537 روز بعد از قهرمانی نیم فصل؛ جام در جم؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 724 ] - پنجشنبه, 26 اردیبهشت 1398
537 روز بعد از قهرمانی نیم فصل؛ جام در جم؟

شاگردان برانکو آخرین مسابقه شان در فصل هجدهم لیگ برتر را پنجشنبه شب مقابل پارس جنوبی و در ورزشگاه تختی شهرستان جم برگزار خواهند کرد. پرسپولیس تا امروز تنها یک...

ارتش سرخ دات كام :

شاگردان برانکو آخرین مسابقه شان در فصل هجدهم لیگ برتر را پنجشنبه شب مقابل پارس جنوبی و در ورزشگاه تختی شهرستان جم برگزار خواهند کرد. پرسپولیس تا امروز تنها یک بار در این ورزشگاه به میدان رفته که آن هم به بازی رفت فصل گذشته مربوط می شود. همان مسابقه ای که روز شنبه 4 آذرماه سال 96 برگزار شد و البته به دلیل نزدیکی پرسپولیس و پارس در جدول، حساسیت بسیار بالایی هم داشت.

در آن مقطع پارس جنوبی که تازه از لیگ یک به لیگ برتر آمده بود، به عنوان شگفتی ساز در صدر جدول قرار داشت و بازی اش با پرسپولیس که در هفته ی سیزدهم لیگ هفدهم برگزار می شد، تاثیر زیادی در تعیین قهرمان نیم فصل داشت. تا قبل از آن بازی، پرسپولیس از 12 بازی خود 27 امتیاز گرفته بود و در صدر جدول قرار داشت اما تیم تارتار در دو قدمی قرمزها ایستاده بود و با 25 امتیاز در پی گرفتن عنوان صدرنشینی از قرمزها بود.

آن روز در جم اتفاقات عجیبی رخ داد. در نیمه دوم بازی اشکان خورشدیدی در صحنه ای که کارشناسان داوری می گفتند پنالتی نبود، خطای بیرانوند روی ابراهیم صالحی مهاجم پارس جنوبی را پنالتی اعلام کرد و در کمال تعجب محسن فروزان پشت توپ ایستاد اما با اینکه بیرانوند را فریب داده بود، توپ با برخورد به دو تیر عمودی برگشت و در ریباند هم بازیکن پارس در موقعیتی عالی توپ را به آسمان زد. در دقیقه 96 همان مسابقه و در ثانیه های پایانی وقت های تلف شده بود که شایان مصلح به شکلی نسبتا اتفاقی با پاس عالی کمال کامیابی نیا دروازه پارس را باز کرد تا با آن سه امتیاز پرسپولیس از نزدیک ترین تعقیب کننده اش در جدول فاصله بگیرد و قهرمانی اش در نیم فصل را قطعییت ببخشد. حال آنکه دوران افت تیم تارتار بعد از همان شکست خانگی مقابل پرسپولیس آغاز شد.

حالا نزدیک به یک سال از آن بازی گذشته و بعد از 537 روز، پرسپولیس دوباره به جم خواهد رفت. شرایط امروز دو تیم اما کاملا متفاوت است. پرسپولیس دنبال جام قهرمانی به جم رفته و حریف رده دوازدهمی اش در بهترین حالت، با پیروزی و گرفتن قهرمانی از پرسپولیس و البته شکست خوردن نساجی در بازی همزمان، تنها یک رده صعود خواهد کرد.

این تیم در صورت شکست و در بدترین حالت، با پیروزی یا مساوی ماشین سازی یک رتبه پایین تر خواهد رفت اما پرسپولیس این بار چیزی فراتر از قهرمانی نیم فصل یعنی سومین جام لیگ برتری اش را می خواهد. قرمزها که ماه اردیبهشت را به سه تساوی برابر سپاهان، تراکتورسازی و ماشین سازی به امروز رسانده اند و با شکست برابر پاختاکور از لیگ قهرمانان حذف شدند، حالا امیدوارند که در مهمترین بازی فصل شان این اردیبهشت جهنمی را با هت تریک در قهرمانی لیگ برتر به بهشت تبدیل کنند.

پرسپولیس 6 بازی متوالی است که رنگ پیروزی را ندیده و البته با تنها یک امتیاز از بازی آخر، قهرمان خواهد شد. با این یک امتیاز، تیم برانکو دیگر به ناکامی سپاهان هم نیازی نخواهد داشت.


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

به نظر شما تصمیم کالدرون در خصوص کنار گذاشتن سروش رفیعی درست بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
جمعه, 4 مرداد 1398 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن