عالیجناب سرخپوش

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 1541 ] - شنبه, 28 اردیبهشت 1398

عالیجناب سرخپوش

حالا که جام در مشت و مدال بر گردن آویزان و عکاس ها مشغولند به گرفتن عکس های پی درپی، باید رازی را با تو بگویم که شاید از پیش می دانی. اینکه همه اینها از صدقه ... 5 out of 5 based on 13 ratings.
عالیجناب سرخپوش

حالا که جام در مشت و مدال بر گردن آویزان و عکاس ها مشغولند به گرفتن عکس های پی درپی، باید رازی را با تو بگویم که شاید از پیش می دانی. اینکه همه اینها از صدقه ...

ارتش سرخ دات كام :

حالا که جام در مشت و مدال بر گردن آویزان و عکاس ها مشغولند به گرفتن عکس های پی درپی، باید رازی را با تو بگویم که شاید از پیش می دانی. اینکه همه اینها از صدقه سر یک نفرند و لاغیر. مردی که پرسپولیس متلاشی شده حمید درخشان را تحویل گرفت و تبدیلش کرد به تیم پراحترامی که می بینیم. مردی که در همان هفته های انتهایی فصل کابوس وار حمید درخشان، نظم را به تیم بازگرداند و قید بازیکن خارجی باکیفیتی مثل گابریل را زد تا به تمام تیمش نشان دهد که حاضر است نتیجه نگیرد، اما نگذارد کسی برای او بزرگ تربازی دربیاورد.

پرسپولیس او یک فصل بعد با تفاضل گل نایب قهرمان لیگ شد و حالا سومین قهرمانی پی درپی اش را جشن می گیرد. سومین جام در لیگ برتر و دو سوپرجام کسب شده نیز در دست (یکی مقابل نفت تهران و دومی مقابل استقلال که حالا منتظر رای دادگاه عالی ورزش است) و اگر جام حذفی امسال را هم بگیرد تا اتومات به سوپرجام بعدش برسد، با هفت جام کسب شده، رکورد علی پروین در تعداد جام های کسب شده در مسابقات سراسری (و نه مسابقات تهران) را هم می شکند تا مالک الرقاب سرخ لقب گیرد.

و همه اینها برای مردی که نه داد می زند، نه رگ گردنش بیرون می زند، نه در رختکن و میان صحبت هایش با بازیکنان تیم نیازی به استفاده از کلمات عامیانه و توهین های بالای 18 سال دارد و نه مردی که در تمرینات تیمش جشنواره شیرینی و گل برگزار می کند تا آدم ها مدام به او توهین کنند و بعد با جعبه ای شیرینی منتش را بکشند.

همه اینها برای مردی که سال هاست در پرسپولیس فریاد می زند هر کسی می خواهد برود در امان خدا و به کسی نیاز نداریم. شاهد حرفش نیز انبوهی از ستاره های جداشده ای است که بعد از رفتن از تیم او هیچ حال و روز خوبی برایشان باقی نماند و ذکر اسم هایشان چیزی جز اتلاف وقت نیست.

و همه اینها از مردی که پرسپولیس را به عنوان خیره کننده نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا رسانده و آن هم با تیمی که اسیر پنجره های بسته فیفا بود و با رباط پاره ای ها و مردان عصا زیر بغل تا بازی آخر کشان کشان پیش رفت.

از همین رو است که در هیاهوی قهرمانی پرسپولیس و توئیت خنده دار مازیار ناظمی، سخنگوی وزارت ورزش که می کوشد قهرمانی پرسپولیس را به سازمان متبوعش بچسباند و در کنار لشکر مدعیان کسب مدال و عنوان که دم در باشگاه صف کشیده اند در افطار سرخ شرکت کنند، در گوشت می گویم که به احدی دل نبند و یادت باشد که این قهرمانی جز از تلاش و تجربه مرد کروات حاصل تلاش دیگران نیست. هرکس که می خواهد دویده باشد، هرکس که می خواهد جنگیده باشد و هرکسی دلش می خواهد ادعا کند که در این قهرمانی سهم دارد و نفر اول است. حقیقت را همه می دانند؛ اینکه اگر برانکو نبود مشخص نبود حتی همان آقای وزیر را صندلی وزارتش باقی مانده باشد تا سخنگویش برای ما طنز بنویسد که در دوران ظفرنمون وزارت او، سرخابی ها همیشه بر سکوهای اول تا سوم قرار می گیرند.

و این قهرمانی پرسپولیس که شاهدش بودید، چیزی است ورای هر آنچه تا امروز در لیگ برتر دیده بودیم. اینکه پرسپولیس در هفته های آخر مدام به حریفانش راه بدهد که شما بفرمایید قهرمان شوید و من فعلا روی مدار مساوی و باخت می ایستم تا شما اگر مرد میدان هستید جلو بیفتید و به سکوی پایان برسید و هیچ کس هم نتواند از پس این مهم بربیاید. قهرمانی پرسپولیس در هفته های پایانی چیزی شبیه به شوخی مرد جلوافتاده ای بود که با ایستادن وسط کورس دوی ماراتن، ناگاه در چندقدمی خط پایان بند کفش هایش را ببندد یا با تماشاگران مشتاق لب خط حال و احوال کند و بعد در گام آخر و در حالی که رقبا نزدیک شده اند، یک گام بردارد و قهرمان شود.

و همه اینها از صدقه سر موفق ترین و محبوب ترین مربی خارجی تاریخ پرسپولیس که می شود او را «جاروبرقی جام ها» نیز لقب داد از بس که هر جامی را سر راهش می بیند، جارو می کند و برمی دارد.

این سطرها در ستایش از مردی نوشته شده که غیر از اره دادن ها و تیشه گرفتن هایش با کارلوس کی روش، کمتر از دایره ادب خارج شد و کمتر تن به این کری خوانی ها داد و تحسین دوست و دشمن را برانگیخت؛ مردی که نشان داد برای رسیدن به موفقیت می توان مودب ماند و افتخارات را پشت سر هم ردیف کرد.

ببینیم مالک الرقاب سرخ، فصل جدید را چگونه و با چه اهدافی آغاز خواهد کرد؟

او از همین حالا، همان بازی حرفه ای فصل جدید را آغاز کرده؛ اینکه بازیکن جدیدی نمی خواهد. اینکه در را روی بازیکنی نخواهد بست. اینکه اجازه نخواهد داد پرسپولیس در فصل نقل وانتقالات ضربه بخورد. اینکه چند بازیکنش پیشنهادهایی دارند و اگر رفتند آن وقت فکری به حال جذب نفرات جدید خواهد کرد.

لای همه این سطرها، دقت و احتیاط مردی را می بینید که می داند با تکیه بر توان همین بازیکنانش به قهرمانی رسیده و حالا مناسب ترین وقت است تا با کافی دانستن ظرفیت مجموعه اش برای قهرمانی، با یک تیر چند نشان بزند؛ هم خیال نفراتش را راحت کند که قصد بریز و بپاش در بازار را ندارد و مثل رقیب  نمی خواهد 19تا 19تا یار بگیرد. از سوی دیگر کار را برای بازیکنان جدید در صف مذاکره دشوار می کند، چراکه آنها می فهمند سرمربی خیلی میلی به جذب شان ندارد و باید حسابی کوتاه بیایند و حسابی هم تخفیف بدهند تا در تیم جدید «جا» شوند!

آخرین تیر او هم آرامشی است که به تیمش تزریق می کند تا خیال هوادار و بازیکن و مدیر را یکجا راحت کند که پرسپولیس در فصل نقل وانتقالات تبدیل به محله بروبیا نخواهد شد. آقایان و خانم ها! این شما و این جدی ترین مدعی قهرمانی فصل بعد از همین امروز. احترام بگذارید.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • amin esfandiari
  amin esfandiari :
  امیدوارم هر چه زودتر با برانکو تمدید کنن
  تا این سایه ی سنگین انتقاد هوادار از عملکرد ضعیف هیئت مدیره باشگاه بره کنار (بعد از قضیه بشار بو های خوبی به مشام من یکی که نمیرسه)
 • محسن فهیم
  محسن فهیم :
  امیدوارم با برانکو تمدید بشه ولی با رقم معقول. در این شرایط ارزی نباید به باشگاه برای عقد یه قرارداد غیرحرفه ای فشار آورد. برانکو هم باید شرایط را درک کنه و تخفیف بده. برانکو خودش هم اینقدر بزرگمنش هست که رقم کمتری برای تمدید بخواد. ولی در فصل آینده از برانکو یه پرسپولیس بی رقیب، با بازی سوپرتهاجمی و زیبا می خواهیم که در هر بازی همون نیمه اول با 3-4 گل بازی را تموم کنه. ما یه پرسپولیس هیجان انگیز و سوپرتهاجمی می خواهیم که هر لحظه اراده کنه گل بزنه
 • omid 110
  omid 110 :
  حاضرم فصل بعد قهرمان نشیم ولی برانکو قرار داد خودش رو تمدید بکنه
 • omid 110
  omid 110 :
  ّرانکو هر مبلغی بگیره حقش هست

نظرسنجی

کدام دروازه بان را برای ادامه لیگ مناسب می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 2 تیر 1399 / ساعت : 17:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : علی صفایی
پنجشنبه, 8 اسفند 1398 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

مهدی ترابی
# نام بازیکن تعداد گل
1مهدی ترابی8
2علی علیپور7
3وحید امیری5
4احمد نورالهی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن