فتح تاج و تخت از سوی ارتش سرخ

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 714 ] - جمعه, 27 اردیبهشت 1398

فتح تاج و تخت از سوی ارتش سرخ

پرسپولیس در جم توانست برای سومین فصل پیاپی قهرمان لیگ برتر شود تا تعداد قهرمانی این تیم به عدد 5 برسد و از نظر قهرمانی با سپاهان برابر شود. سپاهان نیز در این ... 5 out of 5 based on 2 ratings.
فتح تاج و تخت از سوی ارتش سرخ

پرسپولیس در جم توانست برای سومین فصل پیاپی قهرمان لیگ برتر شود تا تعداد قهرمانی این تیم به عدد 5 برسد و از نظر قهرمانی با سپاهان برابر شود. سپاهان نیز در این ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در جم توانست برای سومین فصل پیاپی قهرمان لیگ برتر شود تا تعداد قهرمانی این تیم به عدد 5 برسد و از نظر قهرمانی با سپاهان برابر شود. سپاهان نیز در این دوره از مسابقات موفق شد نایب قهرمان شود تا تعداد نایب قهرمانی دو تیم در عدد 2 مساوی باشد ولی پرسپولیس با 2 بار عنوان سومی موفق تر از سپاهان بوده که تنها یک بار این مقام را به دست آورده است. با این اوصاف پرسپولیس که پرافتخارترین تیم ادوار لیگ است عنوان پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر را که از لیگ دهم در اختیار سپاهان بود از آن خود ساخت.

پرسپولیس در دوره های اول و هفتم لیگ قهرمان شده بود و از لیگ شانزدهم تا هجدهم به مقامی کمتر از نخست بسنده نکرد. این برای نخستین بار در تاریخ پرسپولیس است که این تیم 3 دوره پیاپی موفق به قهرمانی در لیگ می شود. سپاهان نیز در دوره های دوم، نهم تا یازدهم و چهاردهم قهرمان شده است. پرسپولیس در دوره های سیزدهم و پانزدهم نایب قهرمان شد. سپاهان نیز این تجربه را در لیگ هفتم و هجدهم کسب کرد و نهایتاً دو عنوان سومی پرسپولیس در لیگهای دوم و ششم در قیاس با تنها عنوان سومی سپاهان در لیگ دوازدهم باعث برتری پرسپولیس بر سپاهان شد.سومین تیم پرافتخار تاریخ لیگ برتر استقلال است. هرچند که این تیم از نظر تعداد جام از رقیب تهرانی و اصفهانی خود ضعیف تر ظاهر شده آبی پوشان بیشترین استمرار را در حضور در جمع مدعیان داشته و با 13 بار قرار گرفتن در جمع 3 تیم نخست جدول رکورددار تاریخ مسابقات است. این تیم در 11 دوره اخیر در 9 فصل در 3 رده بالای جدول بوده ولی از این 9 فصل تنها 2 بار به قهرمانی رسیده است.

حضور پاس تهران در رتبه پنجم لیست پرافتخارترین ها از جمله نکات جالب این فهرست است. با وجودیکه بیش از یک دهه از توقف فعالیت این تیم می گذرد پاس با یک قهرمانی و 2 نایب قهرمانی جزو تیم های موفق تاریخ این مسابقات است. استقلال خوزستان در طول دوران حضور خود در لیگ برتر تنها یک فصل درخشان داشت و در آن فصل نیز به قهرمانی رسید و در میان تیم های پرافتخار ضعیف ترین محسوب می شود.

ذوب آهن با 4 نایب قهرمانی در کنار استقلال رکورددار قرار گرفتن در رتبه دوم است. این تیم با 4 نایب قهرمانی و یک سومی بهترین تیمی است که تاکنون به مقام قهرمانی نرسیده است البته تراکتورسازی نیز وضعیت تقریبا مشابه ای دارد و این تیم از زمان بازگشت به لیگ برتر در اکثر فصول در زمره مدعیان به شمار می رفته ولی توفیقی در قهرمانی نداشته و 3 نایب قهرمانی و یک مقام سومی کسب کرده است.

نکته جالب در خصوص فهرست پرافتخارترین تیمهای تاریخ لیگ برتر آن است که از جمع 13 تیمی که سابقه کسب عنوان اول تا سوم یک فصل را دارند 5 تیم در لیگ برتر حضور ندارند و استقلال خوزستان نیز از فصل بعد به جمع آنها اضافه خواهد شد.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • محسن فهیم
    محسن فهیم :
    این لیگ برتر یه عنوان جعلی است و مهم نیست. ما پرافتخارترین بودیم، هستیم و خواهیم بود

نظرسنجی

با خروج نام حسین ماهینی از لیست پرسپولیس موافقید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
سایپا
سایپا
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه :
چهارشنبه, 2 مرداد 1398 / ساعت : 19:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
داماش گیلان
داماش گیلان
ورزشگاه : فولاد اهواز
داور مسابقه : موعود بنیادی فر
یکشنبه, 12 خرداد 1398 / ساعت : 21:00

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور14
2سیامک نعمتی5
3کمال کامیابی نیا3
4احمد نوراللهی2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2019 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن