راز موفقیت برانکو/ پرسپولیس نقطه مقابل استقلال!

- نظرات : 5 اظهار نظر - بازدید [ 1705 ] - جمعه, 27 اردیبهشت 1398

راز موفقیت برانکو/ پرسپولیس نقطه مقابل استقلال!

«حداقل اشتباه ها» این راز موفقیت برانکوایوانکوویچ در پرسپولیس است. مردی که در این 4 فصل و شش هفته ای که سکان هدایت سرخ ها را در دست گرفته، همواره کوشیده در بخ... 4 out of 5 based on 8 ratings.
راز موفقیت برانکو/ پرسپولیس نقطه مقابل استقلال!

«حداقل اشتباه ها» این راز موفقیت برانکوایوانکوویچ در پرسپولیس است. مردی که در این 4 فصل و شش هفته ای که سکان هدایت سرخ ها را در دست گرفته، همواره کوشیده در بخ...

ارتش سرخ دات كام :

«حداقل اشتباه ها» این راز موفقیت برانکوایوانکوویچ در پرسپولیس است. مردی که در این 4 فصل و شش هفته ای که سکان هدایت سرخ ها را در دست گرفته، همواره کوشیده در بخش تصمیم گیری های تیمی و انفرادی بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد. گرچه برانکو نیز در طول این سال ها نقص هایی هم داشته که از آن جمله باید به رفتارهای پرخاشگرانه اش بعد از برخی بازی ها اشاره کرد، رفتارهایی که اساسا با چهره او در تضاد بود اما به طور کلی اساس موفقیت های پی درپی پروفسور از همین نقطه مهم نشات می گیرد و گرنه تغییرات پیرامونش چه در حوزه مدیریتی و چه در زمان نقل و انتقالات نیز کم نبوده واین تحولات می توانست بهانه ای برای توجیه ناکامی های احتمالی اش باشد.

به این اسامی بنگرید: وحیدامیری، مهدی طارمی، رامین رضاییان، صادق محرمی و محسن مسلمان. این ها دانه درشت هایی بودند که در زمان مربیگری او از پرسپولیس رفتند ودر کنار آنها نیز جداشده های کم نام ونشان تر اندک نبوده اند. برای اینکه به زوایای مربیگری برانکو بیشتر پی ببریم کافی است به فصل پرفروغ این تیم در لیگ قهرمانان آسیا بنگریم. اوج موفقیت ها درست در زمانی رقم می خورد که پرسپولیس علاوه بر از دست دادن ستاره هایش از نقل و انتقالات نیز محروم است. آن فصل برانکو دلایل کافی برای رقم زدن ناکامی های پی درپی را در دست داشت، اما روحیه سیری ناپذیری، او را به سمت موفقیت هایی تازه سوق داد که نمونه اش در فوتبال ایران انگشت شماراست.

علاوه بر آن نباید از این مهم غافل بود که برانکو با عقبه پربارش در فوتبال ایران همواره با یک اعتماد عمومی از سوی هواخواهان و پیشکسوتان تیمش مواجه بود و هر فصل نیز این اعتماد به واسطه موفقیت ها بیشتر شد. مرد کروات از زمان ورود به دایره مربیگری پرسپولیس تا امروز هرگز مخالفانی نداشته و غالب پیشکسوتان این باشگاه او را انتخاب مناسبی می دانند وهمواره حمایتش می کنند. امتیازی که در سال های اخیر هیچ گاه در اردوگاه آبی دیده نشد و رقیب سنتی سرخ ها هرگز از این مزیت ها بهره نبرد.

استقلال علاوه بر آنکه پی درپی مدیرانی ناوارد را در راس امور خود دید، هرگز از داشتن مربیانی بااین ویژگی بهره نبرد تا جامی را که آخرین بار، فصل دوازدهم به چنگ آورده بود را دوباره تصاحب کند. در هفته های اخیر کوشش هایی شد تا علت ناکامی استقلال به مسائل داوری کشانده شود اما پرواضح است که استقلال بنای موفقیت خود را از سال ها پیش تا همین فصل هجدهم، کج نهاده و گرنه استقلال نیز قادر بود با وجود تحولات پی درپی در بخش مدیریتی لااقل یک بار دیگر جام قهرمانی لیگ برتر را به چنگ آورد.

مسئله استقلال در واقع همین فقدان برخورداری مربی کاریزماتیک ومعتمد است. عنصری شبیه به برانکو ایوانکوویچ که از تجربه و مقبولیت کافی بهره مند باشد. در این سال ها نه پرویز مظلومی، نه علیرضا منصوریان و نه وینفرد شفر به رغم حمایت های کافی و گاها ظاهری عناصر آن چنان نافذی میان هواداران استقلال نبودند و میان پیشکسوتان این باشگاه نیز بر سر تایید توانایی این اسامی نیز اختلاف نظرهای بسیار بود که به صفحات روزنامه ها نیز کشیده شد.

حال اینکه مجیدی بی تجربه اساسا در این دایره محلی از اعراب ندارد و کاملا روشن است که فرهاد نیز برای رساندن استقلال به موفقیت و تصاحب جام راه طول و درازی پیش رو دارد و بعید است که او در فاصله زمانی کوتاهی بتواند به این مهم جامه عمل بپوشاند و این فقدان چندساله و منزجرکننده را از یادها دور کند.

تفاوت میان پرسپولیس و استقلال 4 فصل اخیر در واقع از همین نقطه نشات می گیرد. نیمکت مربیگری. مرکز تصمیم گیری ها. نه در زمین بازی. استقلال در حقیقت به یک سرمربی در حد برانکو، با ویژگی ها و با قاعده رفتاری او نیاز دارد تا شاید فصل آتی بتواند رقیب جدی تری برای سرخ ها باشد و گرنه انتخابی جز این آبی ها را همچنان از رسیدن به جام محروم خواهد گذاشت و ناکامی آنها را تمدید خواهد کرد.

فراموش نکنیم گره پرسپولیس زمانی باز شد که شخصی به درستی تصمیم گرفت برانکو سکان هدایت این تیم را به دست بگیرد و همان شخص یا اشخاص در مواجهه با استقلال هرگز تصمیم های مناسبی اتخاذ نکرده اند، حال می خواهد نامش مدیرعامل باشگاه باشد، هیات مدیره و یا بالاتر.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  برای فصل بعد از برانکو تیمی می خواهیم که ما را سکته نده و یه تیم سوپرتهاجمی می خواهیم که به طور متوسط در هر بازی 4 گل بزنه و به قولی پرسپولیس دهه شصتی باشه که در همون نیمه اول با زدن 3-4 گل کار حریف را یکسره کنه. پرسپولیس باید به فلسفه و هویت خودش که بازی زیبا و تهاجمی است برگرده انشاالله. اینو حتماً به گوش برانکو برسونید
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  پرسپولیس امر.زی ازهه شصت هم قوی تره
  اماحریفاش حریف های دهه 69 نیستند
  گذشت اون زمانی که یه پرسپولیس بودویه استقلال
  وباقی تیم هازنگ نفریح
  حالادیگه فرق میکنه
 • amir abedyan
  amir abedyan :
  مسولا باشگاه باید ضمن تمدید قرارداد برانکو اکثر بازیکنای مورد نظرشو حفظ کنند حتی بیرانوند اگه بمونه لااقل این سه سال گلی رو اشتباه دروازه بان نخوردیم و این مهمه و تسلط کامل روی توپهای هوایی.درضمن حفظ اسکلت اصلی باشگاه و حضور موثر در نقل و انتقالات پرسپولیس باید تیم رو دیگه برا آسیا ببنده و اونجارو در نظر بگیره که رقبا تا دندان مسلح هستند..نکته دیگه اینکه بازیکنا این احساس رو نداشته باشند که حالا لیگ قهرمان شدیم حدفی رو به ما نمیدن برعکس با تمتم توان باید این بازی رو بازی کنند.چرا که قلعه نوعی و سپاهانیا منتظرن بازی رو ببرن و بگن که این سپاهانه حقش قهرمانی بوده و از این حرفا..با این پرسپولیس و این روحیه و استرس که حالا روی آنهاست دسترسی به جام حدفی به امید خدا سخت نیست..بازیکنان نباید این تلقی رو داشته باشند.اراده و سخت کوشی پرسپولیس هر تیمی رو به زانو در میاره.
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  بعدازآن مساویس تلخ برابرتراکتورکامنتی گذاشتم ومثلاازترسویی برانکوانتقادکردم.
  شایدهم واقعا ترسوبوده
  شایدهم می بایت ازواژه محتاط استفاده میکردم
  مادوست داریم تیم مان همه ش بره جلوپشت سرهم گل بزنه
  ولی برانکوگرگ بالان دیده است وجوردیگرماجرارامی بینه
  آن سالی که بابرانکوازجام قهرمانی ماندیم راکه یامان هست
  زورمان به نفت تهران می رسید
  پس حمله کردیم وحمله .درنهایت ناباورانه باختیم
  باختی که قهرمانی ازماگرفت
  واگراحتیاط میکردیم ویک مساوی می گرفتیم دربازی بعدی بابردبرابرراه آهن قهرمان می شدیم
  برانکوپشتوانه آن تجارب راداره وگاهی تیمش رامحتاط می چینه وماچون سوادفوتبالی مان کمه به بادانتقادمیکیریم
  اگرشجاعانه بازی می کردیم ودرجووحشتناک تبریز می باختیم چه می شد؟شایدرویای قهرمانی هم برابادمی رفت.
  دیروزهم تیم محتاطی راچیدکه یه وقت رکب نخوره
  برانکوتحلیل درستی داره وبااحتیاط ازاشتباه فرارمیکنه
  چندروزپیش بارسلونا بابازی شجاعانه اش چهارگل ازلیورپول خوردورفت لای باقالی ها
  به نظرم اگربرانکوبه جای والورده بوذبایک بازی عاقلانه ومحتاطانه میتونسن ازشدلیورپول بگذره
  بعضی وقت هاشجاعت همه چیزرابربادمی دهد.
 • amin esfandiari
  amin esfandiari :
  خیلی ممنون که به صراحت از صحبت خودتون برداشت درست رو بیان کردید
  واقعا اگه برانکو بره کی قراره جاش بیاد (بنظرم هر کی هر وقت خواست از برانکو انتقاد کنه این سوالو از خودش بپرسه قانع میشه) واقعا کی دایی استیلی یا درخشان ته تهش گلمحمدیه که سندروم سال دوم داره تو هر تیمی بوده فقط سال اولشو خوب بوده بجز نفت که دو سال بالانشین بود
  پس نا شکری نکنیم اونم تو این شرایطی که هیئت مدیره جالب عمل نمیکنه

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن