی و یا بازیکنان؟ اما مطمئن هستم که طارق نتوانست خودش را با لیگ ایران وفق دهد ولی اگر این اتفاق می افتاد و حضور بیشتری در بازی ها داشت بازیکنی به مراتب بهتر از بشار رسن است. همام یک بازیکن تکنیکی و فنی است و همیشه نقش مهمی در تیم ملی عراق در 5، 6 سال اخیر داشته است. همه مربیان تیم ملی به حضور طارق اهمیت می دهند و همچنان نقش پررنگی در تیم دارد. اگر حضورش در ایران ادامه داشته باشد شک نکنید خودش را ثابت می کند و حتی به راحتی می تواند به تیم اروپایی ترانسفر شود.
 
اگر پرسپولیس محروم نبود طارق را می آوردم!
به من زنگ زد و از حال و هوای ایران، کیفیت لیگ و شرایط مالی باشگاه ها پرسید و همه چیز را به او گفتم. حتی به طارق گفتم به پرسپولیس بیاید اما متاسفانه آن زمان تیم ما قادر به گرفتن بازیکن نبود و آن دوست داشت به ایران بیاید و در نهایت مقصد او استقلال شد. قطعا استقلال باشگاه بزرگی است اما اگر این شرایط را پرسپولیس در آن مقطع نداشت همام را به پرسپولیس می آوردم. اگر طارق از استقلال برود قطعا یک شکست برای این تیم است. همام بازیکنی است که هرکسی نمی تواند به توانایی هایش پی ببرد و مربیان بزرگ بازی او را درک می کنند.
 
دلیل ناکامی طارق در فوتبال ایران
طارق شاید بازی چشم نوازی نداشته باشد اما با تکتیک فوق العاده اش به حرکت هجومی تیم کمک زیادی می کند. دلیل ناکامی همام شرایطی زندگی اش شاید باشد. طارق متاهل و بچه دارد و کمی رفت و آمد برایش سخت بود. قطعا این موضوع در آینده همام می تواند تاثیرگذار باشد و به خاطر همین مساله مجبور شود به تیم های عربی برگردد. برای طارق به هرحال در باشگاه بزرگ استقلال یا هر تیم دیگری آرزوی موفقیت دارم.
 
 برانکو روی پست من حساسیت دارد
برانکو به همه بازیکنان پرسپولیس اهمیت می دهد. ما با 10 بازیکن به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدیم. همین که توانستیم برای سومین سال پیاپی مدعی قهرمانی باشیم نشان از کیفیت بالای برانکو دارد. جایی که من در زمین بازی می کنم منطقه مهمی است و برانکو روی آن حساسیت دارد و خدا را شکر توانستم عملکرد خوبی برای پرسپولیس داشتم. هر بازیکنی که جای من بود شاید سنگینی و حساسیت این پست او را اذیت می کرد و خوشحالم که خودم را نشان دادم. نقطه ای که باید تیم را در چپ و راست در فاز هجومی راه بیندازی و در دفاع هم حضور پررنگی داشته باشی. خوشحالم که با لطف خدا توانستم اعتماد برانکو را در این پست جلب کنم. برانکو با اعتمادی که به من داشت کمک زیادی کرد و از او ممنونم.
 
مقصر من نیستم که پاس هایم تبدیل به گل نمی شود
باور می کنید هیچ وقت در پستی که در آن بازی می کنم به گلزنی فکر نمی کنم. با این حال برای پاس گل همیشه تلاش دارم و پاس های خوبی هم دادم که مهاجمان ما گل نکردند و در این زمینه من مقصر نیستم. بارها هم من البته برای گلزنی فرصت هایی را از دست دادم. بازیکنی که در پست من تا محوطه جریمه برسد تقریبا 70 درصد راه را برای گلزنی رفته است. مهم راضی بودن کادرفنی است و فیکس بازی کردن من یعنی برانکو از من رضایت دارد. گل زدن مساله ای فراتر از وظیفه من است که امیدوارم در آینده در این زمینه هم موفق باشم.
 
 صدرنشینی راحت و حفظ آن سخت است
در شش بازی اخیر نتیجه نگرفتیم اما ببینید جلوی تیم هایی مثل تراکتور، ذوب، ماشین و سپاهان بازی داشتیم که رقابت واقعا نزدیک و سخت بود. ما تیمی هستیم که بیشترین فشار روی ماست و به راحتی به صدر رسیدیم اما نگهداری و حفظ آن برای ما خیلی سخت شد و فشار زیادی را تحمل کردیم. در ابتدای فصل بازی های سختی مقابل الدحیل، السد و کاشیما داشتیم که موفق بودیم و روزهای خوبی بود اما در پایان فصل واقعا تیم بابت این همه فشار خسته است و این مساله باعث افت تیم شده است. امیدوارم که بتوانیم مقابل پارس جنوبی نتیجه بگیریم و حداقل با گرفتن یک امتیاز قهرمانی را مسجل کنیم.
 
 ماجرای قرارداد بشار و پرسپولیس
قطعا پیشنهاد دارم اما مطمئنا دوست دارم در پرسپولیس بمانم. با این حال شرایط مالی بسیار مهم است و 5 ماه است که به کشورم نرفته ام. دلیل آن هم مشکلات مالی است و طی این مدت از باشگاه پولی نگرفته ام. من بازیکن حرفه ای هستم و به نظر شما پول برای من مهم نیست؟ متاسفانه شرایط خیلی سخت است و اگر هم تا الان بازی کرده ام فقط به خاطر هواداران و احترامی است که برای آن ها قائل هستم. هر بازیکن حرفه ای جای من بود با شکایت به فیفا پولش را می گرفت و تمام. اما من به خاطر محبتی که از هواداران دیدم منتظر شدم تا فصل تمام شود و امیدوارم بتوانم مطالباتم را بگیرم. 40 درصد از قرارداد من مانده است و اگر آن را دریافت کنم دوست دارم کارم را با تیم بزرگ پرسپولیس ادامه دهم تا برای خوشحالی هواداران و کمک به این تیم تلاش کنم. تنها مشکل من با باشگاه مسایل مالی است. قراردادم را امضا کرده ام اما اگر تعهداتش را باشگاه عمل نکند این امکان وجود دارد که یکطرفه آن را فسخ کنم. بازهم می گویم پرسپولیس تیمی بود که پا به پای من همراه بود و برایم افتخار است که این هواداران را دارم. آن ها را بالای سرم می گذارم کما این که بعد از فوت مادرم تنها بعد از شش روز برای این تیم بازی کردم و خدا را شکر به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا رسیدیم و 2 میلیون دلار برای باشگاه درآمدزایی داشتیم. به من قول دادند که پول ها را بگیرند به تعهدات شان عمل کنند و امیدوارم این اتفاق بیفتد تا برای یک یا دو سال دیگر همراه پرسپولیس باشم.

 بشار رسن در پایان این گفتگو با اعلام اینکه در بین بازیکنان ایرانی مهدی طارمی و سردار آزمون را با کیفیت تر می بیند، اعلام کرد مدت دوری او از میادین احتمالا دو ماه و نیم خواهد بود.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  مایه شرمندگی است
  اینکه بازیکن خوبی رابگیریم که باتمام وجودبازی کرده ونتنستیم پولش راتامین کنیم
  آبروریزی یه
  پولش هم چیززیادی تیست
  بشاررامی شدنگه داشت وترانسفرکرد.ولی مااینکاره نیستیم
  آبروریزی بزرگتراینه که به ماگفتندبشارتمدیدکرده وظاهرااینجوری نبوده
  چقدردروغ؟
 • ناشناس
  ناشناس :
  زودتر برو تو لیگ بهتر از تو زیاده الکی گنده ت کردن هیچ خلاقیتی نداری مثه نورالله فقط در حال دویدنی تمام بازیهای تو نورالله رو سر هم بذارن به اندازه سه بازی امیری مفید نبودید هر چه زودتر برید که جا واسه چند تا از خوبای لیگ باز شه کلا خط هافبک بجز کمال به دردنخورید

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن